خرید درپوش اینچی لوله | خرید کپ اینچی سوراخ

درباره (خرید درپوش اینچی) پلاستیکی و لاستیکی و (خرید کپ اینچی) پلاستیکی و لاستیکی که از دسته ملزومات اتصالات پر مصرفی در صنایع مختلف میباشند این بخش ارائه شده است.

برخا استاندارد سایزهای میلیمتری جوابگوی مصارف کلاهک اینچی کوچک و بزرگ نمیباشد و نیاز به مصرف سایز درپوش های اینچی میباشد. اینجاست که سایزبندی کپ های اینچی درشت و ریز مورد نیاز میشود.

جهت خرید کلاهک اینچی پلاستیکی و اطلاع از قیمت درپوش اینچی لوله یا میله نیاز است نکاتی را بدانید تا بهترین قیمت کپ اینچی لوله و سوراخ را با بهترین کیفیت انتخاب نمایید.

البته در مورد خرید و فروش درپوش اینچی جنس پلاستیک یا لاستیک کیفیت حرف اول را میزند زیرا نصبت به متریال خاص این قطعات نمونه های بی کیفیت بی کاربرد بوده و سایزبندی و اندازه هایی غیر استاندارد و کوچکتر و بزرگتر از استانداردشان دارند.

این موضوع باعث هدر رفتن زمان ناکارآمد شدن اتصال و خرابی در محل نصب درپوش های اینچی میشود پس به این موضوع مهم باید دقت نمود تا از خرید و فروش درپوشهای اینچی ارزان قیمت البته بی کیفیت دوری نمود تا در نصب درپوش های اینچی دچار:

 • شکستگی
 • خمیدگی
 • تلرانس اندازه نامیزان
 • ترک خوردن
 • ساییدگی
 • ظاهر نامناسب
 • طول عمر کم

و بسیاری از معایب دیگر برای مصرف و خرید درپوش های اینچی پلاستیک و لاستیک نشد.

از انواع مدل درپوش اینچی گرد و یا گپ های اینچی چهار ضلعی و شش ضلعی میتوان به کپ عدسی اینچی، کپ گود اینچی، کپ لبه دار اینچی محافظتی، کپ سایز اینچی روکار و کپ سایز اینچی توکار و نمونه مدل های دیگر که در متن ذکر شده اشاره نمود.

انواع درپوش اینچی سوراخ به صورت لبه دار است و انواع کپ اینچی روکار به صورت استوانه و ساده تر است.

 

کپ لوله، درپوش لوله آب، درپوش لوله گاز، درپوش لوله برق، درپوش لوله فلزی، درپوش لوله فاضلاب، درپوش لوله پلیکا، درپوش اینچی، کپ اینچی
انواع درپوش اینچی گرد روکار، توکار لاستیکی

 

در تصویر بالا میتوانید عکس درپوش inch گرد را در مدل های درپوش inch رویی و درپوش inch داخلی مشاهده نمایید. منظور از کپ inch رویی برای مصارف دور قطعه است و کپ inch داخلی جهت نصب در داخل قطعه و محل نصب مثل سوراخ ها است.

 

نکات خرید درپوش اینچی پلاستیکی | خرید کپ اینچی لاستیکی

قبل از خرید درپوش اینچی لوله یا سوراخ یا خرید کپ اینچی لوله یا سوراخ به این موضوع دقت شود، این موضوع در خرید درپوش های اینچی داخل سوراخ ها و روی لوله و میله ها مهم است:

در خرید و فروش کپ اینچی لوله های پلی اتیلن، آلومینیوم و شیرآلات و اتصالات گالوانیزه، فولادی، چدنی، برنجی، آهنی و استیل و یا لوازم و ابزار صنعتی و ساختمانی و غیره هر کدام یکا ها (واحد) اندازه مخصوص به خود را دارند.

برای سایز بندی، مثلا سایز لوله و اتصالات پلی اتیلن با میلیمتر بیان میشوند، لوله و اتصالات فلزی مثل فلنچ ها و شیر آلات با اینچ و برخا برخی مدل ها برایشان سایز بازاری به کار بسته میشود که این موضوع پیچیدگی برای سفارش خرید و فروش درپوش اینچی میله و لوله و سوراخ ایجاد مینماید.

استاندارد لوله های فولادی و آهنی و استیل و مسی و برنجی و آلومینیومی به صورت  STD، XS و XXS، که بر اساس سیستم IPS  و سایز اسمی لوله (NPS) میباشد.

