مهارکش, خرید مهارکش, فروش مهارکش، انواع مهارکش، مدل مهار کش ها

مهارکش چیست؟ معرفی 100% و جامع انواع مهارکش ها

قیمت مهارکش, خرید مهارکش, فروش مهارکش، عکس مهارکش، شکل مهارکش
فروشگاه مهارکش, انواع مدل مهارکش، انواع سایز مهارکش، انواع جنس مهارکش، پیچ قلاب مهارکش

(زمان مطالعه نه دقیقه)

با مطالعه این صفحه از وبلاگ شما مطلع میشوید از شناخت کلی از انواع مدل مهارکش ها، انواع جنس مهارکش ها، انواع سایز مهارکش ها و یا انواع ابعاد و اندازه مهارکش، انواع رنگ مهارکش ها و انواع مارک مهارکش ها و در کل از خاصیت مهار کش و یا پیچ و بست مهارکش و همچنین به معرفی برخی از مدل ها نیز اشاره میشود. در ضمن شما میتوانید پس از مشاهده و مطالعه این صفحه در صورت نیاز به تهیه قطعه مورد نظرتان و اطلاع از قیمت مهارکش ها به قسمت فروشگاه وب سایت وارد شده و سفارش خود را ثبت و تهیه نمایید.

در این مقاله به کلیات (بست قورباغه ای) که از دیگر نام این کالاست اشاره میشود و برای اطلاع از جزئیات این نمونه کالای پر مصرف مقالات مختلف دیگری نیز ارائه داده ایم و به مرور هم مطالب جدیدتری ارائه میدهیم تا با تفکیک مطالب، تصاویر و ویدیو ها، کسب اطلاعات راحت تری داشته باشید.

 

مهارکش چیست؟ تعریف انواع مهارکش ها

مهارکش ها جزو لوازم اتصالات پیچی / پیچ و مهره ای و از قطعات پر کاربردی هستند که در شکل های مختلفی ساخته می شوند. اغلب در کنار این کالا سیم بکسل، زنجیر، طناب و دیگر سیم های مشابه استفاده میشود. همانطور که از نامش پیداست برای مهار کردن سیم و کابل و موارد مشابه در اتصالات به کار میرود.

انواع مهارکش و یا ترن باکل از سه و یا بعضا چهار قطعه مختلف در کنار هم تشکیل میشود، از اجزای اصلی انواع مهار کش به یک مهره لوبیایی باز بلند و یا مهره استوانه ای شکل بسته بلند و دو پیچ و یا قلاب که یکی چپ گرد و یکی راست گرد است تشکیل شده است.

پیچ و مهره های به کار برده شده میتوانند در چندین شکل مختلف بنا به کاربرد و محل نصب متفاوت باشند به طور مثال مهره لوله ای یا مهره جغجغه ای و یا پیچ مهارکش قلاب دار به صورت قلاب پیچی دهانه باز و یا قلاب پیچی دهانه بسته و یا قلاب شگل و بسیاری از مدل ها و شکل های دیگر از پیچ و مهره های مهارکشها که در ادامه مطالب به آنها اشاره میشود.

این وسیله برای اعمال نیروی پیش تنیدگی معین در یک طناب، کابل، سیم بکسل، بادبند و موارد مشابه مورد استفاده قرار میگیرد و نقش جغجغه ی تسمه حمل بار را برای زنجیر و سیم بکسل ایفا مینماید. نقش دیگر بست مهارکش ها، تغییر طول اتصال سیم بکسل و زنجیر ها می باشد.

مکانیزم و عملکرد آن با چرخاندن مهره، و باز و بسته کردن پیچها که تغییر طول اتصال انجام شده را در بر میگیرد می باشد. به طور کلی انواع مهارکش ها از اتصالات اصلی سیم بکسل و زنجیر و کابل و طناب ها محسوب می شوند.

از دیگر نام های این کالا به موارد زیر میتوان اشاره نمود.

