انواع مدل قلاب، قیمت قلاب پیچ دار، خرید قلاب، فروش قلاب، لیست پیچ قلاب مهره، فروشگاه اینترنتی قلاب پیچی و آویز

قلاب چیست؟ معرفی 100% انواع قلاب ها + قیمت

انواع قلاب ها، پخش قلاب بست، اندازه و سایز های قلاب، فروشگاه قلاب، جنس قلاب بست، شگل
انواع شکل قلاب پیچی، قلاب چیست، عکس و تصویر قلاب، قلاب فروشی، لیست قیمت قلاب، پخش قلاب

(زمان مطالعه پانزده دقیقه)

با مطالعه این صفحه که راهنمای خرید قلاب های گوناگون و همچنین معرفی انواع مدل قلاب ها، انواع جنس قلاب ها، انواع سایز قلاب ها و انواع رنگ قلاب ها و انواع مارک پیچ قلاب ها و در کل با خاصیت قلاب پیچی و قلاب غیر پیچی و آویز ها آشنا میشوید، به معرفی مدل های پر مصرف نیز اشاره میشود.

شما بعد از مطالعه کامل این بخش در صورت نیاز به خرید قطعه مورد نظرتان و اطلاع از قیمت قلاب ها به قسمت فروشگاه وب سایت وارد شده و سفارش خود را آگاهانه ثبت و تهیه نمایید.

برای اطلاع از جزئیات تخصصی تر از این مدل اتصالات پیچ های آویزی یا گیر کننده پر مصرف مقالات مختلف دیگری نیز ارائه داده ایم و به مرور هم مطالب جدیدتری ارائه میدهیم تا با تفکیک مطالب، تصاویر و ویدیو ها، با مشخصات کامل هر یک از مدل ها آشنا شوید. با گذاشتن کمی زمان و مطالعه با دقت، به نتایج مطلوب خود خواهید رسید.

انتشار اطلاعات تخصصی و تجربیات جمع آوری شده برای راهنمایی کاربران عزیز زمان بر میباشد لطفا با اشتراک نظرات و پیشنهادات خود، ما را در این مسیر کمک نمایید.

 

قلاب چیست؟ تعریف قلاب پیچی | قلاب غیر پیچی

تعریف قلاب یا هوک به طور عامیانه به یک مفتول، میله، لوله گفته میشود که دارای انحنا می باشد و آن انحنا یا منحنی میتواند بنا به کاربردش در هر شکلی باشد و کاربرد اصلی آن اتصال دو قطعه، وسیله یا سازه به یکدیگر است. این اتصال میتواند اتصال دائمی و یا اتصال موقت باشد.

ولی نصبت به تنوع شکل و مدل از تعاریف مختلفی برخوردار است که ماهیت کلی این قطعات، پیچ های خمیده یا پیچ سرکج | آویز های خمیده یا آویز سرکج برای اتصال دادن، قفل کردن و نگه داشتن، گرفتن اشیاء، کشیدن یا آویختن ابزار و وسایل و غیره است.

) هوک ها می توانند پیچ دار باشند و یا بدون پیچ و ساده با خاصیت قفل شوندگی باشند.

1️⃣ ) نمونه مدل های پیچ دار بر روی بدنه خود دارای رزوه کاری یا دنده کاری هستند و به صورت نوک تیز رولپلاک خور یا خودکار و به صورت مهره خور تولید و ساخت و ارائه میشوند، دهنه آن ها میتواند به صورت پیچ قلاب باز (پیچ حلقه دار باز) و یا پیچ قلاب بسته (پیچ حلقه دار بسته) باشند. آن ها میتوانند در هر شکلی مثل علامت سوال، حرف لاتین ال شکل (L)، پروانه ای و دیگر موارد باشند.

تعریف: نمونه مدل پیچی است که در یک سر آن منحنی حلقه ای یا چنگکی دارد و در سر دیگر آن رزوه دارد تا مهره یا رولپلاک دریافت کند و یا به صورت خودکار به محیط متصل شود.

به این مدل ها قلاب پیچی یا پیچ و مهره خور و پیچ و رولپلاک خور / پیچ قلاب دار / پیچ هوک و دیگر موارد گفته می شود که در ادامه در بخش مدل ها به صورت کامل به تعریف و توضیح و معرفی آن ها اشاره می شود.

2️⃣ ) نمونه مدل های بدون پیچی روی بدنه خود رزوه پیچ ندارند و دنده کاری نشده اند و با مکانیزم های مختلفی متصل و به کار میروند آنها میتوانند در هر شکلی نصبت به کاربردشان تولید و ساخته شوند از جمله کامل گرد و نیم گرد به صورت اس شکل، کلمه لاتین (s)، عصایی شکل و بیضی و گوشواره ای و دیگر شکل ها باشند که در ادامه بخش به تعریف کامل مشخصات و نمونه هایشان اشاره شده است.

تعریف: یک مدل قطعه یا گیره برای چفت و بست کردن می باشد که بعضا به صورت اتصال قفل شونده و بعضا به صورت اتصال آویزی یا بالابر مورد استفاده قرار می گیرند.

به این مدل ها قلاب آویز / قلاب گیره / هوک قفلی / هوک بدون پیچ و دیگر موارد گفته می شود.

از نام های دیگری که برای این مدل قطعات اتصال دهنده استفاده میشود میتوان به پیچ چشمی، پیچ دینام، پیچ سوالی، پیچ گوشواره ای، پیچ آویز، پیچ اسپرینگ، پیچ ایرانیت، پیچ لینک، حلقه آویز، حلقه شگل، حلقه کارابین، حلقه آویز پیچی، پیچ حلقه ای، آویز اس، آویز ال، آویز عصایی و برخا پیچ اتصال زنجیر و سیم بکسل و دیگر موارد اشاره نمود که عموما نصبت به مدل و کاربرد هایی که دارند نام گذاری میشوند.

ویژگیهای قلاب فلزی و غیر فلزی

ویژگی ها و خاصیت های هوگ ها را میتوان از موارد زیر متوجه شد.