هر یک از استانداردها مختص به خود لوله است و مربوط به خرید کلاهک اینچی لوله ها نمیشود و باید طبق مثال زده شده اندازه گیری ها انجام شود. استاندارد سایز لوله با درپوش کلاهک اینچی لوله و میله اشتباه گرفته نشود.

برای مثال وقتی گفته میشود لوله ۶ اینچ، یعنی سایز اسمی لوله ۶ اینچ است و احتمال دارد نصبت و جنس و شرکت تولید کننده ایرانی و خارجی دارای تفاوت میلیمتری اندکی باشد. گرچه برای لوله‌ های با سایز اسمی ۱۴ اینچ به بالا، قطر بیرونی با سایز اسمی لوله احتمال میرود تقریبا یکسان باشد.

در سایز بندی و استاندارد اندازه اینچی پیچ و مهره ها و میخ و پرچ ها و پین و خارها که استاندارد DIN و ISO و ASTM دارد نیز به نحو خاص خود استفاده میشود.

 ⭐ مهم: لازم به ذکر است در هنگام انتخاب و خرید درپوشهای اینچی سوراخ یا لوله و میله ها جهت استفاده باید توجه داشته باشید که مدل کپ سایز اینچی خود را کجا میخواهید نصب و استفاده نمایید و نصبت به محل نصب سایز کپ های اینچی بزرگ و کوچک خود را جهت خرید انتخاب نمایید.

مثلا اگر برای داخل لوله و میله یا سوراخ ها کلاهک اینچی لاستیکی مد نظرتان است باید قطر داخلی لوله و میله و سوراخ را به اینچ در نظر بگیرید و اگر برای قسمت بیرونی یا روی لوله ها و مفتول ها است باید قسمت دور یا روی لوله را در نظر بگیرید.

 

جنس درپوش های اینچی دور کار | متریال کپ های اینچی داخل کار

ساخت و تولید کلاهک اینچی پلاستیکی و درپوش های اینچی لاستیکی نصبت به محل نصب و استفاده و استاندارد مصرفش از جنسهای مختلفی استفاده دارد. به طور مثال:

جنس کپ اینچی پلاستیکی خاصیت مقاومت در برابر تخریب موارد فیزیکی و شیمیایی مانند گرما و سرما، سایش، ضد لغزش، فشار، نشکن بودن و ضربه شدید و امثال آن را داشته باشد.

جنس کپ اینچی پلاستیکی خاصیت ضد مسمومیت و یا ایجاد مسمومیت در برخورد مواد غذایی مانند آب و نوشیدنی و خوراکی را داشته باشد.

جنس کپ اینچی لاستیکی خاصیت حفظ کیفیت و عدم خرابی در حرارت بالا و برخورد مستقیم نور خورشید و رطوبت و آب و مایعات ضد زنگ و اکسیداسیون را داشته باشد.

جنس کپ اینچی لاستیکی ویژگی ضد الکتریسته و ضد مواد اسیدی و قلیایی و حلالهای شیمیایی مانند انواع محلول های قلیایی و اسیدی، روغن های خورنده و معمولی، نفت و بنزین و گازوئیل، تولوئن و امثال آنها را داشته باشد.

شرایط جوی و محیط نصب و غیره باعث ایجاد ویژگی ها و خاصیت های مختلف و بعضا خاص میشود که هر یک نیاز به تولید از مواد و جنس خاص خودش را دارد. مواد و متریال های درپوش های اینچی لوله و اتصالات و سوراخ ها مانند:

جنس درپوش اینچی پلاستیک درجه یک، پلاستیک عادی، لاستیک نیلون، پلی آمید، نئوپرن، اس بی آر، بوتیل، تفلون، پلی اتیلن، پلی استایرن، کپ اینچی سیلیکون، پلی استان، پلی کربنات، نیلون، الترامید، هوستافرم.

جنس درپوش اینچی پلی پرو پیلن، تفلون پیک، آکرولیک، کپ اینچی پی وی سی، باکالیت، ان بی آر، ان آر، کپ اینچی وایتون و دیگر متریال ها.

هر یک از این جنس های کپ اینچی نرم و خشک دارای علائم اختصاصی خود را دارند مانند Silicon، Sbr، Nbr، Nr، Pu، Pvc، Viton، Epdm، Ptfet و چنین موارد دیگر که هر یک از این مواد و جنس ها خاصیت مخصوص به خود را دارند.