بست قورباغه ای، بست جغجغه ای، ترن باکل، بست مهار دو پیچ، پیچ تنظیم دو طرفه، پیچ دو طرفه، نگهدارنده سیم بکسل یا نگهدارنده زنجیر و کابل، پیچ رابط سیم بکسل یا پیچ رابط کابل و زنجیر، پیچ مهار کننده تنظیمی، گیره بست پیچ بکسل، چنگکی، قلاب چرخان یا چرخاننده، مهره قلاب چرخشی، گیره گردان سیم بکسل، قلاب چرخشی طناب و سیم و نام هایی دیگر که کمتر استفاده میشود و در ادامه صفحه به برخی از آنها اشاره شده است.

ویژگی های پیچ بست مهارکش

پیچ بست مهارکش ها یا ترن باکل ها از ویژگی های مختلفی برخوردار میباشند که در ادامه مقاله به آن ها اشاره و توضیح کامل داده شده است.

ویژگی 01 | مدل های انواع مهارکش (شکل مهارکش)

ویژگی 02 | جنس های انواع مهارکش (آلیاژ مهارکش)

ویژگی 03 | اندازه های انواع مهارکش (ابعاد مهارکش)

که سه مورد ذکر شده در بالا از ویژگیهای مهم انواع مهارکش ها میباشد و به دیگر ویژگیهایی از قبیل موارد زیر نیز میتوان اشاره نمود.

ویژگی 04 | مارک های انواع مهارکش (برند)

ویژگی 05 | رنگ های انواع مهارکش

ویژگی 06 | روکش های انواع مهارکش (آبکاری / پوشش / گالوانیزاسیون مهار کش)

با توجه به ویژگی های این مدل پیچ بست تنظیم باید از نظر ظاهری سالم باشند و مواردی مانند روکش مناسب، زنگ زدگی و خوردگی، خمیدگی، شکستگی، هر گونه تغییر شکل و خراب بودن رزوه ها باید بررسی شوند. با مطالعه کامل این صفحه انتخابی صحیح در خرید خود داشته باشید.

پیچ مهارکش به انگلیسی

این وسیله به انگلیسی Turnbuckle نوشته میشود و بعضا در تلفظ آنها ترن باکله یا ترن باکل نیز گفته میشود.

نوشتار یا کلمه Harness هارنس نیز برخا مورد استفاده قرار میگیرد.

پیچ مهره چرخاننده (که گاهی به آن پیچ کششی یا پیچ سیم بکسل نیز گفته می شود) به عنوان ” دستگاهی برای تنظیم کشش یا طول طناب ها، کابل ها، میله های اتصال و سایر سیستم های کشش ” تعریف می شود و نام های انگلیسی مختلفی بر اساس مدل دارد.

با افزودن مدل و آلیاژ و یا دیگر مشخصه ها به کلمه اصلی آن در انگلیسی دیگر مدلهای آنها نیز مشخص میشوند.

 

از لحاظ مدل (Types of Turnbuckles Model)

ترن باکل مدل دو سر فک یا شگل (Jaw and jaw Turnbuckles) – ترن باکل جاو – جاو

ترن باکل مدل یک سر قلاب چشمی یک سر شگل (Eye and jaw Turnbuckles) – ترن باکل ای – جاو

ترن باکل مدل دو سر قلاب چشمی (Eye and eye Turnbuckles) ترن باکل ای – ای

ترن باکل مدل دو سر قلاب باز (Hook and hook Turnbuckles) ترن باکل هوک – هوک

ترن باکل مدل یک سر قلاب باز یک سر قلاب چشمی (Hook and eye Turnbuckles) ترن باکل هوک – ای

 

از لحاظ جنس (Types of Turnbuckles Material)

ترن باکل فلزی (Metal Turnbuckle)

ترن باکل استیل (Steel Turnbuckle)  (Stainless Steel Turnbuckle)

ترن باکل آهنی (Iron Turnbuckle)

ترن باکل فولادی (Alloy Steel Turnbuckle)

ترن باکل برنجی (Brass Turnbuckle)

ترن باکل مسی (Copper Turnbuckle)

ترن باکل آلومینیومی (Aluminium Turnbuckle)

ترن باکل چدنی کربنی (Cast Iron Turnbukle)

و بسیاری از موارد دیگر که در ادامه به مهمترین آنها اشاره میشود.