01 | انواع شکل / مدل قلاب ها

02 | انواع آلیاژ / جنس قلاب ها

03 | انواع ابعاد / اندازه قلاب ها

04 | انواع رنگ های قلاب ها

05 | روکش های قلاب ها (گالوانیزاسیون) یا همان آبکاری و پوشش

06 | انواع مارک های قلاب ها

07 | مدل رزوه یا دنده در نمونه های رزوه دار و پیچی

سه ردیف اول و ردیف آخر از ویژگی ها که مطرح شد از مهمترین ها در هنگام خرید و ارائه مشخصات گیره های پیچ دار و بدون پیچ دار می باشد.

قلاب به انگلیسی (پیچ قلاب | قلاب آویز بدون رزوه)

به انگلیسی (Hook) هوک نوشته می شود و در مواردی از دیگر مدل ها با نام هایی دیگر به کار میرود که برخی از آن ها معرفی می شود.

باکلز (buckles) و کارابین (carabiner) و کلیپ (clip) از دیگر نام های انگلیسی لاتین می باشد.

از نام های انگلیسی (fastening)، (fastener)، (snap)، (latch)، (hasp)، (snick) نیز برخا و کمتر استفاده می شود.

از نام های انگلیسی که بیشتر کاربرد دارد و استفاده می شود میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

هوک بولت hook bolt و لینک بولت link bolt نمونه های پیچ دار مهره خور.

هوک اسکرو hook screw و لینک اسکرو link screw نمونه های پیچ دار نوک تیز یا رولپلاک خور.

ای هوک eye hook یا اسکرو هوک screw hook که به ای بولت eye bolt یا ای اسکرو eye screw و ای لاگز eye lags نیز معروف می باشند.

کاپ هوک cup hook از دیگر نمونه ها می باشد.

شاگل یا همان شگل shackle

اس هوک S hook و یا اس لینک S link

ال هوک L hook و یا ال اسکرو L screw و ال بولت L bolt

جی هوک J hook و یا جی اسکرو J screw و جی بولت J bolt

لیفتینگ هوک Lifting hook

با افزودن مدل و آلیاژ و یا دیگر مشخصه ها به کلمه اصلی آن در انگلیسی دیگر نمونه مدل های آن ها نیز مشخص می شوند.

به طور مثال گرد / حلقوی (Round Hook) و فنری (Spring Hook)

از لحاظ جنس

قلاب فلزی (Metal Hook)

قلاب استیل (Steel Hook)  (Stainless Steel Hook)

قلاب آهنی (Iron Hook)

قلاب فولادی (Alloy Steel Hook)

هوک برنجی (Brass Hook)

هوک مسی (Copper Hook)

هوک آلومینیومی (Aluminium Hook)

قلاب پلاستیکی (Plastic Hook)

و بسیاری از موارد دیگر که در ادامه به مهمترین آنها اشاره میشود.

 

معرفی انواع مدل قلاب رزوه دار و ساده

همان طور که قبل تر اشاره شد انواع مدل های قلاب ها به دو دسته اصلی تقسیم می شوند که هر یک از آن دسته ها نیز دارای زیر دسته های مختلفی می باشند. نصبت به تنوع در مدل ها، کاربرد ها و مصارف هوک ها نیز گستردگی بالایی دارد.

🟢 دسته اصلی 01 | انواع مدل پیچ قلاب رزوه دار:

این مدل ها نمونه هایی می باشند که بر روی بدنه خود دارای دنده یا رزوه هستند و به صورت پیچی (اتصال پیچی) بسته میشوند و به کار میروند. گام های رزوه ها میتوانند میلیمتری، متریک و یا اینچی و دیگر گام ها باشند به طور مثال رول بولت های سقفی سوالی شکل از نمونه هایی هستند که توسط مهره (نصب پیچ و مهره ای) اجرا میشوند و مدل های خودکار یا نوک تیز توسط رولپلاک (نصب پیچ و رولپلاکی) نصب و به کار میروند.

پس میتوان بیان کرد دو زیر دسته آن میتوانند به صورت زیر معرفی شوند:

مدل | الف – انواع مدل پیچ قلاب مهره خور

پیچ هوک مهره دار یا مهره خور نمونه مدل هایی می باشند که دارای رزوه استوانه ای (ماشینی) می باشند که با مهره و واشر استفاده می شوند. مانند نونه پیچ های مهره خور سقفی علامت سوالی که برای اتصال محکم زنجیر و نگهداری لوستر ها از سقف به کار میرود. و یا نمونه هوک ال شکل (قلاب ایرانتی) که توسط مهره و واشر فلزی قیری در شیروانی ها و ایرانیت ها به کار می روند.

مدل | ب – انواع مدل پیچ قلاب رولپلاکی

پیچ هوک رولپلاکی یا رولپلاک خور از مدل هایی می باشند که دارای دنده گام درشت و نوک تیز هستند که به صورت خود کار در چوب و سنگ و فلز و غیره نصب میشوند و یا با کمک رولپلاک ها اتصال را ایجاد می کنند. پیچ آویز جا کلیدی سوالی شکل دهنه باز و واشر دار از نمونه هایی است که برای آویزان کردن کلید ها یا موارد مشابه از آن میتوان استفاده نمود. آویز جاکلیدی طلایی یکی از یراق آلات کاربردی است که برای آویز کردن انواع کلید به کار برده می شود. آویز جاکلیدی همان طور که از نامش پیداست در انتهای بدنه قسمتی دارد که بتوان کلید ها را از آن آویزان نمود.

🟢 دسته اصلی 02 | انواع مدل قلاب آویز بدون رزوه:

این مدل ها نمونه هایی می باشند که بر روی بدنه خود دارای دنده یا رزوه نمی باشند و مکانیزم نصب و اتصالشان متفاوت می باشد و نصبت به مدل های مختلفی که دارند هر یک به نحوه خاص خود به کار رفته و اجرا میشوند. این مدل هوک های ساده در هر شکلی میتوانند در صنایع مختلف دیده شوند. برای مثال میتوان به شگل ها اشاره کرد که خود آن ها نیز مدل ها و شکل های گوناگونی را دارند و یا هوک های آویز اس شکل و کارابین ها و اسنپ لینک ها.

این مدل ها میتوانند به صورت کامل گرد (حلقوی) نیم گرد، بیضی شکل، اس شکل، و یا نمونه های صنعتی تر که پین دار و اشپیل دار هستند باشند.