 

موارد مصرف انواع درپوش اینچی پلاستیکی

با مدرنیزه شدن صنایع مختلف و نیاز به استفاده از انواع مدل درپوش پلاستیکی اینچی و درپوش لاستیکی اینچی این قطعات نیز تولید و ساخته و به مصارف صنایع مختلف صنعتی و غیر صنعتی میرسد.

از پر مصرف ترین سایزهای درپوش اینچی لوله گرد و سوراخ گرد میتوان به این سایز ها اشاره نمود:

سایز درپوش اینچی 1/2 inch و سایز درپوش اینچی 3/4 inch و سایز درپوش اینچی 1 inch و سایز دربپوش اینچی 1/4 inch است که استفاده از درپوش های اینچی پلاستیکی در مصارف برخی از ابزارها و وسایلات جزو ملزومات و واجبات محصوب میشوند.

در ادامه برخی از انواع شکل و انواع مدل درپوش اینچی جنس لاستیک و انواع مدل کپ اینچی جنس پلاستیک را میتوان مشاهده نمود. همانطور که در تصویر درپوش های اینچی نرم و خشک زیر میبینید تنوع بالایی دارند.

 

اند کپ انتهایی، کلاهک انتهایی، اندکپ پلاستیکی، اندکپ لاستیکی، اند کپ اینچی مسدود کننده، اند کپ لوله، کاور درپوش اینچی
عکس کپ اینچی لاستیک | عکس درپوش اینچی پلاستیک

 

تولید و ساخت درپوشهای اینچی لاستیکی و درپوش های اینچی پلاستیکی برای صنایع و کارخانجات مختلف صورت میپذیرد. برخی از صنایع صنعتی و صنایع غیر صنعتی که مصرف کلاهک های اینچی را دارند به شرح زیر است.

درپوش های اینچی صنایع شیمیایی، صنایع نفت و گاز، صنایع پتروشیمی و زیر دسته های مربوطه آن، نیروگاه های مختلف انرژی، پالایشگاهها، کلاهک اینچی صنایع داروسازی و پزشکی، کلاهک اینچی صنایع آزمایشگاهی، صنایع اتمی، صنایع غذایی و موارد مشابه.

درپوش های اینچی صنایع صنعتی و فلزی، فولاد سازی، کلاهک اینچی اتصالات پیچ و مهره ای، راهسازی و پلسازی، شهرداری ها و شهرسازی ها، کلاهک اینچی اتصالات لوله سازی، ریخته گری، ماشین سازی سبک و سنگین، اتصالات میخ و پرچی، اتصالات پین و خار.

درپوش های اینچی صنایع ریلی و راه داری، خودرو سازی، موتور سازی، کلاهک اینچی کشتی سازی، قایق سازی، کلاهک اینچی هوا و فضا و هواپیما سازی، قطار و لوکوموتیو سازی، کپ اینچی لوازم ورزشی و کلاهک اینچی وسایل باشگاهی و وسایل بازی و موارد مشابه.

انواع کپ اینچی صنایع ساختمانی و خانه سازی، کلاهک اینچی آسانسور سازی، کلاهک اینچی لوله کشی و شیر آلات، کلاهک اینچی نصب سینک ظرفشویی و روشویی، درب و پنجره سازی، شیشه سازی، پکیج و شوفاژ، پروفیل سازی، صنایع تولیدی لوازم گرمایشی و لوازم سرمایشی.

کلاهک اینچی قوطی کاغذ و چوب، کلاهک اینچی قوطی سازی، بسته بندی و چاپ، ریسندگی و بافندگی، باغبانی و کشاورزی، درپوش های اینچی قوطی فلزی ساخت گلخانه و آلاچیق و استخر و حوضچه و بسیاری از موارد دیگر.

از کلاهک اینچی پلاستیک برای بستن و مسدود کردن انشعابات در لوله کشی های آب سرد و گرم در لوله کشی ساختمان ها استفاده میشود. درپوش سایز 1/2 اینچ پایه بلند پلاستیکی در دو رنگ آبی و قرمز بیشترین مصرف در این زمینه را دارند.

در اتصالات لوله های گازی و برقی و آبی صنعتی و شهری نیز از انواع مدل درپوش های اینچی لاستیکی استفاده میشود.

 

استاندارد کلاهک اینچی پلاستیکی و لاستیکی

استانداردهای مربوط به طول دقیق یک اینچ در گذشته متفاوت بود، اما از زمان تصویب جهانی در دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ بر اساس سیستم متریک ساخته شده و معادل ۲۵٫۴ میلی‌ متر تعریف شده‌ است.