 

معرفی انواع مدل مهارکش

مدل انواع مهارکش ها نصبت به شکل پیچ های دو سر آن و مهره طویل وسط آن ارتباط بالایی دارد. در واقع با کنار هم قرار گرفتن سه قطعه اصلی چنگکی مدل آن مشخص می شود.

🟢 از لحاظ مهره وسط مهارکش که دو سر آن رزوه داشته و پیچها یا قلابها بر روی آن که بدنه اصلی محصوب میشوند نصب میشوند. دو دسته اصلی شامل:

01 – مدل مهره لوبیایی شکل به صورت باز و یا بسته

02 – مدل مهره لوله ای شکل به صورت باز یا بسته 

البته هر یک از این مدل مهره مهارکش ها به نوبه خود اشکال مختلفی نصبت به کارایی خود دارند که در دیگر مقاله های وب سایت برای کسانی که به صورت تخصصی تر نیاز به آن ها دارند ارائه شده است که با ثبت نام در وب سایت از قسمت ناحیه کاربری میتوانید آن ها را نیز بررسی و مطالعه نمایید.

به طور مثال نمونه مهره لوبیایی طویل میتواند قسمت روزه دار انتهاییش شش ضلعی و یا گرد باشد و یا نمونه مهره لوله ای میتواند بدنه ای هشت ضلعی، شش ضلعی و یا دایره ای شکل باشد. همچنین مهره ها میتوانند نازک و یا قطور باشند.

🟢 از لحاظ پیچ ها یا قلاب های دو سر بدنه اصلی نیز اشکال مختلفی وجود دارد که با استفاده هر یک نمونه مدلی ایجاد میشود. به طور مثال به برخی از نمونه مدل ها اشاره میشود:

01 – دو سر پیچ ساده به صورت پیچ متری تمام رزوه یا نیم رزه

02 – دو سر قلاب باز به صورت قلاب سوالی باز

03 – دو سر قلاب بسته به صورت قلاب سوالی بسته

04 – دو سر شگل پیم خور و یا دو سر فکی و یا دو سر سوکت

05 – دو سر حلقه به صورت حلقه چشمی یا حلقه گرد یا حلقه گوشواره ای

که این موارد با تلفیق با یک دیگر نیز مدل های مختلف را نیز میتوانند تشکیل دهند به طور مثال:

06 – یک سر حلقه یک سر شگل یا فکی

07 – یک سر حلقه یک سر قلاب بسته

08 – یک سر حلقه یک سر قلاب باز

09 – یک سر حلقه یک سر پیچ

و یا مدل دیگری مانند:

10 – یک سر حلقه چشمی یک سر حلقه گرد

در برخی از تقسیم بندی ها مدل ها را بر اساس دو نمونه ساده یا تخت و یا لوله ای تقسیم میکنند که این نوع طبقه بندی خیلی کلی و نامناسب می باشد.

برای مشاهده انواع مدل ها و نام های مختلف پس از ثبت نام در وب سایت به لیست محصولات مراجعه نمایید و جدول انواع مهارکش ها را به صورت پی دی اف (PDF) دانلود و بررسی نمایید.

در صنعت از مدل های مختلف این پیچ تنظیم دو سمته با نام های مختلفی استفاده میشود که برخی درست و برخی به اشتباه استفاده میشود. به طور مثال:

دو سره چنگکی، دو سره تخت، دو سره گرد، دو سره یو، دو سره زبانه دار، دو سره هوک، دو سره دایره ای، دو سره استوانه ای، دو سره پین دار و یا دو سره اشپیل دار، دو سره قفلی یا قفل دار، دو سره جاو و دیگر موارد که البته با تلفیق هر یک دوباره مدل های مختلفی با نام های مختلفی تشکیل می شوند. مانند:

یک سر یو یک سر تخت، یک سر قفلی یک سر سوالی، یک سر گرد یک سر یو، یک سر قلاب باز یک سر قلاب بسته، یک سر فکی یک سر پیچ، یک سر قلاب گرد یک سر قلاب گوشواره ای و صد ها مدل دیگر که نشان از تنوع مدل ها میباشد. از مدل های مختلف دیگر در دیگر مقالات کاملا به هر یک از آنها اشاره شده است.

