انواع مدل پیچ ها، قیمت پیچ، فروش پیچ، خرید پیچ، لیست پیچ فروشی، فروشگاه اینترنتی پیچ فلزی رزوه دار، پیچ اتصال صنعتی

خرید پیچ اتصال و آشنایی 100% + معرفی کامل انواع پیچ ها 🤩

(زمان مطالعه دوازده دقیقه)

با مطالعه این صفحه از سایت شما مطلع میشوید از شناخت کلی از انواع مدل پیچ اتصال صنعتی و غیر صنعتی، انواع جنس پیچ فلزی و پلاستیکی، انواع سایز پیچ های کوچک و بزرگ و انواع رنگ پیچ های روکش دار و انواع مارک پیچ های ایرانی و خارجی و در کل از خاصیت قطعات متصل کننده که بسیار جامع میباشد.

پس از بررسی و مطالعه این صفحه در صورت لزوم به تهیه قطعه مورد نظرتان و اطلاع از لیست قیمت پیچ ها به قسمت فروشگاه آنلاین وب سایت وارد شده و سفارش خود را ثبت و تهیه نمایید.

در این مقاله به کلیات موضوع اشاره میشود و جهت آشنایی با جزئیات مدل های مخصوص و مورد نیازتان مقالات متعدد دیگری در وب سایت وجود دارد و به مرور به مقالات اضافه میشود تا با تفکیک مطالب، تصاویر و ویدیو ها، کسب اطلاعات استانداردی برای مشتریان و بازدیدکنندگان مجموعه ارائه دهیم.

انتخاب مجموعه ای از انواع بولت ها که هر کدام برای مواد و سطح متفاوتی طراحی شده‌اند و کاربردهای مختلفی دارند کمی سخت است. در این زمینه چه حرفه ای باشید و چه مبتدی به احتمال زیاد برخا انتخاب درست برای پروژه پیش رویتان میتواند یک کابوس باشد! سعی مینماییم منبع جامعی برای شما بسازیم و با مشاوره خرید اسکرو ها راهنمایی مناسبی منتشر نماییم.

 

تعریف پیچ چیست؟ نحوه خرید پیچ اتصال

جهت خرید استاندارد و مناسب نیازمان، لازم به کسب اطلاعاتی است که در این صفحه ارائه شده است که با مطالعه کامل این اطلاعات ارزشمندی که منتشر کردیم (راهنمای خرید پیچ اتصال) به راحتی با قیمت و کیفیت مناسب میتوانید انتخابی درست و خریدی لذت بخش داشته باشید.

از دیگر نام های این قطعه میتوان به بولت (بلت) و اسکرو اشاره نمود که نام لاتین آن است.

تعاریف مختلفی برای این قطعات پر کاربرد وجود دارد ولی به طور عام بدون در نظر گرفتن کاربردهای مختلف میتوان چنین تعریف نمود که یک استوانه فلزی یا غیری فلزی ای میباشد که دارای دنده کاری یا رزوه کاری است و موجب اتصال دو قطعه یا وسیله میشود.

نصبت به شکل و مدل و کاربردها میتواند دارای کلگی یا گل یا بدون سر باشد، تو پر رزوه از بیرون یا تو خالی لوله ای رزوه از داخل باشد و همچنین میتواند انتهای نوک تیز یا گرد داشته باشد.

با این اوصاف میتوان گفت نحوه خرید بولت اتصال تنها با شناخت مشخصه ها و ویژگی های مهم آن ها امکان پذیر میباشد که اطلاعات مهم در این صفحه درج شده است.

 

ویژگیهای پیچ اتصال دهنده

مهم ترین خاصیت ها و ویژگی های اسکرو رزوه ای یا بولت رزوه دار را به موارد زیر میتوان تقسیم نمود.

شکل / مدل های پیچ اتصال

آلیاژ / جنس های پیچ اتصال

ابعاد / اندازه های پیچ اتصال

برند / مارک های پیچ اتصال

رنگ های پیچ اتصال

روکش های پیچ گالوانیزه یا همان آبکاری

و موارد تخصصی تر که شامل:

استاندارد های بولت صنعتی (دین، ایزو و غیره)

گرید بولت فلزی / گرید اسکرو فلزی

کلاس بولت فلزی / کلاس اسکرو فلزی

همچنین برخی از موارد دیگر مانند تحمل فشار و مقاومت ها و برخی دیگر از ویژگی ها و مشخصه های تخصصی تر که در ادامه به آن ها اشاره شده است.

 

انواع پیچ صنعتی اتصال به انگلیسی

به انگلیسی (Bolt) و برخا (Screw) نوشته میشود و تفاوت این دو مهره خور بودن و بدون مهره بودن آن ها را نشان میدهد.

در واقع مدل بولت ها نمونه هایی هستند که اغلب آن ها به وسیله مهره ها یا نات اتصال را انجام میدهند و انواع مدل اسکرو ها اغلب نوک تیز هستند و با رولپلاک یا به تنهایی اتصال را انجام میدهند.

با افزودن مدل و آلیاژ و یا دیگر مشخصه ها به کلمه اصلی آن در زبان انگلیسی دیگر مدلهای آنها نیز مشخص میشوند.

مدل بولت شش ضلعی (Hex Bolt)، مدل بولت چهار ضلعی (Square Bolt) و مدل پیچ مخصوص چوب (Wood Screw)

از لحاظ متریال یا جنس نیز میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

انواع پیچ های فلزی (Metal bolt)

انواع پیچ های استیل (Steel bolt) (Stainless Steel bolt)

انواع پیچ های آهنی (Iron bolt)

انواع پیچ های آلومینیومی (Aluminium bolt)

انواع پیچ های فولادی (Alloy Steel bolt)

انواع پیچ های برنجی (Brass bolt)

انواع پیچ های مسی (Copper bolt)

انواع پیچ های پلاستیکی  (Plastic bolt)

و نمونه متریال ها، آلیاژ ها و جنس های مختلف دیگر مانند تیتانیوم، تفلون، نیلون، چدن، خشکه، کربن و غیره که پایینتر در قسمت معرفی جنس ها به آنها اشاره شده است.