از زیر دسته های هوک های آویزی میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

مدل | الف – انواع مدل قلاب آویز ساده

هوک های آویز یا لینک شو از نمونه های ساده ای هستند که بدون رزوه، بدون پین و خار و اشپیل، و به صورت طرح و شکل بدنه خود عمل آویز یا اتصال دو شی را به یک دیگر انجام میدهند مانند نمونه های سوالی (؟) شکل که در سقف یا دیوار جوشکاری میشود و از آویزان کردن هر شی ای مثل گلدان در گلخانه ها روی آن میتوان بهره برد، و یا اس (S) شکل که برای آویزان کردن لیوان و استکان از آبچکان ها در سینک ها یا موارد مشابه استفاده میشود و در واقع یک مفتول ساده است که خم کاری شده و به شکل خاصی درآمده که کاربرد خود را نشان دهد.

نمونه مدل میخی ال شکل که توسط نوک تیزش در دیوار و یا چوب فرو رفته و به کار میرود و نمونه قلاب حلقه ای که میتوانده دهنه باز یا دهنه بسته جوشی باشد و در بیمارستان ها برای آویز چادر و پرده های پزشکی و یا وصل و اتصال چادر و روکش باربند کامیون و تریلی و وانت ها و موارد مشابه مورد استفاده قرار میگیرند به این نمونه مدل ها قلاب خم کاری شده نیز میگویند.

مدل | ب – انواع مدل قلاب آویز قفل شو 

این مدل هوک ها نمونه هایی هستند که از دو یا چند قطعه تشکیل میشوند و دارای مکانیزم خاص یا ساده ای برای نصب هستند مانند نمونه هوک های گوشواره ای و یا هوک های چنگکی که برای جرثقیل ها مورد استفاده قرار میگیرد و پس از نصب پین یا اشپیل آن توسط مکانیزمی باعث قفل شدن آن میشود که هم ایمنی را بالا می برد و هم اتصال را محکم تر می نمایید.

از این مدل ها بیشتر برای صنایع صنعتی سنگین و یا صنایع و رشته های حساس مانند کوهنوردی که نیاز به اتصال ایمن تر می باشد استفاده می کنند.

 

جدای از این نمونه مدل ها برخی از آن ها که میتوان گفت از جدید ترین مدل این دسته از اتصالات هستند نمونه مدل های چسبی هستند که هم میتوانند پلاستیکی و هم فلزی باشند و با سطح مسطحی که برای آن ها تعبیه شده بر روی دیوار ها و کمد های مختلف چوبی و سنگی و سرامیکی میتوانند نصب شوند.

نمونه مدل های مختلف با کاربرد ها و نام های مختلفی مانند لوستری، پلیتی، پروانه ای، انکر سقفی، فنجانی، سرکج، پیچشی، واشردار، ضامن دار و غیره وجود دارند که به معرفی هر یک از آن ها به صورت جداگانه و تخصصی خواهیم پرداخت.

 

معرفی انواع جنس قلاب پیچ دار و غیر پیچی

جنس نیز به مانند مدلهای هوک ها از تنوع بالایی برخوردار است که در این قسمت به برخی از آلیاژهای پرمصرف آنها پرداخته میشود. جنس های هوگ ها بر اساس کاربردی که دارند از مواد (متریال) متفاوتی تولید و ساخته می شوند و از نمونه اجناس که عموما در بازار یافت می شوند به شرح زیر است.   

01 | هوک قلاب فلزی که اساس و آلیاژ اصلی و پرکاربرد این قطعات است.

02 | نمونه های غیر فلزی (پلیمری) که کم مصرف و خاص هستند.

و هر یک از این جنس ها نیز بر اساس کارایی و کاربردی که دارند از آلیاژهای گوناگونی در گروه خود تقسیم می شوند.

نمونه جنس های فلزی بیشتر در جنس های

فولادی و خشکه در گرید های (8.8 / 10.9 / 12.9 / 14.9) و غیره که برای اتصال یا حمل بار های سنگینی که نیاز به تحمل وزن بالا را دارد استفاده میشوند. هوک فولادی بر اساس تحمل فشار از فولاد پر کربن، فولاد با کربن متوسط، فولاد کم کربن ساخته میشوند.

آهنی در کلاس های (4.6 / 4.8 / 5.6 / 6.6) و غیره به صورت روکش دار گالوانیزه در رنگ های مختلف برای مصارف سبک و بدون روکش گالوانیزه که خودرنگ بوده و بیشتر برای جوشکاری ها مورد استفاده قرار میگیرد. آن ها میتوانند سخت کاری شده و یا از نمونه های غیر سخت کاری شده و نرم باشند.

استنلس استیل در گرید های مختلف مانند گریدهای (316 / 304 / 202 / 201 / ال 400) و غیره. متریال هاى استنلس استیل با گرید A4 و A2 در برابر محیط هاى خورنده مقاوم هستند. و اغلب به علت استحکام و ضد زنگ بودنشان تولید و ساخته می شوند، این جنس و متریال های فولاد ضد زنگ (قلاب ضد زنگ / زنگ نزن) برای مکان های مرطوب بسیار مؤثر هستند.

استحکام کششی، دوام و عملکرد ایمن این قطعات مانند (پیچ آویز ها و حلقه آویزها) را می توان با انتخاب مواد مناسب، با در نظر گرفتن کاربرد و ویژگی های محیطی که در معرض آن قرار می گیرد، به میزان قابل توجهی افزایش داد. جنسهای انواع نمونه های پیچی و غیر پیچی و قفل شونده بر اساس شرایط و موقعیت محیطی نصب، انتخاب و توسط تولیدکنندگان تولید میشود.

ار آلیاژ های کم مصرف تر یا خاص تر میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

پلاستیکی یا روکش لاستیک دار / مسی / برنجی / فولاد ضد اسید / آلومینیومی / پلی آمید / تفلون / برنزی / چدن نشکن / تیتانیوم / قلع / چوبی و بسیاری از آلیاژهای مختلف و خاص جانبی دیگر که جزو جنس های خاص هوک ها می باشند.

جنس های دیگری نیز هستند که برای مصارف خاص در تولید انواع قلاب ها استفاده میشود که در مقاله های دیگری به آنها به طور کامل اشاره میشود. در اینجا اشاره ای به این جنس ها می شود.