لازم به ذکر است این وسیله (ترن باکل یا پیچ دو سره تنظیم) به هر نحو و مدلی قابل استفاده نبوده و برخی تقریبا نا کارآمد میباشند و یا برای مصارف خاص یا خیلی خاص به کار می روند. بنا بر این استاندارد هایی برای آن وجود دارد. به طور مثال از شکل های معمولی و لوله ای مهارکش استیل دو سر قلاب طبق استاندارد می توان مدل DIN1480 را نام برد.

انواع مهار کش ها استاندارد ها و دین های خاص خود را دارند که در مقاله ای جداگانه معرفی و توضیح داده میشود.

بخش پشتیبانی تدارکات صنعتی آپــادانــا بزرگترین مجموعه صنعتی فروش انواع مهارکش ها سعی کرده است تا همه مطالب و تصاویر مهارکش ها که مورد نیاز است در قسمت های مختلف مربوطه در وب سایت که برای شما کاربران ساخته شده است ارائه دهد تا یک وب سایت جامعی ایجاد شود و منبع و مرجع مناسب و جامعی برای همکاران و کاربران و دانشجویان و افراد علاقه مند و نیازمند محترم و به خصوص خریداران و مصرف کنندگان ترن باکل ایجاد شود.

📌 کاتالوگ انواع مهارکش به صورت کامل و مناسب تهیه و تنظیم و در وب سایت منتشر شده است و برای مشاهده و دانلود کاتالوگ ها باید در وب سایت ثبت نام کرده باشید.

در مورد شناخت مدل های مختلف انواع مهار کش ها وارد بخش معرفی محصولات > قسمت دسته مربوطه شده و تمامی محصولات را که منتشر شده است بازدید نمایید و همینطور برای خرید مهار کشها از قسمت فروشگاه مهارکش وب سایت مشخصات کامل آنها را بازدید نمایید و سپس اقدام به خرید پیچ و مهره تنظیم سیم بکسل ها یا کابل و زنجیر ها نمایید. در مجموعه تلاش شده در قسمت فروشگاه به فروش انواع مهارکش های مختلف توجه شود که یک فروشگاه اینترنتی ترن باکل جامعی در اختیار داشته باشید.

لطفا پس از مطالعه کامل این مقاله ترن باکل (بست قورباقه) با ارئه نظرات خود در بخش نظرات ما را همراهی نمایید و به پیشرفت این وب سایت صنعتی آموزشی و فروشگاهی کمک کنید.

 

معرفی انواع آلیاژ مهارکش

جنس ترن باکل ها بر اساس کاربردشان از مواد مختلفی تشکیل میشوند:

از نمونه اجناس که عموما در بازار یافت میشوند انواع مهارکش فلزی با متریال های مختلف میباشد.

دوام و عملکرد ایمن این قطعه حساس و خاص (ترن باکل) را می توان با انتخاب مواد مناسب، با در نظر گرفتن کاربرد و ویژگی های محیطی که در معرض آن قرار می گیرد، (به خصوص کیفیت ساخت یا تولید) به میزان قابل توجهی افزایش داد. بسیاری از مواد مختلف را می توان برای تولید و ساخت مهارکش صنعتی و ساختمانی و دیگر موارد استفاده کرد.

انتخاب جنس استاندارد و مناسب با محیط نصب و فشار های وارده بسیار مؤثر هستند به طور مثال برای مکان های مرطوب و بارانی یا مناطق خشک و آفتابی باید متریال خاص خودش را انتخاب و استفاده نمود تا دچار مشکل نشد. جنس نیز به مانند مدلهای آن از تنوع مختلفی برخوردار است که در این قسمت به برخی از آلیاژهای پر مصرف آنها پرداخته میشود.