واحد اینچ در لغت به‌ معنای یک‌ دوازدهم میباشد، در ادامه به توضیح استاندارد درپوش های اینچی لوله و سوراخ ها نیز پرداخته میشود تا در سفارش خرید کپ اینچی لوله و اتصالات (خرید درپوش اینچی لوله ها و میله ها و سوراخ ها) دچار اشتباه محاصباتی نشوید.

در اندازه درپوش های اینچی کوچک و بزرگ، اینچ واحد اندازه‌گیری طول و عرض و قطر و ضخامت و یا ارتفاع و موارد مشابه میباشد و برابر حدود ۲٫۵۴ سانتیمتر و 25 میلیمتر است.

جدول استاندارد درپوشهای اینچی پلاستیکی که شامل سایز اسمی قطر دهنه درپوش و ارتفاع کل و ضخامت ورق پلاستیک و لاستیک میباشد باعث میشود درپوش لوله اینچی یا درپوش سوراخ اینچی مورد نظر خود را به درستی انتخاب نمایید.

در انتهای صفحه جدول اندازه درپوش های اینچی دایره ای شکل استاندارد و غیر استاندارد ارائه شده است.

 

فروش درپوش اینچی لوله | فروش گپ اینچی سوراخ

فروش درپوش اینچی لوله جات و میله جات در متریال های مختلف و با کیفیت و فروش کپ اینچی سوراخ و روی لوله در انواع سایز های متنوع و فروش کلاهک اینچی جنس پلاستیکی و لاستیکی نرم و خشک در تعداد عمده و تعداد خورده در مجموعه فروشگاه درپوش آپادانا صورت میپذیرد.

فروش انواع مدل درپوشهای اینچی فشاری، فروش کپ های اینچی کیپی و فروش درپوش رزوه دار اینچی در برخی اندازه ها با بهترین کیفیت قیمت درپوش inch صورت میپذیرد.

خورده فروشی درپوشهای اینچی ریز و درشت به صورت بسته بندی های مناسب انجام میپذیرد و همچنین عمده فروشی کپ های اینچی بزرگ و موچک به صورت بسته های کیسه ای و گونی انجام میشود و در کمترین زمان به تمام نقاط کشور ارسال میشود.

شما میتوانید به صورت خرید اینترنتی کلاهک اینچی کوچک و بزرگ (خرید آنلاین درپوش اینچی لوله و سوراخ) از طریق فروشگاه آنلاین کپ اینچی وب سایت اقدام کنید.

یا با شماره تلفن شعبات در تهران تماس حاصل نمایید تا استعلام موجودی و قیمت درپوش اینچی پلاستیکی و همچنین قیمت کپ اینچی لاستیکی خود را دریافت نمایید.

 

درپوش اینچی لوله، کپ اینچی سوراخ، درپوش قوطی گرد، درپوش پروفیل گرد، درپوش میلیمتری، کپ میلیمتری، درپوش inch , mm، درپوش های اینچی
تصویر درپوش اینچی گرد، تصویر کپ اینچی گرد

 

بالاتر در تصویر درپوش های اینچی جنس پلاستیکی و لاستیکی میتوان نمونه مدل های مختلفی را مشاهده نمود که هر یک کاربرد مخصوص به خود را دارد، در تصویر کپ های اینچی لاستیکی و پلاستیکی تنوع مدل ها، سایزها، جنس ها، مارک ها، رنگ ها را میتوان دید.

فروش انواع مدل با بهترین قیمت درپوش اینچی ایرانی و یا بهترین قیمت کپ اینچی خارجی و وارداتی مانند درپوش های اینچی چینی، تایوانی، ترکیه ای، هندی، آلمانی و غیره در تدارکات صنعتی آپادانا صورت میپذیرد.

بعد از مطالعه کامل این بخش میتوانید اقدام به خرید درپوش اینچی لوله و میله و سوراخ ها نمایید.

 

سایز بندی درپوش اینچی سوراخ | اندازه گپ اینچی لوله میله

در مورد انواع اندازه درپوش اینچی لوله و اتصالاتُ میله و سوراخ ها میتوان یک مقاله کامل ارائه نمود که در این مطلب نمیگنجد. سایزبندی کپ اینچی جنس پلاستیکی و لاستیکی را نصبت به شکل و ظاهر آن اندازه گیری مینمایند.

نصبت به شکل های درپوش اینچی گرد دایره ای، چهار ضلعی مستطیلی و مربعی مکعبی، کپ اینچی شش ضلعی و مثلثی، نمونه مدل های مخروطی و استوانه ای، عدسی و سپری، کاربرد های داخل رو یا خارج نصب شو و غیره اندازه گیری ها متفاوت میباشد.