هوک ضد سایش / ضد خراش

نسوز / حرارتی / حرارت بالا / ضد حرارت / مقاوم به حرارت / دما بالا

مقاوم به فشار بالا / مقاوم به تناژ بالا (وزن های تنی)

ضد اسید / ضد قلیا / ضد روغن / ضد آب / ضد کلر

فولاد کربن / فولاد ضد زنگ / کربن / فولاد فنری

انتخاب مواد برای تولید هوک ها مهم است، تا اطمینان حاصل شود که این قطعه در شرایط محیطی مقاومت می کند.

 

انواع شکل قلاب پیچی، پیچ قلاب چیست، عکس و تصویر قلاب، قلاب فروشی، لیست قیمت قلاب، پخش قلاب
تولید و پخش انواع قلاب پیچی و ساده

 

شرکت تولیدی و وارداتی ما با رائه انواع جنس های با کیفیت بالا و متنوع در تلاش است تمام جنس های مصرفی و جنس های خاص را تهیه و تولید و به مصرف کنندگان در صنایع مختلف برساند.

 

معرفی انواع اندازه قلاب ها (سایز و ابعاد)

اندازه های هوک ها فراوانی زیادی دارد و در انواع سایز قلاب ریز و درشت و نمونه های قلاب کوچک، قلا ب متوسط، قلاب بزرگ ساخته و تولید می شوند و تنوع اندازه زیادی در آن وجود دارد. نمونه های خیلی کوچک و ریز و خیلی بزرگ و درشت و بلند و کوتاه که نمونه ای دیگر از مشخصه های ابعاد این فرآورده میباشد.

در مورد لیست سایزهای قلاب ها در قسمت لیست محصولات مطالب و تصاویری ارائه میشود. همچنین لیست کاتالوگ پیچ قلاب و مدل ساده آویزی و دیگر نمونه مدل ها ارائه شده است که با ثبت نام در وب سایت میتوانید دسترسی کامل به ویژگی های سایت داشته باشید.

در اندازه گیری ها باید به انواع قطر هوک ها، انواع طول هوک ها، انواع عرض هوک ها، انواع ارتفاع، انواع ضخامت هوک ها توجه داشت و میتوان اندازه ها را به میلیمتر و یا اینچ حساب نمود که به اصطلاح به آنها قلا ب میلیمتری (متریک) و قلا بهای اینچی گفته میشود. در بیشتر موارد اندازه ها را به میلیمتر میگیرند و استفاده میکنند.

نمونه اندازه های آن ها بر اساس مدل هایی که دارند متفاوت می باشد و نحوه ارائه اندازه و مشخص نمودن هر یک از مدل ها نصبت به دیگری مقداری تفاوت دارد و برخی از اندازه گیری ها به کل با هم فرق دارد.

ابعاد و اندازه پیچ قلاب ها و نمونه های غیر پیچی گستردگی بالایی دارد و در هر یک تفاوت هایی وجود دارد به همین دلیل نصبت به هر مدل در بخش معرفی محصولات به انواع سایز و اندازه آن ها نیز اشاره خواهد شد.

از استانداردها برای اندازه ها میتوان به استاندارد های مختلف ASME،BS،DIN،ISO،UNI،DIN-EN اشاره نمود. برخی مدل ها از جدول ابعاد استاندارد مربوط به خود برخوردار می باشند که اندازه‌ های مختلف آنها مانند گام (P)، طول رزوه (L) و سایز آچار (S) و قطر رزوه (M) را میتوانید مشاهده نمایید.

در اندازه امپریال یا اینچ هم از پر مصرف ترین اندازه ها از 3/8 اینچ تا 8 اینچ می باشد.

در اندازه متریک نیز از M2 تا M100 نمونه های پر مصرفشان می باشد.

نحوه اندازه گیری قلاب ها / هوک ها

فرمول اندازه گرفتن هوک یا پیچ های آویز و گیره های آویز و لینک نصبت به شکل های مختلفی که دارند متفاوت است.

محاصبه سایز ها و اندازه ها بر اساس محلی که نصب و اجرا می شوند و مدل هوک های مختلف متفاوت می باشد. از ابزار استاندارد برای اندازه گیری هوک ها، کولیس می باشد و در صورت موجود نبودن به ناچار از خطکش و متر نیز برخا میشود استفاده نمود. کولیس ها دقیق تر از خطکش و متر میتوانند اندازه به ما بدهند، مخصوصا نمونه های دیجیتالی آن ها.

انواع سایز عموما به چند قسمت سایزهای مصرفی، ساختمانی، صنعتی و نمونه های خاص تقسیم میشود، هوک های مصرفی که از نامشان مشخص است مصرف بالایی دارد و در بازار فروش قلاب ها موجود می باشد و نمونه شکل ها و مدل های صنعتی که در بخش صنعت مورد استفاده قرار میگیرد عموما از لحاظ اندازه از مدل های مصرفی بزرگتر هستند و سایزهای خاص خود را دارا میباشند. و مدل های خاص که بر اساس مصرف، مصرف کننده به تولید کننده قلاب ها سفارش داده میشود.

نمونه های خاص و تولیدی میتوانند قلاب خیلی ریز و یا خیلی بزرگ با اشکال مختلفی باشند.

در نحوه اندازه گیری اندازه نمونه هوک پیچ دار و هوک غیر پیچی به چند نکته باید توجه نمود، تا انتخابی اصولی و کارآمد برای نصب انجام شود که شامل ابعاد مختلف محل نصب و ابعاد مختلف مورد استفاده در آن میباشد.

باید فضای اختصاصی برای نصب در محل مورد نظر وجود داشته باشد به علت مهم بودن این قسمت در مقاله ای دیگر نحوه انتخاب اندازه ها توضیح داده شده است که در صورت نیاز به آن مراجعه کنید.

انتخاب مناسب اندازه برای جلوگیری از خرابی در اتصالات و سازه ها همچنین نصب صحیح و استاندارد بسیار مهم می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابعاد و اندازه ها میتوانید از بخش مقالات در قسمت اطلاعات وب سایت استفاده نمایید و یا در قسمت لیست محصولات در بخش امکانات لیست سایزهای انواع هوک ها را مشاهده نمایید.