جنسهای انواع پیچ تنظیم سیم و کابل و زنجیر ها بر اساس شرایط و موقعیت محیطی نصب انتخاب و تولید میشود برای مثال از پر مصرفترین آلیاژ های ترن باکل میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

انواع مهارکش استنلس استیل / انواع مهارکش استیل / انواع مهارکش فولادی / انواع مهارکش خشکه / انواع مهارکش آهنی / انواع مهارکش چدنی / پر کربن و موارد کم مصرف تر مانند آلومینیومی و برنجی و برنزی و مسی و برخا پلاستیکی که جزو متریال های خاصی برای این قطعه محصوب میشوند.

جنس های دیگری نیز هستند که برای مصارف خاص در تولید انواع مهارکش ها (پیچ تنظیم دو طرفه قلاب دار) استفاده میشود که در مقاله های دیگری به آنها به طور کامل اشاره میشود. در اینجا اشاره ای به آنها میشود.

انواع مهارکش ضد زنگ / زنگ نزن

پیچ تنظیم دو طرفه ضد سایش / ضد خراش

پیچ تنظیم دو طرفه نسوز 

پیچ تنظیم دو طرفه فشار بالا

پیچ تنظیم دو طرفه ضد اسید / پیچ تنظیم دو طرفه ضد قلیا 

پیچ تنظیم دو طرفه ضد آب و رطوبت

پیچ تنظیم دو طرفه فولاد کربن / پیچ تنظیم دو طرفه فولاد ضد زنگ

پیچ تنظیم دو طرفه کربن / پیچ تنظیم دو طرفه فولاد فنری

انتخاب مواد اصولی و استاندارد مهم است، به این دلیل که برخی از کاربردها به ماده خاصی نیاز دارند تا اطمینان حاصل شود که این قطعه در شرایط محیطی و فیزیکی مقاومت می کند. نتیجه میگیریم ترن باکل از مواد مختلفی ساخته می شوند که محبوب ترین آنها فولاد کربنی گالوانیزه و فولاد ضد زنگ است. فولاد کربن قوی تر از فولاد ضد زنگ است، اما فولاد ضد زنگ مانند فولاد کربنی زنگ نمی زند یا خورده نمی شود.

بخشی از تحمل فشار ایجاد شده در نصب ها به متریال و آلیاژ مهار کش ها مربوط می شود.

برای نصب های تخصصی تر و یا استفاده های مخصوص از آلیاژهای مخصوص نیز استفاده میشود از آن جنس و متریال ها می توان به نمونه HG-225، HG-223، HG-226، HG-228، HG-251 اشاره کرد. همچنین از انواع گرید مختلف مهار کش می توان به دو نوع گرید های استنلس استیل 304 و 316 یا A2 و A4 اشاره کرد که بیشتر از بقیه تولید و به بازار عرضه می شوند. ولی به دلیل خاصیت ضد مغناطیسی گرید 316 با توجه به قیمت بالاتر آن خریدار و درخواست بیشتری نصبت به گرید 304 دارد.

با توجه به اینکه این آلیاژ و گرید مهارکش ضد مغانطیسی می‌ باشد و از امنیت بالا در جلوگیری از انتقال الکتریسته طبیعی مانند رعد و برق دارد، مناسبترین جنس برای استفاده در مهار مخازن هوایی آب یا سوخت، استفاده به عنوان بادبند سوله و یا بادبان های کشتی و قایق، استفاده در مهار دکل های مخابراتی و نیز دکل‌ هایی که خود ایستا بوده مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

 

قیمت مهارکش, خرید مهارکش, فروش مهارکش، عکس مهارکش، شکل مهارکش، ترن باکل
انواع مهارکش های مختلف

 

معرفی انواع اندازه مهارکش

این مدل قطعات لوازم جانبی اتصالات پیچی در اندازه های بسیار متفاوتی تولید و عرضه میشوند از ریزترین ابعاد تا درشت ترین ابعاد که برای حملشان نیاز به ماشین آلات حمل بار سنگین است.