 

معرفی انواع مدل پیچ ها

لیست انواع پیچ ها ی فلزی و غیر فلزی بر اساس کاربرد ها و مدل ها و جنس ها و غیره وجود دارد، عکس های پیچ های اتصال دهنده بسیاری را میتوان در دنیای اینترنت و بازار خرید و فروش و مصرف و اغلب صنایع مختلف مشاهده نمود و این موضوع نشان دهنده مصارف بالا و مختلف این قطعه های اتصال دهنده میباشد. این همه مدل به چه کاری می آیند و چطور میتوان آن ها را تشخیص داد؟ ما در این وب سایت این موضوع را حل نموده ایم.

از انواع مدل پیچ های اتصال میتوان چندین کتاب و میلیون ها قطعه ارائه داد که قطعا در این صفحه نمیتوان به تمام آن ها اشاره نمود. تنوع مدل بولت های متصل کننده بسیار گسترده میباشد. تقسیم دسته مدل ها را هر ارگان یا صنف یا استانداردی با توجه به نیاز و مصرف خود انجام میدهد و برخی مدل ها در چندین دسته میتوانند قرار بگیرند.

این موضوع باعث سخت تر شدن طبقه بندی اسکرو های رزوه دار (لیست اسکرو اتصال) یا دسته بندی بولت های رزوه دار میشود.

نمونه مدل های بولت های ساده، مدل های بولت های صنعتی، مدل بولت های ساختمانی، مدل بولت های خودرویی، مدل بولت های جوشی، مدل بولت های اتصال موقت، مدل اسکرو های نوک تیز، مدل اسکرو های قفل شونده، مدل اسکرو های رولپلاکی و بسیاری از دسته بندی مدل های دیگر که در دیگر مقالات کاملا به هر یک از آنها تخصصی تر اشاره شده است.

نصبت به مثال های بالا میتوان گفت در واقع بنا به محل استفاده و مصرفشان و نوع و نحوه نصب و کارایی آنها است که مدل آنها مشخص و تولید میشود و به مصرف میرسد.

در بخش معرفی محصولات در نوار منو میتوانید از دسته بندی هایی که ارائه شده استفاده نمایید و اطلاعات تخصصی تری را در مورد نمونه مدل های مد نظرتان کسب نمایید، سعی نموده ایم با منتشر نمودن انواع مدل ها منبع جامعی برای تولید کنندگان، مصرف کنندگان و مشتریان و علاقه مندان ایجاد نماییم.

کاتالوگ پیچ های مصرفی را در ادامه منتشر مینماییم تا در صورت نیاز فایل pdf آن را دانلود نمایید.

⭐⭐⭐

و اما نحوه تشخیص، شناخت و اطلاع از انواع مدل بولت دنده دار و انواع مدل اسکرو دنده دار را میتوان به صورت ساده بیان نمود که کاربردی باشد. به ادامه نوشته توجه نمایید.

جهت تشخیص مدل نیاز به طبقه بندی پیچ های اتصال دهنده فلزی یا غیر فلزی میباشد و طبقه بندی بر اساس شکل کلی صورت میپذیرد.

 1. کلگی، سر، گل، یا قسمت آچار خور بولت اتصال و اسکرو اتصال
 2. تنه، بدنه و یا ساقه
 3. نوک یا قسمت انتهایی

بر این اساس میتوان تمام مدل ها و شکل ها را طبقه بندی و دسته بندی نمود. به طور مثال:

از لحاظ قسمت کلگی یا سر میتوان به دو دسته اصلی شامل طبقه بندی پیچ بدون سر و سر دار اشاره نمود، که هر یک نیز زیر دسته های خود را داشته و تنوع مدل بالایی دارد.

از لحاظ بدنه و یا ساقه میتوان به دسته بندی پیچ تمام رزوه، نیم رزوه، دو سر رزوه و یا یک سر رزوه و دیگر موارد اشاره نمود که هر کدام زیر دسته های خود را دارند مثل مدل دنده میلیمتری، رزوه اینچی، رزوه درشت و رزوه ریز و غیره.

از لحاظ نوک و یا قسمت انتهایی نیز میتوان به دسته بندی پیچ نوک تیز، نوک گرد مهره خور، نوک بی زد، نوک مته دار و یا قفلی و دیگر موارد اشاره نمود.

مدل های مختلفی وجود دارند که میتوان در دسته های مختلف آن ها را جاگذاری نمود که برخی استاندارد دین (din) برخی استاندارد ایزو (iso)، استاندارد ای اس تی ام (astm) و متریک و اینچ و غیره میباشد که به برخی شکل و مدل های مصرفی اشاره میشود.

کلگی ها یا آچار خور های مختلف مثل مدل های:

بدون سر تمام رزوه یا مغزی، نمونه های مغزی آلنی، مدل مغزی دو سو انواع مدل لید اسکرو فلزی، انواع مدل بال اسکرو فلزی و نمونه اسکرو های انتقال قدرت و انواع شکل بولت ال خمیده و غیره.

هشت ضلعی (۸ پر)، شش ضلعی (۶ پر)، چهار ضلعی (۴ پر)، گرد استوانه ای، گرد سر تخت، گرد استوانه ای، کونیک، سر عدسی واشردار، ترمینالی، بکسی پیچ گوشتی خور، حلقه دار، حلقه باز و حلقه بسته، مدل های دوسویی، چهارسویی، دوسو چهار سو، آلن خور، چاهار ضلعی مربعی و مستطیلی، سه گوش، ستاره ای، قارچی، گنبدی و دیگر مدل سری یا کلگی بولت اسکرو ها که بسیارند.

انواع بولت چشمی قلاب دار، آچاری شش پر کونیک دار، اچاری هشت پر کونیک دار، انواع مدل اسکرو سر آلن تخت، انواع مدل اسکرو خودکار نقطه دار، انواع بولت شش گوش واشر دار، انواع مدل بولت ماشینی واشر سر خود، و بسیاری از شکلهای دیگر وجود دارند که به راحتی میتوان در این دسته بندی جاگذاری نمود.