پس به این نتیجه میرسیم که برای نصب اول باید مدل آن مشخص شود تا نحوه نصب مشخص شود زیرا هر کدام به نحو مشخصی نصب و اجرا میشوند.

انتخاب اندازه مناسب بخش مهمی میباشد که هم اتصال مناسبی ایجاد شود و هم ایمنی و استاندارد نصب رعایت شود.

به مثال زیر توجه نمایید:

قلاب پیچی سوالی M10*15 به این معنا میباشد.

“M” به معنای متریک بودن آن است، یعنی ابعاد به میلیمتر میاشند.

قطر بدنه پیچ دار که رزوه شده است و مهره میخورد به این صورت نمایش میدهند ام ده M10 یعنی قطر 10 میلیمتری دارد.

طول کلی قسمت رزوه شده را نیز از زیر گل علامت سوالی در نظر میگیرند که کلیت آن میشود M10*15 که عدد پانزده نشانگر طول پانزده میلیمتری آن است.

استانداردهای پیچ های سوالی با توجه به جنسی که دارند در تولید اندازه های مختلفشان متفاوت می باشد.

 

معرفی انواع مارک قلاب صنعتی

در کشور ما نصت به مدل های مصرفی پیچ ها و گیره های آویز یا قفل کن (هوگ ها) مارک های مختلفی نیز وجود دارد.

نمونه مارک های ایرانی و تولید داخلی اغلب از نمونه های پیچ دار و دارای رزوه هستند و در این میان مارک معروفی که دارای برند شناخته شده ای باشد به چشم نمیخورد ولی شرکت های تولیدی زیادی هستند که به تولید قلاب های فلزی مختلف و توزیع و پخش آن ها مشغول هستند.

برخی از محصولات آن ها با کیفیت و قیمت مناسب هستند و برخی از کیفیت های پایین و ارزان قیمت تری برخوردار هستند.

برخی از آن ها نیز مارک یا نام تجاری ندارند و بدون برند و مارک به بازار خرید و فروش و مصرف این مدل قطعات عرضه می شوند.

نمونه برند یا مارک های خارجی و وارداتی نیز اغلب چینی و تایوانی هستند و اخیرا هند نیز در بخش صادرات به ایران وارد عرصه شده است. مارک هوک های خارجی و وارداتی بیشتر مدل های صنعتی و آلیاژ خاص استنلس استیل و فولاد های آلیاژی هستند مانند مصارف جهت صنایع لیفتراک و جرثقیل ها و همچنین کارابین های مختلف طناب ها و هوک زنجیر و سیم بکسل ها که وزن های زیادی را باید تحمل کنند.

نمونه هوک جرثقیل سقفی آلمانی و آمریکایی و انگلیسی و برخی دیگر از کشور های اروپایی مانند بلغارستان و روسی و برخا ژاپنی نیز در بازار به چشم می خورد و علت وارداتی بودنشان کیفیت تولید و استاندارد بودنشان نصبت به نمونه های داخلی است.

این مدل ها چون تناژ های بالایی را باید تحمل نمایند وزن هایی مانند 1 تن تا 10 تن تا 100 تن و بیشتر باید استانداردهای لازم را دارا باشند تا دچار حوادث در هنگام اتصالات و حمل و نقل ها نشویم.

مارک ها یا برند های کیتو، اورهد، کران، پی کی، ساگا، تله کرن از برند (مارک) هایی هستند که بیشتر دیده میشوند.

در صورت نیاز به معرفی مارکهای معروف و معتبر ایرانی و خارجی هوک ها میتوانید درخواست خود را در بخش نظرات اعلام نمایید تا پس از بررسی و تحقیق کارشناسان مجموعه ما در وب سایت انتشار یابد.

 

معرفی انواع رنگ قلاب گالوانیزه

رنگ های هوک ها آنچنان نقش اساسی و مهمی در کاربردشان ندارند ولی روکش یا پوشش قلاب های فلزی در برخی موارد مهم میباشد. از پر مصرف ترین رنگهایی که به چشم میخورد میتوان موارد زیر را نام برد:

انواع پیچ قلاب رنگی و انواع قلاب آویز رنگی در رنگهای گوناگونی میتواند تولید و ساخته شود. روکش یا رنگ در مدل ها فرقی ندارد و هر رنگی را میتوان تولید نمود.

در بخش رنگ ها یا روکش و گالوانیزه فلزی و پلاستیکی میتوان به مواردی زیر اشاره نمود.

قلاب سفید / هوک سفید براق و یا مات

قلاب زرد یا نارنجی / قلاب طلایی / هوک کروم طلایی

پیچ آویز قرمز / قرمز شفاف و یا کدر بیشتر در نمونه های چنگکی و درشت بار ها این رنگ استفاده میشود.

طوسی / قلاب گالوانیزه نقره ای

رنگ مشکی / سیاه

آبکاری کروم / آبکاری کروم نیکل / آبکاری براق و مات

رنگ آبی و رنگ سبز نیز برخا دیده میشود ولی کم مصرف تر می باشند.

و دیگر رنگها که کمتر در بازار موجود و مصرف میشود.

رنگ های پر مصرف و آماده نمونه های فلزی روکش گالوانیزه کروم سفید سیلور یا روکش گالوانیزه کروم زرد طلایی می باشد و دیگر رنگ ها اغلب سفارشی میباشند.

در جنس های فلزی قلاب گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد بنا به محل قرار گیری و مصرف میتوانند متفاوت باشند. قلاب آبکاری گرم برای محیط های ناسازگار و سخت تر از لحاظ شرایط جوی استفاده میشود و مدل آبکاری سرد در محیط های معمولی تر مورد استفاده قرار میگیرد. هوک های گالوانیزه سرد یا هوک های گالوانیزه گرم قطعاتی هستند که طی یک سری فرایند روکش میشوند.

نمونه گالوانیزه سرد اکثرا رنگ روشن بوده و از نوع ضد زنگ میباشد. انواع قلا ب گالوانیزه سرد در بازار اتصالات موجود میباشد زیرا پر مصرفتر از نوع گرم آن هستند. در بازار فروش قلاب ها به آنها هوگ آبکاری سرد و هوگ آبکاری گرم نیز میگویند که لازم است این نکته را هم بدانید.