اندازه مهارکش ها بنا به کاربرد و محل نصب گوناگون میباشند، اندازه های مختلف ترن باکل بر حسب کاربردهایی که دارند تولید و ارائه بازار میشوند اگر ابعادشان را به طور خلاصه بخواهیم شرح دهیم میتوانیم بگوییم که شامل نمونه های ترن باکل کوچک، ترن باکل متوسط، ترن باکل بزرگ میشود.

نمونه های ترن باکل خیلی کوچک و ترن باکل خیلی بزرگ هم میتوان به آن اضافه نمود. در مورد لیست سایز های مهارکش ها در قسمت لیست محصولات مطالب و تصاویری ارائه میشود که میتوانید آن ها را مطالعه و مشاهده نمایید.

در نمونه های آن در مشخصه هایی از اندازه گیری باید به انواع قطر، انواع طول، انواع عرض، انواع ارتفاع، انواع ضخامت ها توجه داشت و میتوان اندازه ها را به میلیمتر و یا اینچ حساب نمود که به اصطلاح به آنها انواع مهارکش های میلیمتری (ترن باکل متریک) و انواع مهارکش های اینچی (ترن باکل اینچی) گفته میشود. در بیشتر موارد در کشور ایران استاندارد اندازه ها را به میلیمتر میگیرند و استفاده میکنند.

انواع سایز مهارکش عموما به چند قسمت سایزهای مهارکش مصرفی، سایز انواع مهارکش ساختمانی، سایز انواع مهارکش صنعتی و حمل بار و سایز های خاص تقسیم میشود، پیچ های تنظیم دو طرفه مصرفی که از نامشان مشخص است مصرف بالایی دارد و در بازار فروش مهارکش موجود میباشد و نمونه های صنعتی که در بخش صنعت مورد استفاده قرار میگیرد که عموما از لحاظ اندازه از مدل های مصرفی بزرگتر هستند سایزهای خاص خود را دارا میباشند. و مهار کش های خاص که بر اساس مصرف، مصرف کننده به تولید کننده مهارکش سفارش داده میشود.

نحوه اندازه گیری انواع مهارکشها

نحوه اندازه گیری و نقاط مهم در اندازه ها به صورت عمومی به شرح زیر می باشد.

قطر پیچ و یا قلاب هایی که روی مهره وسط بسته میشوند به طور مثال M20 نشان دهنده قطر 20 میلیمتری پیچ و قسمت سوراخ مهره وسط می باشد.

طول پیچ یا قلاب ها که از قسمتی که رزوه شروع شده و به پایان می رسد تشکیل میشود.

طول کلی قلاب یا پیچ ها که سر تا سر قطعه در نظر گرفته میشود.

قطر قسمت دنده شده مهره وسط که به طور مثال M3 که نشان دهنده قطر 3 میلیمتری مهره مهار کش می باشد.

طول کلی مهره و طول داخلی مهره باز در صورت نیاز نیز قابل توجه می باشد.

لازم به ذکر است اگر طبق استاندارد ها سفارش داشته باشیم از اندازه های تعیین شده به طور کلی میتوان استفاده نمود به طور مثال انواع مهارکش سایز 3 میل یا 4 میلی متری دارای ابعاد مختلف خاص خود و یکدستی میباشد که مختص همان سایز است. به طور مثال:

ترن باکل سایز های میلیمتری که از کوچکترین اندازه شروع میشود مثل:

ابعاد ام 3، 4، 5، 6، 8، 10، 12، 14، 16، 18، 20، 22، 24، 25، 26، 28، 30، 32، 34، 36، 38، 40 تا به بالا.

در نحوه اندازه گیری اندازه ترن باکل به چند نکته باید توجه نمود، تا انتخابی اصولی و کارآمد برای نصب انجام شود که شامل ابعاد مختلف محل نصب و ابعاد مختلف مورد استفاده در آن میباشد. باید فضای اختصاصی برای نصب در محل مورد نظر وجود داشته باشد به علت مهم بودن این قسمت در مقاله ای دیگر نحوه انتخاب اندازه ها توضیح داده شده است که در صورت نیاز به آن مراجعه کنید.