از لحاظ بدنه یا گام ها و دنده کاری ها مانند مدل های:

انواع مدل بولت فلز دنده ماشینی، دنده اینچی، دنده درشت، دنده ریز، نیم رزوه یا نیم دنده، تمام رزوه یا تمام دنده، دنده کبریتی، دنده مثلثی و دنده ذوذنقه ای، دنده میلیمتری، دنده مربعی، رزوه داخل دار، چاک دار و دیگر نمونه مدل ها.

از لحاظ قسمت انتهایی یا نوک مانند مدل های:

انواع مدل اسکرو چوب نوک تیز، انواع شکل اسکرو نوک مته ای، انواع شکل اسکرو قفل شونده، مدل های بی زد (bz)، مدل های چاک خورده، راهنما دار،‌ نوک استوانه، نوک ساچمه ای، دو پله و دیگر مدل ها.

در مقاله ای جداگانه به صورت تخصصی به معرفی انواع مدل ها و شکل های ظاهری پرداخته ایم که میتوانید پس از ثبت نام در وب سایت از بخش معرفی محصولات آن ها را مطالعه نمایید.

 

معرفی انواع جنس پیچ فلزی، آلیاژ پیچ غیر فلزی

جنس ها، متریال ها، آلیاژها  به دنبال آن گرید ها و کلاس های مختلف بخش مهمی در این زمینه میباشد که برخا از حساسیت های زیادی برخوردار است. مثال برخا نیاز به جنس های ضد زنگ، ضد اسید، ضد قلیا، ضد الکتریسیته و جریان برق و حتی جنس های هادی و انتقال دهنده قوی جریان برق و یا متریال هایی با استقامت های بسیار بالا مورد نیاز میشود.

دو دسته از جنس اتصالات رزوه دار که از جنس های اصلی و پرکاربرد هستند موارد زیر میباشند.

01 انواع پیچ فلزی

02 انواع پیچ پلیمری یا انواع بولت غیر فلزی

البته نمونه های دیگر از جنس چوب و سنگ و غیره نیز میتواند وجود داشته باشد که مصرفی نمی باشند و یا کم مصرف هستند.

همچنین هر یک از این جنس ها نیز بر اساس کارایی و محل استفاده و شرایط نصب و کشش از آلیاژهای مختلف در گروه خود تقسیم میشوند.

علاوه بر نحوه تولید و مارک های تولید کنندگان مختلف که هر یک کیفیت مخصوص به خود را دارد جنس بولت ها یا جنس اسکرو های اتصال دهنده نیز تاثیر مستقیم بر کیفیت ساخت، مقاومت، طول عمر و دیگر مشخصه های مهم در این قطعات را دارد.

تنوع در جنس ها به مانند مدل ها نمیباشد ولی گستردگی بالایی دارد به طور مثال گریدهای مختلف استنلس استیل که شامل استیل 304 یا گرید A2 و استیل 316 یا گرید A4 و گرید های مختلف استیل مانند ۲۰۲ و ۲۰۸ تا 404 و غیره. یا گرید های مختلف بولت آهنی در انواع کلاس ۳.۶ ، آهنی کلاس ۴.۶ ، آهنی کلاس ۴.۸ ، آهنی کلاس ۵.۶ ، آهنی کلاس ۵.۸ ، آهنی کلاس ۶.۸ و دیگر متریال ها.

از بیشترین سر دسته جنس های مصرفی میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

ترکیب جنس لاستیکی و فلزی، متریال های بولت پلاستیکی، متریال های بولت استنلس استیل، متریال بولت استیل، آلیاژ بولت مسی، آلیاژ بولت برنجی، گرید های بولت فولادی، کلاس های بولت آهنی، آلیاژ های بولت آلومینیومی، نمونه بولت پلی آمید، نمونه بولت تفلون، نمونه بولت برنزی، گرید بولت خشکه، انواع بولت تیتانیوم، پلی یورتان، روی و برنزی و چدن، فولاد گالوانیزه، فولاد کربن و بسیاری از آلیاژهای جانبی مانند:

مس بریلیوم، برنز سیلیکون، برنز فسفر، نیلون، الیاف، میکا، پلی استر، پلی اتیلن، تفلون پیک، فولاد اچ وی (HV)، نقره و دیگر متریال ها.

البته میتوان بیان نمود جدول استاندارد جنس ها وجود دارد ولی برخی جنس ها در جداول استاندارد جنس و متریال ها وجود ندارند، جنس های دیگری نیز هستند که برای مصارف خاص در تولید انواع پیچ های اتصال استفاده میشود که در مقاله های دیگری به آنها به طور کامل اشاره میشود. در اینجا اشاره ای به آنها میشود.

انواع جنس اسکرو فولاد کربن / انواع جنس اسکرو فولاد ضد زنگ / انواع اسکرو کربن / انواع اسکرو فولاد فنری

متریال اسکرو ضد زنگ / زنگ نزن یا ضد آب و رطوبت

آلیاژ اسکرو ضد سایش / ضد خراش

آلیاژ اسکرو نسوز / آلیاژ اسکرو حرارتی / حرارت بالا / ضد حرارت / متریال اسکرو مقاوم به حرارت / دما بالا

انواع جنس اسکرو ترکیبی پلاستیک و فلز / ضربه گیر / فشار بالا

انواع جنس بولت ضد آب شور / ضد نمک

انواع جنس اسکرو ضد اسید / جنس اسکرو ضد قلیا / جنس اسکرو ضد روغن / جنس های اسکرو ضد آب / انواع اسکرو ضد کلر

جهت خرید پیچ صنعتی یا غیر صنعتی انتخاب درست جنس و مواد مورد مصرف مهم است، زیرا برخی از کاربردها به ماده خاصی نیاز دارند تا اطمینان حاصل شود که این قطعه در شرایط محیطی مقاومت مناسبی دارد و کاربردی می باشد.

جنس های فلزی آلیاژی و حتی پلاستیکی مختلفی وجود دارد، فولاد کربنی گالوانیزه و فولاد ضد زنگ بدون روکش و موارد مختلف دیگری که قبل تر برخی از آنها را معرفی نمودیم. که هر کدام از این جنس ها دارای خاصیت های مخصوص به خود را دارند.