اینجا لازم است فقط به چند بخش مهم از اندازه درپوش های اینچی کوچک و بزرگ اشاره نمود:

 • قطر داخلی درپوش های اینچی
 • قطر خارجی درپوش های اینچی
 • ارتفاع کل درپوش های اینچی
 • دور قطر لبه درپوش های اینچی

در برخی موارد اندازه ضخامت و قطر بدنه درپوش های اینچی لوله ها و سوراخها و اندازه کم به زیاد نمونه های مخروطی انواع کپ اینچی لوله و سوراخ نیز مورد نیاز میشود.

اندازه گیری در برخی از انواع سایز درپوش اینچی مادگی با نمونه سایز کپ اینچی نری متفاوت میباشد که باید به این موضوع خیلی دقت داشت تا دچار اشتباه در گرفتن اندازه کپ های اینچی ریز و درشت نشد.

در ادامه جدول سایز و اندازه کپ اینچی گرد ارائه شده است که میتوانید برای تبدیل اینچ به میلیمتر درپوش اینچی سوراخ یا لوله جات و یا تبدیل میلیمتر به اینچ از آن جدول سایزبندی کمک بگیرید.

 

جدول تبدیل اینچ به میلیمتر درپوش کپ کلاهک اینچی پلاستیکی:

لطفا قبل از خرید درپوش اینچی پلاستیکی مد نظرتان به جدول درپوش های اینچی گرد زیر دقت نمایید.

در خرید کلاهک اینچی پلاستیکی، یا کلاهک اینچی لاستیکی خود به این موضوع نیز دقت کنید که برای روی کار یا توی کار نیاز به کپلاگ اینچی (دربپوش اینچی روکار) و (دربپوش اینچی توکار) نیاز دارید.

در جدول تبدیل میلیمتر به اینچ درپوش های لاستیکی یا بلعکس جدول تبدیل اینچ به میلیمتر درپوش های پلاستیکی زیر میتوانید بررسی خود را انجام دهید که در خرید کپ اینچی لوله و سوراخ ها میتواند به شما کمک نماید.

جدول درپوش اینچی گرد | جدول کپ اینچی دایره

(Inch) اینچ (millimeter) میلیمتر
1.16 inch 1.6 mm
1.8 inch 3.2 mm
3.16 inch 4.8 mm
1.4 inch 6.4 mm
5.16 inch 7.9 mm
3.8 inch 9.5 mm
7.16 inch 11 mm
1.2 inch 13 mm
9.16 inch 14 mm
5.8 inch 16 mm
11.16 inch 17 mm
3.4 inch 19 mm
13.16 inch 21 mm
7.8 inch 22 mm
15.16 inch 24 mm
1 inch 25 mm
1-1.8 inch 29 mm
1-1.4 inch 32 mm
1-3.8 inch 35 mm
1-1.2 inch 38 mm
1-5.8 inch 41 mm
1-3.4 inch 45 mm
1-7.8 inch 48 mm
5 inch 51 mm
2-1.4 inch 57 mm
2-1.2 inch 64 mm
2-3.4 inch 70 mm
3 inch 76 mm
3-1.4 inch 83 mm
3-1.2 inch 89 mm
3-3.4 inch 95 mm
4 inch 102 mm
4-1.2 inch 114 mm
5 inch 127 mm
5-1.2 inch 140 mm
6 inch 152 mm
6-1.2 inch 165 mm
7 inch 178 mm

 

جدول سایزهای کلاهک اینچی کوچک تا بزرگ

 

کپلاگ صادراتی (Sale of inch cap plastic , rubber)

فروش گپ اینچی صادراتی در جنس های پلاستیک درجه یک و همچنین فروش درپوش اینچی صادراتی در جنس های لاستیک درجه یک صورت میپذیرد. کیفیت کلاهک اینچی ایرانی در مجموعه تدارکات صنعتی آپادانا برای درپوش inch صادراتی و کپ inch صادراتی حرف اول را میزند.

⭐ جهت مشاهده تصاویر، اطلاعات و مشخصات کامل انواع درپوش میلیمتری از پیوند زیر استفاده نمایید.

خرید درپوش پلاستیکی | خرید درپوش لاستیکی

 

تخصصی ترین مرکز فروش درپوش inch و milimeter و تولید و توزیع کپ های اینچی کوجک و بزرگ و سایزهای میلیمتری در کشور

 

.Best price on inch caps and best quality inch caps at Apadana Industrial Supplies Co