انتخاب مناسب اندازه بست قورباغه ای مخصوصا استانداردهای مهار کش ها برای جلوگیری از خرابی و نصب ناقص در اتصالات و سازه ها بسیار مهم است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابعاد و اندازه های مهارکش ها میتوانید از بخش مقالات در قسمت اطلاعات وب سایت استفاده نمایید و یا در قسمت لیست محصولات در بخش امکانات لیست سایزهای انواع آنها را مشاهده نمایید.

 

معرفی انواع مارک مهارکش

انواع مهار کش ها در دو نوع مارک های ایرانی (مارک داخلی) ساخت ایران و مارک های خارجی ساخت دیگر کشور ها در بازار خرید مهارکش های ایران به چشم میخورد.

علاوه بر تعیین جنس و سبک ترن باکل، مهم است که قبل از تعیین و انتخاب آن، عوامل دیگری را نیز در نظر بگیرید. این عوامل عبارتند از تحمل بار و فشار، جنس و ضخامت، مزاج، سختی و عملیات حرارتی، سازگاری با شرایط و محیط، صافی، فرز و پرداخت آن و از جمله مارک که در مصارف خاص، برند مهم میباشد تا کالای با کیفیت تهیه شود. مارک های پیچ تنظیم دو سره یا بست قورباغه ای در برخی از پروژه ها یا نصب ها به علت نیاز به استفاده از بهترین کیفیت ها بر اساس برند معتبر مهم می باشد.

محصول مرغوب و با کیفیت، قیمت مناسب، استاندارد واقعی، متریال درجه یک و دیگر موارد مهم همگی در یک مارک یا برند پیچ بست دو طرفه خلاصه میشود. همه اینها را میتوان با انتخاب یک مارک معتبر و یا خرید از فروشگاه یا پخش کننده مهارکش معتبر انجام داد.

در آینده در دیگر مقاله هایی در مورد بهترین مارک های (میل پیچ های قلابی و ساده) منتشر میکنیم تا با برندهای استاندارد و مناسب ترن باکل بیشتر آشنا شوید. ولی در اینجا به کلیاتی اشاره مینماییم که اطلاعاتی کلی داشته باشید.

خوشبختانه برخی از برند های ایرانی در حال حاضر از کیفیت های مناسبی برخوردار می باشند و میتوان از آن ها به طور مناسبی استفاده کرد، ناگفته نماند که برخی دیگر از کیفیت های پایینی برخوردارند و جزو بدون مارک ها یا مارک های مهارکش ارزان قیمت تر هستند که اغلب به علت حساس بودن کارایی این کالا پیشنهاد به خرید و مصرف آن موارد نمی شود.

استفاده از کالای نامرغوب در این کالا باعث حوادث شده و ایمنی نصب و کار را به چالش میکشد پس بهتر می باشد در صورتی که از برند ها یا اصل و فرع بودن آن ها اطلاع کافی ندارید از یک مرکز فروش یا فروشنده معتبری خرید خود را انجام دهید. کالاهای ارائه شده در مجموعه ما همگی از بهترین کیفیت ها برخوردار است و کنترل کیفی میشود تا خرابی در آن ها نباشد. پس با خیالی آسوده میتوانید از مجموعه ما محصولات مورد نیاز خود را تهیه نمایید.

نمونه مارک ها و برند های خارجی نیز در کشور ما دیده میشود که عمده کشور های سازنده آن (واردات) کشور هایی مانند چین، تایوان، هند و برخا ژاپن و نمونه های اروپایی مانند آلمان، انگلیس و به ندرت نمونه های آمریکایی آن نیز میباشد. نمونه مارک های خارجی پیچ تنظیم دو سره نیز از کیفیت های مختلفی برخوردارند و کیفیت های ضعیف و معمولی و قوی بر اساس شرکت های تولیدی آن دارند.

برخی از مارک هایی که در بازار خرید و فروش پیچ های تنظیم دوسره سیم بکسل ها به چشم میخورد مارک کارل اشتال، مارک رود، گوستاولف، جی بی، کتسو، راچینگ و جری و بسیاری از دیگر برند ها که هر کدام کیفیت کم و زیاد نصبت به دیگری دارد.