در تصویر پیچ های مختلف زیر میتوانید چند نمونه جنس مختلف را مشاهده نمایید.

 

ساخت پیچها، فروشگاه اینترنتی پیچ، فروشندگان پیچ، کارخانه پیچ سازی، پخش آنلاین پیچ های مختلف و گالوانیزه
تولید و پخش انواع پیچ ساده و خاص

 

جدول پیچ اتصال بر اساس جنس ها

انواع بولت اتصال و انواع اسکرو اتصال همانطور که قبل تر بیان شد در دو دسته فلزی و غیر فلزی (پلیمری)، (پلاستیکی) قرار می کیرند. طبقه بندی انواع فلزات را می توان بر اساس خواص فیزیکی یا شیمیایی آن ها دسته بندی کرد.

دسته بندی های شرح داده شده عبارتند از:

 • فلزات آهنی و  فلزات غیر آهنی
 • فلزات شکننده
 • فلزات نسوز و مقاوم به دمای بالا
 • فلزات سفید و فلزات رنگی
 • فلزات سنگین و سبک
 • فلزات پایه، نجیب و گرانبها

از انواع جنس نمونه های فلزی میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

فلزات آهنی مانند فولاد آلیاژی، فولاد کربنی، چدن و ​​آهن فرفورژه، فلزات غیرآهنی شامل آلومینیوم، مس، سرب، روی و قلع، برنج، فلز های نسوز شامل نیوبیم، مولیبدن، تانتالم، تنگستن و رنیوم و فلز های سفید مثل روی، کادمیوم، قلع، آنتیموان می باشند که برخی پر مصرف و برخی خاص و کم مصرف هستند.

دسته بندی های نمونه های جنس پلیمری یا پلاستیکی عبارتند از:

 • اکریلیک یا پلی متال متالکریک PMMA
 • تفلون PTFE
 • پلی آمید PA
 • پلی کربنات pc
 • پلی اتیلن PE
 • پلی پروپیلن PP
 • پلی اتیلن ترفتالات PET
 • پلی وینل کلراید PvC
 • اکرولیک بوتادین استایرن ABS
 • نیلون Nylon

 

معرفی انواع اندازه پیچ رزوه دار

ابعاد و اندازه پیچ های کوچک و بزرگ مختلف نصبت به قطر و ضخامت، طول و ارتفاع و دیگر قسمت ها گستردگی بالایی دارد با آگاهی از ابعاد و اندازه بولت های اتصال دهنده و اندازه اسکرو های مختلف می توان یک اتصال استاندارد و مناسب را تشکیل داد. طیف وسیعی از اندازه ها وجود دارند که برخی دارای استاندارد بوده و برخی اندازه ها غیر استاندارد و خاص محصوب میشوند.

تنوع و گستردگی سایز بندی میتواند از سایز پیچ ریز قطر 2 میلیمتر شروع شود تا سایز های بزرگ تر صنعتی که قطر های چند متری را شامل میشوند.

استاندارد ابعاد و اندازه ها در هر کشوری برخا کاملا متفاوت و برخا با تفاوت اندکی وجود دارد ولی کاربردی ترین و پر مصرف ترین استاندارد اندازه گیری، استاندارد میلیمتری (mm) یا متریک و استاندارد اینچی (inch) می باشد. اغلب ضخامت و قطر ها و طول و ارتفاع ها بر این اساس گرفته شده و به کار می رود.

نمونه های با کیفیت تر که توسط کارخانه های معتبری تولید میشوند دارای تلورانس های کمی میباشند ولی برخی نمونه از انواع ابعاد پیچ اتصال تلورانس ضعیفی دارند و از کیفیت ابعاد اندازه استانداردی برخوردار نمیباشند که باید به این موضوع دقت شود و سعی شود از مراکز معتبر و برند های معتبری خرید انجام گیرد.

تلورانس و یا خطای ابعاد و اندازه ها برخا دچار مشکلاتی از قبیل بسته نشدن، اندازه رزوه های ناهمگون، بد بسته شدن و یا گیر کردن در هنگام نصب، و باز نشدن نمونه های بسته شده و دیگر چالش ها را در بر میگیرد که نیاز بود به این موضوع مهم اشاره شود.

ابعاد و اندازه های بولت های اتصال بر اساس مدل هایی که دارند نیز برخا متفاوت است به طور مثال در نمونه های آچاری شش ضلعی ابعاد آچارخور نیز مهم میباشد و یا اندازه قسمت های رزوه شده یا بدون رزوه نیز برخا مورد توجه قرار میگیرد از مهمترین بخش های اندازه ها میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

ابعاد و اندازه کلگی مانند ارتفاع گل، ضخامت یا پهنای آن، قسمت های خم خورده یا شکست، قسمت گاه ها، سایز عمق رزوه، سایز فاصله دنده کاری ها، ارتفاع کل و ارتفاع یا طول کلی از زیر گل یا سری، سایز قسمت رزوه شده و سایز قسمت بدون رزوه، و دیگر موارد.

در ادامه میتوانید جدول سایز پیچ اتصال دهنده شش ضلعی را مشاهده نمایید. که تمام جزییات در آن مشخص شده است و همچنین بخش های مهم یک مدل بولت صنعتی نیز مشخص شده است. با در نظر گرفتن شکل و نقشه در فایل pdf زیر نصبت به مدل های مختلف نیز میتوانید از آن استفاده نمایید.

 

⭐ روی نوشته زیر کلیک کرده و فایل پی دی اف و نقشه بولت فلزی را رایگان دانلود نمایید.

نقشه اندازه پیچ صنعتی

در این نقشه میتوان تمام ابعاد و اندازه ها را مشاهده و مشخص نمود و در سفارش بولت های اتصال بسیار کاربردی میباشد.

 

نحوه اندازه گیری پیچ دنده دار

طریقه اندازه گیری قسمت های مختلف یک نمونه کار دشواری نیست ولی نیاز به کمی دقت دارد.