به فرایند گالوانیزه شدن، گالوانیزاسیون می گویند. روی باعث می شود فلز مثلا آهن از هرگونه زنگ زدگی در امان بماند و به عمر آن اضافه شود. گالوانیزه به دلیل مقاومتی که ایجاد میکند در صنایع مختلف دارای محبوبیت است و مورد استفاده قرار میگیرد.

در تصویر زیر میتوانید هم نمونه های مختلف این قطعه پر مصرف و هم انواع پیچ قلاب گالوانیزه یا روکش دار و قلاب آویز گالوانیزه یا روکش دار را در نمونه رنگ و آبکاری مختلف مشاهده نمایید.

 

انواع قلاب ها، پخش قلاب بست، اندازه و سایز های قلاب، فروشگاه قلاب، جنس قلاب بست، شگل
فروشگاه آنلاین قلاب ها در انواع مدل

نمونه مدل ها | جنس ها | اندازه ها | رنگ های گوناگون

 

کاربرد پیچ قلاب ها | مصارف مختلف بولت قلاب

فراوانی مصرف این مدل اتصالات در صنایع گوناگون به چشم میخورد و میتوان گفت در اغلب صنایع صنعتی و غیر صنعتی کاربرد دارند. مدل های مختلف نمونه های پیچ دار و ساده قلا ب ها در هر مکان و موقعیتی کاربرد دارند از جمله در سقف ها، دیوار ها، روی زمین، روی قطعات و دستگاه ها و ابزار های مختلف. مخصوصا مدل های پیچ آویز مدل های مهمی هستند و می توانند در موارد متعدد مورد استفاده قرار گیرند.

در واقع نوعی پیچ لنگر یا بست لنگر هستند که معمولاً برای آویزان کردن وسایل از سقف و دیوار و یا قفل کردن مواردی در روی زمین استفاده می شود و آنها میتوانند در فلز، سنگ، سیمان، گچ، چوب، پلاستیک، آجر و سفال تو خالی، اجسام خشک و در هر سطح و جسم دیگری وارد شده و نصب شوند. میتوان گفت اغلب آن ها یک نوع رابط هستند که اتصال و نگهداری را انجام می دهند. و از بیشترین کاربرد آن ها میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

مصارف صنعتی / بلند کردن اجسام و لوازم سنگین و خیلی سنگین مانند دستگاه های تزریق پلاستیک یا تراشکاری یا دیگر ماشین آلات.

مصارف خانگی و دکوراسیون ساختمان / آویزان کردن یا نصب اشیا و وسایل از سقف مانند نصب لوستر ها، آویزان کردن لوازم تزیینی و تابلو ها و زیور آلات، گیاهان و گلدان ها و وسایل مختلف از سقف استفاده میشود. همچنین در آویزان کردن لوازم آشپزی در آشپزخانه ها نیز مصرف بالایی دارد مانند بست آویز اس شکل، مفتول فلزی آویزان کننده استکان ها و لیوان ها و دستمال ها.

پیچ آویز مخصوص کلید ها و سوییچ ها و نگهدارنده پروفیل قوطی ها در سقف ها و غیره، پیچ های آویز مخصوص نصب پرده ها و پیچ آویز مخصوص لوستر های سنگین از پر مصرف ترین ها هستند.

مصارف ورزشی / آویزان کردن و نصب کیسه بوکس ها از سقف، نصب در لوازم و ابزار باشگاه بدن سازی یا پرورش اندام، آویزان کردن طناب های ژیمیناستیک و دیگر ورزش های رزمی و غیر رزمی.

مصارف کارگاهی و تولیدی / برای آویزان کردن ابزار و سایر اقلام در کارگاه یا گاراژ های مختلف صنعتی کوچک و بزرگ مانند چکش ها و دریل ها.

مصارف صنایع برقی و الکتریکی / برای کاربردهای سبک یا سنگین یا آویزان کردن زنجیر و طناب برای نصب وسایل روشنایی مانند لامپ ها، اتصال و سیم کشی کابل های برقی و مخابراتی و مراکز توزیع برق و تابلو برق ها، سیم کشی های دوربین مدار بسته و دزدگیر ها.

صنایع مخابراتی / بیشتر برای آویزان کردن و سیم کشی و کابل کشی سیم های تلفن و همچنین در نصب دکل های مخابراتی نیز مصرف دارد.

صنایع دستی / در ساخت انواع لوازم فلزی و قطعات چوبی و پلاستیکی مانند جعبه ها و ابزارآلات و زیورآلات گردنبندی و کاردستی ها، اسباب بازی، ساخت انواع بطری‌ های آویز کوچک مینیاتوری، و سایر محصولات تزئینی و کاربردی است.

صنایع کشاورزی و گلخانه ای / نمونه مدل های پیچ چشمی و پیچ سوالی و پیچ گوشواره ای از پر مصرف ترین مدل ها در گل خانه ها هستند و برای استفاده در سقف گلخانه ها و نصب تجهیزات و لوازم و گیاهان، لوله، میله یا تجهیزات مشابه وصل کرد لازم به ذکر است جنس آن ها باید ضد زنگ و اکسیداسیون باشد تا به علت رطوبت موجود در گل خانه ها زنگ نزنند. در اتصال تراکتور ها و بار بندی برای محصولات کشاورزی نیز برخی مدل های دیگر به کار می روند.

صنایع دریایی و کشتی رانی / قلا ب های ماهیگیری و لنج ها و کشتی ها جهت حمل بار و انتقال بار از کشتی ها به دیگر مکان ها جهت اتصال باد بان های قایق های بادی به یک دیگر.

صنایع خودرویی/ در هر اتوموبیل و ماشین و موتور سیکلتی قطعا مدل هایی از این هوک ها مشاهده میشود جهت بار بند ها جهت بکسل کردن ها و دیگر موارد.

در حمل و نقل ها / جابجایی و حمل ماشین آلات و تجهیزات صنعتی مختلف و بارهای سنگین و سبک توسط جرثقیل ها با مدل های دانه گیر زنجیر گیر و سیم بکسل گیر و مهارکش.

صنایع ساختمانی و ساخت و سازها / استفاده در بالابر ها و آسانسورها، استفاده در بتن ریزی، سیستم لوله کشی آب و گاز و برق، سیستم تهویه هوا و پیچ دینام ها و دیگر موارد.