جهت اندازه گیری بولت فلزی و غیر فلزی و یا اندازه گیری اسکرو در مدل های مختلف احتمالا نیاز به ابزار مخصوص اندازه گیری مثل کولیس و خط کش و ابزار مشخص نمودن رزوه ها را دارید. ولی در اغلب موارد نیاز به مشخص نمودن ابعاد به صورت تخصصی نیاز نمی باشد و نمونه های استاندارد دارای اندازه های مشخصی می باشند.

به طور مثال نمونه سایز بندی پیچ پیچگوشتی خور دوسو چهار سو m3*10 دارای قطر ۳ میلیمتر و طول 10 میلیمتر از زیر گل را دارد و دنده های آن میلیمتری است چون کلمه انگلیسی M در ابتدا آمده است و طبق استاندارد کتاب دین دارای ابعاد مشخصی از ارتفاع گل و پهنای آن و دیگر اندازه ها است.

با این اوصاف برخی مواقع نیاز است ابعادی غیر استاندارد سفارش داد که مورد مصرفمان است و با توجه به کاتالوگی که بالاتر منتشر کردیم میتوانید دانلود کنید و اندازه های دلخواه خود را نصبت به جدول مشخص نمایید و سفارش خود را انجام نمایید.

 

معرفی انواع مارک پیچ ایرانی و خارجی

این قطعات اتصال دهنده روزانه میلیون ها بار در جهان مورد استفاده قرار میگیرد و با توجه به گستردگی مصرف به دنبال آن کارخانه های تولید کننده زیادی با مارک ها و برند های مختلف نیز وجود دارد. برند های ایرانی و برند های خارجی زیادی را میتوان در این صنعت یافت که هر یک به نوبه خود دارای مزایا و معایبی می باشند. معروفترین مارک ها را در ادمه معرفی مینماییم.

برخی از برند بولت های خارجی و ایرانی با کیفیت می باشند و برخی از برند اسکرو ارزان قیمت تر هستند و برخی مارک ها ترکیبی از کیفیت بالا و قیمت پایین تری هستند، متاسفانه برخا مارک های ضعیف و ناکارآمد و ارزان قیمت نیز در بازار خرید و فروش این کالاهای صنعتی دیده می شود که باید دقت نمود تا فریب قیمت پایین آن ها را نخورد که بعد از خرید دچار مشکلاتی در نصب خواهیم شد.

در جدول مارک های زیر برخی از مارک های ایرانی و خارجی شامل برند های آمریکایی، اروپایی مانند انگلیسی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی، تایوانی، چینی و دیگر موارد معرفی شده اند و صرفا جهت معرفی می باشند و مورد تایید یا رد آن ها توسط مجموعه ما نیست.

لازم به ذکر است شرکت تدارکات صنعتی آپادانا با کنترل کیفیت و قیمت انواع مارک های خارجی و ایرانی بهترین ها را انتخاب و توزیع می نماید ولی جدول زیر به صورت معرفی و کلی است.

 

Fischer فیشر

Hamro همرو

Patak پاتک

Diamind دیاموند

Max مکس

Patta پاتا

Apadana آپادانا

Spa اس پی ای

Aria آریا

Chehreh yazd چهره یزد

Mazand مازند

Khorasan خراسان

Star استار

Kord شهر کرد

Flex فلکس

Kanaf کناف

Samand سمند

Pop پوپ

Mac مک

Ssb اس اس بی

Hico هیکو

Omid امید

Hilti هیلتی

Red hit رد هیت

Caspian کاسپین

Asia آسیا

Has اچ اس آ

Psy سپند

Makan ماکان

Sys اس وای اس

Motahed متحد

Alfa آلفا

Falcon فالکن

Rabo رابو

Toos طوس

Tos توس

Bpm بی پی ام

Bartar برتر

Lsf ال اس اف

Tehran تهران

Mashad مشهد

Atlas اطلس

Boltex بولتکس

Sfc اس اف سی

Poria پوریا

Pm پی ام

Pichsazan پیچ سازان

Nl ان ال

Zagros زاگرس

Chy سی اچ وای

Hefle هفله

Fale فله

Sun star سان استار

Knauf کنوف

Arman tos آرمان طوس

Ofogh افق

Alborz البرز

Javid جاوید

Art آرت

Sama سما

Hsl اچ اس ال

Bm بی ام

Padide پدیده

Victor ویکتور

609 ششصد و نه

Royal رویال

Sidos سیدوس

Strong استرونگ

Rima ریما

Etminan اطمینان

Picasso پیکاسو

Kian کیان

Sepid سپید

Arika آریکا

Red Head رد هات

Hst اچ اس تی

DeWalt دی والت

Fastenal فستنال

Simpson سیمپسون

Ramset رامست

 

این جدول مارک پیچ و مهره های ایرانی و خارجی منتشر شده تنها برخی از برند ها میباشند که در صنایع مختلفی به چشم می خورند. در آینده مقاله ای جداگانه منتشر مینماییم و به کیفیت ها و امتیازات و نقاط ضعف برند های مختلف پرداخته میشود. البته لازم به ذکر است برخی مارک ها به مرور از بازار حذف می شوند و برخی مارک های جدید نیز وارد بازار می شوند.

 

معرفی انواع رنگ پیچ گالوانیزه

وقتی صحبت از رنگ در این قطعات اتصال دهنده میشود منظور همان پوشش روی آن ها است که با نام های انواع پیچ آبکاری شده و انواع پیچ گالوانیزه سرد یا گرم به کار میبرند. در واقع با توجه به روکش های مختلفی که بر روی نمونه های مختلف طبق فرایند هایی انجام می پذیرد رنگ بندی ها نیز مشخص میشود.

البته برخی از نمونه هایی که روکش ندارند و یا بدون گالوانیزه و آبکاری هستند رنگ اصلی خود جنس نمایان میشود که بستگی به آن فلز یا پلاستیک مصرفی دارد که تولید شده است، انواع بولت رنگی و یا انواع اسکرو رنگی در رنگهای گوناگونی تولید و ساخته می شوند از جمله:

رنگ اسکرو سفید / رنگ اسکرو خاکستری

رنگ اسکرو سفید شفاف و یا شیشه ای

رنگ اسکرو طوسی مات / رنگ اسکرو نقره ای براق

رنگ اسکرو زرد / رنگ اسکرو طلایی / رنگ اسکرو کروم طلایی

رنگ اسکرو مشکی بدون گالوانیزه / رنگ اسکرو سیاه خود رنگ

رنگ اسکرو کروم / رنگبندی اسکرو کروم نیکل / رنگ بندی اسکرو براق زینک

رنگ های اسکرو آبی روکش تفلون

رنگ های اسکرو سبز

رنگ های اسکرو قرمز رنگ

و بسیاری از رنگ های مختلف دیگر مثل هفت رنگ ها، بنفش، صورتی، قهوه ای، کرم رنگ و غیره که میتوان نصبت به نیاز و سفارش تولید نمود.

انواع پیچ گالوانیزه گرم، انواع پیچ گالوانیزه سرد یا همان نمونه شکل پیچ آبکاری سرد و نمونه شکل پیچ آبکاری گرم از پر مصرف ترین مدل روکش ها یا پوشش هایی میباشند که برای این دسته از اتصالات انجام می پذیرد.

در عکس پیچ های فلزی و پلاستیکی زیر میتوان برخی از نمونه رنگ بندی ها را مشاهده و مقایسه نمود که برخی روشن و برخی تیره رنگ هستند.

شکل و عکس پیچ، مدل و تصویر پیچ، اندازه و سایز پیچ، تولید پیچهای مختلف، مشاره پیچ
فروشگاه آنلاین انواع پیچها

 

نمونه روکش های گالوانیزه مختلفی وجود دارند و توسط فرآیند های مختلفی این عمل صورت میگیرد که علاوه بر رنگ گیری باعث ایجاد خاصیت های مختلفی نیز می شود. نمونه گالوانیزه داکرومات، گالوانیزه کروم، گالوانیزه زینک، گالوانیزه نیکل، آبکاری روی و غیره برخی از شکل های گالوانیزاسیون می باشد.

پوشش مذاب، پوشش شیمیایی، روکش اسپری، گالوانیزه الکتریکی، پوشش اکتروفورتیک، گالوانیزه سفید، روکش تفلون، کروماته یا دی‌ کروماته زرد / طلایی نیز از برخی فرآیند یا مدل های روکش دار کردن می باشد.

 

معرفی انواع پیچ رزوه ای + ویژگی های مهم

نشانه های روی سر پیچ اتصال دهنده، نوشته های روی بسته بندی ها، مشخصات کلاس ها و گرید ها، مقاومت و تحمل وزن، کشش نمونه های مختلف و دنده ها و رزوه کاری ها، نحوه تراشکاری و تولید و همچنین نحوه خم کاری و برش کاری و بسیاری از ویژگی هایی هستند که برخا مورد نیاز می باشد.

در وب سایت آپادانا به تمام موارد به مرور پرداخته شده است که در اینجا به صورت عمومی به آن ها اشاره می شود و برای درک بیشتر و مطالعه تخصصی در مورد نقشه ها و خصوصیات و ویژگی های می توانید از قسمت معرفی محصولات در وبسایت اقدام نمایید. و یا به وب سایت (صنایع پیچ و مهره آپادانا) با سرچ در گوگل مراجعه نمایید که به آدرس ts-apadana.ir می باشد.

 

معرفی انواع رزوه پیچ رزوه کاری |‌ انواع دنده پیچ دنده کاری

به قسمت برآمدگی و فرورفتگی چرخشی و دنده کاری داخل یا روی استوانه، رزوه (Thread) گفته می شود. دو مدل رزوه کاری یا دنده کاری وجود دارد، نوع خارجی آن روی استوانه (نری) و نوع داخلی آن داخل استوانه (مادگی) است. رزوه ها را می توان با عملیات تراشکاری و برش کاری، روش نورد و یا اضافه کردن مواد تولید کرد. به طور کلی، کار رزوه ها تبدیل کردن حرکت دورانی به خطی است.

در مورد انواع رزوه ها یا دنده ها میتوان بیش از صد ها نوع معرفی کرد و بر اساس شرایط مختلفی مانند نری male و مادگی female، جهت رزوه کاری، مدل طراحی دنده اتصال دهنده، ضخامت گام محوری، عمق گام یا دنده و دیگر موارد تولید و ساخته می شوند.

از انواع مدل رزوه ها که بیشتر مصرف دارند می توان به رزوه مربعی، رزوه مثلثی، رزوه acme، رزوه حاءل، رزوه گرد، رزوه مخروطی، رزوه ارّه‌ای، دنده ذوزنقه ای، دنده ویت ورث، دنده کبریتی، دنده میلیمتری، دنده درشت، دنده ریز، دنده آمریکایی، دنده انگلیسی، دنده ژاپنی، دنده چینی و غیره اشاره نمود.

برخی از اصطلاحات برای دندانه ها نیز به شرح رزوه های چپ گرد و رزوه های راست گرد، دندانه های ماشینی، دندانه های چوبی، دندانه های متریک و میلیمتری، دندانه های اینچی، نیز به کار می رود.

در مورد انواع دنده ها یا انواع رزوه ها در آینده جدولی کامل از انواع مدل دنده بولت اتصال و یا انواع مدل رزوه اسکرو های تراشکاری شده منتشر مینماییم.

 

نکات مهم در خرید پیچ نصب

وقتی در نظر می گیرید که به کدام نوع پیچ اتصال دهنده نیاز دارید، چند نکته اصلی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

ابتدا باید مدل مناسب و مورد استفاده را انتخاب کنید. انتخاب نوع مدل نادرست برای ایجاد اتصال می تواند به سطوح، ابزار و خود بولت اتصال ​​آسیب برساند و یا دچار یک اتصال نا ایمن و خطرناکی شود که برخا نصبت به محیط استفاده خسارات جبران ناپذیری را به وجود بیاورد.