در اصناف و صنایع مختلف همچون صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، تولید برق، معدن، ساخت‌ و ساز، لوله کشی، سازه‌ های صنعتی، انبار و ذخیره‌ سازی، صنایع خوراکی و غذایی، صنایع هسته ای، نظامی، هوایی و پهبادی، پزشکی و دارو سازی نیز مورد استفاده قرار میگیرند.

مزایای قلاب پیچ و مهره ای و قلاب ساده

یکی از دلایل محبوبیت این قطعات سهولت کاربرد و حذف آنها از مکانیزم اتصالات است.

اتصال و نصب آسان و سریع بیشتر مدل ها.

هزینه های مناسب و صرفه جویی در زمان برای انجام اتصالات موقت و دائم.

ایجاد ایمنی در اتصالات و آویز ها و حمل و نقل ها.

اتصال استاندارد و یا کمک به یک اتصال مناسب و ایمن.

دارای نمونه های تزیینی و کاربردی در مصارف مختلف.

دارای تنوع در مدل های پیچ آویز دهنه باز و بسته و قفل شو.

تحمل وزن های زیاد در نمونه های صنعتی و مقاوم.

سهولت در حمل و نقل و باربری ها.

هم خوانی با دیگر قطعات مانند رولپلاک، واشر و اورینگ، مهارکش، سیم و طناب و زنجیر.

دارای نمونه مدل های مختلف هوک جوشی و پیچی و قفل شو و ساده.

نحوه نصب پیچ قلاب دار و قلاب آویز ساده

با توجه به مدلهای متفاوتی که دارند روشهای نصب نیز متفاوت میباشد بنابر این باید نصبت به مدل و محل نصبشان با رعایت اصول استاندارد نصب انجام شود برای این موضوع میتوانید به مقالات روش نصب انواع هوک های صنعتی در وب سایت مراجعه نمایید که به مرور انواع مختلف آن در وب سایت مجموعه ارائه و باگذاری میشود.

ولی کلیات نصب انواع آنها به شرح زیر میباشد:

01 | محل نصب را شناسایی و اندازه میگیریم.

02 | قسمت مورد نظر را آماده نصب میکنیم.

03 | با دقت مناسب آن را در مکان مد نظر وصل میکنیم که بسته به مدل هایی که دارند متفاوت است.

04 | اطمینان از تحمل وزن و فشار برای نصب.

برخی مدل ها از نظر کاربری بسیار ساده هستند مانند پیچ آویز سوالی رولپلاک خور یا پیچ آویز چشمی مهره خور و برخی نصب تخصصی تری دارند به مثال های زیر در نصب توجه نمایید.

در نمونه های پیچ و رولپلاکی یک سوراخ پایلوت کمی کوچکتر از ساقه پیچ دریل کنید. پیچ قلاب رولپلاکی را در سوراخ رولپلاک قرار دهید و سپس قسمت چشم پیچ را در یک مته با سرعت آرام بچرخانید. (با دست نیز میتوان چرخاند) هنگام استفاده از مته با سرعت کم برای حرکت دادن آن استفاده کنید. این مدل نصب تقریبا آسانی دارد.

در نمونه های پیچ آویز پروانه ای که اتصال‌ دهنده‌ های رزوه‌ داری هستند و چند باله و یا اسپرینگ نیز دارند و در سازه‌ ها و سقف‌ های کاذب استفاده می‌شود تا باله‌ های آنها در قسمت میانی سازه باز شده و بخشی عمود بر سطح و مقاوم به وزن را به وجود بیاورند.

مته کاری را انجام داده و آن را در سوراخ ایجاد شده قرار میدهیم در حین نصب باله‌ ها جمع شده و یا تا شده هستند و سپس در سازه با چرخش پیچ باز می‌شوند. برای نصب اشیاء و اجسام در سقف کاذب از این پیچ‌ پروانه ای آویز استفاده می‌ شود.

در وصل کردن باید به این موارد دقت نمود.

ترک نداشتن/ سلامت کامل سایز و جنس/ جاگیری کامل و مناسب در محل نصب

نمونه های آسیب دیده یا فرسوده نباید دوباره استفاده شوند، زیرا این می تواند عملکرد پروژه یا سازه را محدود کند و اتصالات پیچ شده شما را در معرض شل شدن قرار دهد.

برای انتخاب انواع حلقه مناسب باید نکاتی را رعایت کنیم که بعضی از آنها را مرور مینماییم.

مدل و جنس و متریال

موقعیت و محیط نصب

عوامل آب و هوایی و شرایط جوی محل نصب

عدم وجود هیچ گونه پلیسه و تیغ اضافی در نقاط مختلف مخصوصا در مدل های پیچ دار قسمت دنده ها

عدم وجود خراش و برآمدگی

دارای پوشش مناسب و صیقل خورده لبه ها

شکل ظاهری یک دست بدون منحنی های اضافی و پریدگی ها در اطرافش

بازرسی ظاهری تعدادی از آن

دارای استانداردهای DIN, ISO, ASTM و موارد مربطه

در مورد تحمل وزن برای نصب ها میتوان گفت که اکثر تولید کنندگان محدودیت های ظرفیت وزن را در بسته بندی نمونه های صنعتی ذکر می کنند. به طور کلی هرچه قطرها ضخیم‌ تر باشند، وزن بیشتری را میتوانند تحمل کند. احتمال خرابی و آسیب را می توان با تقسیم وزن یک جسم سنگین آویزان بین چند پیچ قلا ب مختلف کاهش داد.

پل زدن بین اقلام آویزان سنگین و پیچ و مهره های قلاب با فنرهای قوی، برای استحکام و امنیت بیشتر، تأثیر مستقیم بر بست را کاهش می دهد.

لنگرهای سقفی که به آنها پیچ و مهره ضامن می گویند معمولاً 30 تا 50 پوند (13 تا 22 کیلوگرم) بسته به اندازه، مکان و وزن کل کالا را نگه می دارند.

سعی شود برای تهیه و خرید از مراکز معتبری این مدل محصولات خریداری شوند تا دچار مشکلات بعد از نصب نشویم.