سپس، مطمئن شوید که اندازه مناسب را انتخاب مینمایید. سایزی که خیلی کوتاه است وسیله ها را روی هم نگه نمی‌دارد و اتصال ضعیف و ناکارآمدی ایجاد میکند، اگر هم خیلی بلند باشد می‌ تواند موانع عبور کند و به صورت احتمالی به سیم‌ کشی ها یا لوله‌ کشی دیوار ها یا کف و سقف آسیب برساند.

همچنین به طور مشابه از لحاظ قطر و ضخامت، یک سایز پیچ ضخیم ممکن است به سطوح شکننده آسیب برساند و دچار تخریب محل و یا وسایل شود، در حالی که اندازه پیچ نازک ممکن است به اندازه کافی برای ایجاد اتصال قوی نباشد و لق بزند.

بعد از این دو مورد انتخاب مدل و اندازه مناسب توجه ویژه به کیفیت تولید و جنس و متریال است که بسیار مهم است زیرا نمونه های بی کیفیت احتمال بسته نشدن و یا بد بسته شدن و تخریب را دارند.

همچنین در موارد خاص و حساس تر باید بیشتر دقت نمود که اگر جنس ضعیفی باشد و مقاومت مناسبی نداشته باشد دچار شکستگی و احتمال ایجاد خطرات را دارد. بابت این موضوع سعی شود از مراکز مطمئن و معتبری خرید انجام شود تا دچار مشکلات بعد از خرید نشوید.

و در نهایت، نوع کاربرد و ویژگی های پیچ مخصوص مد نظرتان را در نظر بگیرید. که شامل نوع آچار خور و ابزار نصب، نوع سری، مواد استفاده شده برای تولیدش، رزوه و حتی رنگ بندی و گالوانیزاسیون است.

 

کاربرد پیچ های اتصال | مصارف مختلف بولت اتصال / اسکرو اتصال

این دسته اتصال دهنده ها با توجه به تنوع مدل و ابعاد و اندازه و جنس هایی که دارند از کاربرد های بسیار گسترده ای نیز برخوردار میباشند. در واقع هر قطعه یا وسیله ای که به یک دیگر اتصال پیدا می نماید اغلب از این دسته اتصال ها در آن استفاده شده است.

آن ها در صنایع و مشاغل و موارد مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند به طور مثال میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

انواع صنایع مختلف مانند انواع بولتهای صنایع صنعتی، صنایع ساختمانی، صنایع کشاورزی و باغداری و گلخانه ای، صنایع خودرویی، صنایع برقی، صنایع نفت و گاز، صنایع سیمان، صنایع پزشکی، صنایع نظامی، مخابراتی، صنعت پتروشیمی، صنایع غذایی، مرغداری ها و دامپروری، نساجی و ریسندگی و بسیاری از مشاغل و صنایع دیگر که فراوانی بالایی دارد.

صنعت دریایی، صنعت جاده سازی، صنعت ریل و راه آهن، صنعت هوا فضا و پهبادی، هواپیمایی، کشتیرانی، ماشین آلات یا دستگاه های مختلف، صنعت رباتیک، لوازم خانگی، اتصالات لوله، آب و فاضلاب، صنایع فاضلاب، دارو سازی و شیمیایی، کارگاهی و کارخانه ای، اسلحه سازی، چوب و سنگ، ساخت و ساز های پروژه ای، رایانه و کامپیوتر، نیروگاهی، سد سازی و غیره.

این مدل از انواع پیچ اتصال دهنده را میتوان در هر قطعه و وسیله ای نیز دید به طور مثال در صنف نمای سنگ و ساختمان، در صنف چوب مثل انواع اسکرو های میز و صندلی، کمد و دراور و صنف کابینت سازی و ام دی اف، ساخت و تولید لوازم الکتریکی، برقی و خانگی مثل یخچال، بخاری، تلوزیون، تلفن و حتی ساعت سازی و دوربین مدار بسته و دیگر صنف های شغلی که بسیارند.

از این رو میتوان گفت نصبت به تنوع مدل ها از کاربرد های بسیار بالایی برخوردار می باشند و شناخت و خرید و فروش و بازرگانی، واردات و صادرات، ساخت و تولید و تجارت در این رشته نیاز به تخصص دارد تا در مسیر پیش رو موفق ظاهر شد.

 

مزایای استفاده از انواع پیچ های اتصال

برخی از مزایای استفاده و نصب این دسته از محصولات شامل موارد زیر است:

 1. نصب ها بسیار سریع اجرا می‌ شوند.
 2. صرفه جویی در زمان نصب را دارد.
 3. مهندسی و شکل صنعتی مطلوبی دارند.
 4. اغلب مدل ها دارای طول عمر بالایی هستند و خراب نمی شوند.
 5. میتوان اتصالات را به‌ راحتی باز و مجددا در بخش‌ های دیگر استفاده کرد.
 6. نصب و اجرا نیاز به مهارت و تخصص خاصی ندارد.
 7. هزینه کمتری نسبت به روش‌های دیگر دارند.
 8. برخی مدل ها از اتصالات جوشی و داءمی هستند.
 9. برخی مدل ها از اتصالات غیر داءمی و موقت محصوب می شوند.
 10. در اغلب سازه ها می تواند استفاده شود.
 11. در محل نصب تخریب ایجاد نمی نماید.
 12. نصب و اجرای کم سر و صدایی دارند.
 13. محدودیتی در تعداد اتصالات ندارند.
 14. ابزار نصب ارزان قیمت و در دسترسی دارند.
 15. انتقال نیرو استانداردی جهت فشار های وارده دارند.

و اگر بخواهیم ادامه بدهیم میتوان صد ها و هزاران نمونه از مزایای استفاده را بیان نمود که در این مطلب نمیگنجد و البته لازم به ذکر است در برخی از شرایط نصب و اتصال دچار معایبی نیز میباشند که در آن صورت نیاز به بررسی بیشتری جهت استفاده از بولت اتصال و یا استفاده از اسکرو اتصال دارد.

 

استاندارد پیچ های مختلف

کتاب استاندارد بولت ها، جدول استاندارد پیچ های متصل کننده، و لیست استاندارد های مختلفی بر اساس نکات مختلفی وجود دارند که هر کدام بر اساس مشخصات و ویژگی های خاص خود طبقه بندی و دسته بندی میشوند و به انگلیسی Bolt Standard Screw Standard نوشته می شود.

از جمله برخی از استاندارد ها شامل ISO، DIN، ASTM، ANSI یا ASME و BS یا British وجود دارند که در مقاله ای جداگانه به صورت تخصصی در وب سایت به آن ها پرداخته شده است.

از پر مصرف ترین ها در کشور ایران استاندارد دین (din) است که به کار میرود و استاندارد دین مخصوص کشور آلمان بوده و کاربردهای جهانی دارد. DIN مخفف نوشته Deutsches Institut für Normung، به معنی موسسه استاندارد سازی آلمان است.

 

بازار خرید و فروش پیچ در تهران | شهرستان

با توجه به گستردگی مدل ها و مصارف توزیع و پخش پیچ های فلزی و غیر فلزی نیز به طبع دارای گستردگی می باشد. در بازار پیچ فروشی تهران و شهرستان ها، فروش پیچ اتصال در انواع مدل ها به صورت خورده فروشی پیچ اتصال و فروش عمده پیچ اتصال، توسط فروشنده پیچ های مصرفی و خاص و برخا ابزار فروشی ها انجام می پذیرد.

تولیدی ها، کارخانه ها و کارگاه پیچ سازی زیادی در نقاط مختلف کشور وجود دارند که صنایع بولت سازی ایران را متشکل می شوند. تولید انواع پیچ فلزی و غیر فلزی با تنوع بالایی از مدلها، جنسها، اندازه ها، رنگها، مارکها و دیگر موارد در کشور انجام می گیرد که برخی مستقیم فروش را انجام داده و برخی توسط نمایندگی فروش و عاملیت فروش این موضوع را پشتیبانی می نمایند.

مرکز فروش پیچ در تهران و یا مرکز خرید پیچ اتصال در ایران (دیگر استان ها) زیاد است منتهی مرکز پخش پیچ اتصال به صورت تکمیل از همه نمونه ها در یک مکان را نمی توان یافت و علتش همان گستردگی و تنوع محصولات می باشد، و قطعا موجودیت تمام نمونه کالا ها در یک مکان بسیار مبهم و مشکل است.

فروشگاه های پیچ و مهره و واشر و رولپلاک در کنار یک دیگر هستند که می توانند این چالش را حل نمایند و هر یک به تنهایی بخشی از فروشگاه تخصصی بولت و نات را تشکیل دهند. بورس انواع پیچ فروشی ها و یا فروشگاه تخصصی نات و بولت در تهران که به صورت کاملا جامع و تخصصی در مورد این موضوع فعالیت نماید کم می باشد و مجموعه های بزرگ اغلب به صورت حضوری فعالیت نمی نمایند و عاملیت پخش دارند.

خرید اینترنتی پیچ صنعتی و ساختمانی و غیره از مراکز معتبر و متخصص می تواند بهترین روش برای معاملات و خرید و فروش ها باشد زیرا در برخی از شهر ها کمبود نمونه مدل های مختلف به چشم میخورد و برای تهیه نمونه مد نظر نمی توان از شهری به شهری و یا پایتخت مسافرت نمود تا با صرف هزینه و از بین رفتن زمان به نتیجه رسید.

مجموعه تولیدی وارداتی آپادانا سعی می نماید فروش اینترنتی پیچ های مختلف را به صورت کامل و جامع شروع کرده و پشتیبانی نمایید و در این زمینه آماده کمک ها و همکاری با شرکت های مختلف می باشد و در صورت نیاز به حضور، فروشگاه حضوری بولت های صنعتی و نمونه اسکروهای صنعتی نیز می تواند این موضوع را پشتیبانی نماید.

در نهایت هزینه و قیمت پیچ های اتصال صنعتی و غیر صنعتی نیز مهم است و بهترین روش انتخاب با کمترین هزینه و بهترین کیفیت ها است که ما در این زمینه به مشتریان وفادار خود راهنمایی های لازم را می نماییم.

مجموعه ما با فعالیت در زمینه تولید برخی از قطعات، واردات برخی دیگر از قطعات و همکاری با شرکت های بزرگ تولیدی بهترین قیمت ها و کیفیت ها، با تنوع بالای محصولات (فروش بولت های صنعتی، فروش اسکرو های ساختمانی و فروش انکربولت های خارجی، فروش اسکرو های نوک تیز خاص و بسیاری از نمونه های مختلف) را برای مشتریان خود به ارمغان می آورد.

فروش پیچ اتصال

قیمت های پیچ های فلزی و غیر فلزی بنا به مشخصات فنی ای که دارند از جمله مدل و شکل و ابعاد و سایز های پیچ رزوه دار و جنس و متریال، روکش و گالوانیزاسیون آن ها و دیگر مشخصه ها که در متن این صفحه به همه آن ها اشاره شده است متفاوت است.

فروش پیچ های مختلف در مجموعه تدارکات صنعتی آپادانا انجام میپذیرد و به صورت تخصصی با بهترین قیمت و کیفیت به شکل حضوری و غیر حضوری، خرید آنلاین پیچ مهره خور و خرید آنلاین پیچ رولپلاک خور و دیگر مدل ها صورت می پذیرد.

قیمت انواع پیچ های خارجی و ایرانی از قبیل قیمت پیچ صنعتی، قیمت پیچ ساختمانی، قیمت پیچ تولیدی، خودرویی و دیگر نمونه های مربوطه را می توانید از مشاوران فروش ما به صورت تلفنی استعلام قیمت نمایید.

فروش انواع پیچ با مهره و واشر و دیگر لوازم جانبی در تنوع بالایی در شرکت امکان پذیر می باشد و برخی پک بسته بندی پیچ های مخصوص برای افتتاح فروشگاه و مغازه ها نیز ارائه می شود به طور مثال پک انواع بولت های صنعتی و انواع شکل اسکرو های ساختمانی و کشاورزی و دیگر موارد.

 

» »  فروش اینترنتی پیچ ها  « «

2 دیدگاه

پیام بگذارید