 

بازار خرید و فروش قلاب

تولید کنندگان و عرضه کنندگان صنایع مفتولی و فلزی و ریخته گری زیادی در سطح جهانی و سطح کشوری وجود دارند که مدل ها و اندازه ها و جنس های گوناگون در ضخامت‌ها، قطرها، پرداخت‌ها و درجه‌ کیفیت مختلف توسط دستگاه های مختلف و در کارگاه ها و کارخانه ها تولید میکنند.

لیست قلاب پیچ دار و بدون پیچ گستردگی بالایی دارد و دلیل آن تنوع در مدل و مصارف مختلفش میباشد. به همین علت است که مرکز فروش قلاب پیچی و غیر پیچی و یا مرکز خرید قلاب پیچی و غیر پیچی در ایران زیاد است.

ولی مرکز پخش قلاب پیچی و غیر پیچی به صورت جامع و کامل از تمام مدل ها و جنس ها و اندازه ها در یک مکان موجود نیست و کمتر دیده میشود، زیرا جمع آوری تمامی مدل ها و توزیع و پخش آن کار دشواری میباشد و نیاز به سرمایه و انبار بسیار گسترده ای است.

مغازه های پیچ و مهره و واشر به صورت تجمیعی با یک دیگر نیز بیشتر از نوع فروشگاه تخصصی هوک ها دیده میشود. بورس انواع قلاب های پیچ دار و بدون پیچ و یا فروشگاه تخصصی قلاب در تهران زیاد نیست که به صورت کاملا تخصصی در مورد این موضوع فعالیت نماید و یا میتوان گفت چنین فروشگاه یا مرکز پخشی وجود ندارد.

همان طور که قبل تر توضیح داده شده برخی از مدل ها تولید خارج و وارداتی هستند و برخی تولید داخل و برای خرید پیچ آویز و یا نمونه های غیر پیچی نصبت به نیازی که دارید میتوانید با مطالعه کامل این صفحه انتخاب صحیحی داشته باشید.

پخش قلاب پیچ و غیر پیچی یا پخش هوک های پیچ دار و غیر پیچی در بازار قلاب فروشی تهران توسط فروشنده قلاب پیچی یا غیر پیچی انجام میشود که فروش پیچ قلاب و مدل های دیگر را به نقاط مختلف کشور یا خارج از کشور انجام میدهد و فروش عمده قلاب پیچ و غیر پیچ و فروش خرده قلاب پیچی و دیگر مدل ها را بر عهده دارد.

کارخانه ها و کارگاه هوک سازی زیادی در ایران موجود میباشد که صنایع قلا بسازی ایران را متشکل میشوند. تولید انواع قلاب پیچی و غیر پیچی و پخش انواع قلابهای پیچی و غیر پیچی با تنوع بالایی در کشور انجام میگیرد.

 

خرید اینترنتی قلاب پیچی و یا نمونه های غیر پیچی از مراکز معتبر و متخصص در حال حاضر بهترین روش برای معامله میباشد که مجموعه ما سعی کرده فروش اینترنتی قلاب ها را به صورت جامع شروع کرده و پشتیبانی نمایید و در این زمینه آماده کمک ها و همکاری با شرکت های مختلف میباشد.

در نتیجه هزینه هوک ها نیز مهم است و اصول آن انتخاب با کمترین هزینه است. ولی در برخی موارد خاص فقط یک جنسی جوابگوی کار میباشد که هزینه های بالایی دارد اما در این شرایط چاره ای جز استفاده از آن مدل خاص نمی باشد تا به مشکل بر نخوریم. زیرا کیفیت در این محصولات از اهمیت بالایی برخوردار است.

فروش قلاب ها

قیمت قلاب پیچ دار با قیمت نمونه غیر پیچی بنا به مشخصات فنی ای که دارند از جمله مدل و اندازه و سایز ها و جنس، متفاوت بوده و فروش قلاب های مختلف در مجموعه تدارکات صنعتی آپادانا به صورت تخصصی صورت میگیرد.

مجموعه ما از برترین تامین کنندگان منتخب تایید شده میباشد که از همه مناطق با اطمینان شروع به منبع یابی میکنند تا از بزرگترین برندها به صورت آنلاین و در فروشگاه با قیمت های پایین روزانه خرید کنید. تولید نمونه های خاص را نیز در صورت توان انجام میدهیم.

خرید پیچ قلاب و نمونه های ساده از ارزان‌ ترین فروشنده در ایران با کیفیت و قیمت مناسب را با مجموعه ما میتوانید تجربه نمایید، مجموعه ما به مشتریان عزیز بهترین ها را ارایه میدهد.

شرکت ما با پخش پیچ قلاب به صورت عمده و خرده در حال فعالیت میباشد که می توانید لیست قیمت قلاب ها را مشاهده و یا مقالات را مطالعه نمایید و پس از کسب آگاهی از طریق راه های ارتباطی که در سایت قرار دارد با ما ارتباط بگیرید و یا خرید خود را ثبت نمایید، ما با ارسال ارزان و سریع به سراسر ایران روزانه در خدمت مشتریان و مصرف کنندگان ارجمند میباشم.

قیمت انواع قلاب ها از قبیل قیمت هوک صنعتی، قیمت هوک ساختمانی، قیمت هوک تولیدی و دیگر نمونه های مربوطه در قسمت دسته ها در فروشگاه وب سایت موجود میباشد و در طول زمان بر محصولات اضافه میشود تا بتوانیم منبع جامعی برای شما همکاران عزیز فراهم آوریم از شما عزیزان نیز درخواست داریم با تبلیغ و انتشار وب سایت ما در شبکه های مجازی و گروه های خود و همچنین معرفی مجموعه به کسانی که به این رشته نیاز دارند ما را یاری فرمایید تا پیشرفت مناسبی در این زمینه در کنار هم داشته باشیم و توانسته باشیم کمکی کنیم به جامعه صنعت کشور عزیزمان ایران.

فروش انواع قلاب هوک در تنوع بالایی در مجموعه امکان پذیر میباشد.

 

» »  فروش اینترنتی قلاب ها  « «

 

✔ برای مشاهده تصاویر مدل ها و جنس های مختلف + خرید حضوری میتوانید کلیک نمایید.

خرید قلاب پیچی و خرید قلاب غیر پیچی

پیام بگذارید