بهتر است قبل از خرید مهارکش مورد نیاز از کارشناسان فروش مجموعه ما مشاوره بگیرید و یا اطلاعات درج شده برای هر محصول در فروشگاه اینترنتی ترن باکل شرکت را کامل مطالعه نمایید.

لازم به ذکر است استاندارد اغلب شرکت های تولیدی ترن باکل طبق استاندارد ASTM و Din و ISO میباشد.

 

معرفی انواع رنگ مهارکش | روکش گالوانیزه

رنگ های این پیچ مهره های کششی نقش اساسی و مهمی در کاربردشان ندارند اما روکش یا پوشش مهارکش های فلزی در برخی موارد مهم میباشد. از بیشترین رنگهای دیده شده آن ها میتوان موارد زیر را نام برد:

مهار کش رنگی به علت مصارف کمتر و خاص در رنگهای متفاوت و گسترده ای به صورت آماده موجود نمی باشند. و برای برخی رنگ ها نیاز به سفارش تولید است.

مهار کش طوسی / مهار کش نقره ای

مهار کش سفید

مهار کش قرمز

مهار کش زرد یا طلایی / کروم طلایی

مهار کش مشکی / مهار کش سیاه

مهار کش کروم / مهار کش کروم نیکل براق

مهار کش آبی

مهار کش سبز

نمونه های خود رنگ نیز در برخی موارد وجود دارند و دیگر رنگها که کمتر در بازار موجود و مصرف میشود.

در جنس های فلزی انواع مهارکش گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد بنا به محل قرار گیری و مصرف میتوانند متفاوت باشند. انواع مهارکش آبکاری گرم برای محیط های ناسازگار و سخت تر از لحاظ شرایط جوی استفاده میشود و مدل ترن باکل آبکاری سرد در محیط های معمولی تر مورد استفاده قرار میگیرد. بست قورباقه ای گالوانیزه سرد یا بست قورباقه ای گالوانیزه گرم قطعاتی هستند که طی یک سری فرایند روکش میشوند.

این نکته را در نظر بگیرید که برخا بعضی از ارگان ها و مصرف کنندگان برای اعلام خطر و حساسیت ترن باکل، سفارش رنگ های قرمز و نارنجی و زرد را می دهند تا در نصب ها نمایان بوده و جلب توجه کند.

 

فروشگاه مهارکش, انواع مدل مهارکش، انواع سایز مهارکش، انواع جنس مهارکش، پیچ قلاب مهارکش
تصویر مهارکش

 

کاربرد مهار کش ها | مصارف مختلف ترن باکل

انواع مهارکش ها در نمونه مدل های متنوع از جنس فولاد آلیاژی، فولاد گالوانیزه و غیره برای تناژ های مختلف ساخته میشود که بنا به مورد مصرف آن مدل، جنس، اندازه و تناژ مورد نیاز بررسی و انتخاب و استفاده میشود.

بیشترین مصرفی که از مهار کش به صورت عمومی می توان استفاده کرد در محکم کردن اتصالات زنجیر و سیم بکسل و همچنین بستن پیچ ها به صورت اصولی می توان اشاره کرد که دارای کاربرد وسیع در زمینه به وجود آوردن یک تعادل و اتصال محکم استفاده می شود. در بیشتر کاربرد های سیم بکسل احتیاج به یک اتصال محکم و بدون لقی است ولی به علت مقدور نبودن تولید اسلینگی با طول دقیق همیشه نمی توان آن را به کار برد پس بهتر است مهار کش را در نصب ها استفاده نمود.

کارکرد و مصرف این وسیله صنعتی زیاد است ولی عمده مصرف آن را میتوان به موارد زیر نصبت داد.

از این وسیله کاربردی می توان برای افزایش و یا کاهش کشش بار در نصب های مختلف استفاده کرد که این کار با تنظیم اصولی این ابزار صورت می گیرد. همچنین با استفاده از این وسیله تخصصی و کاربردی می توان طول زنجیر و کابل و یا سیم بکسل را افزایش داد تا در فرایند حمل بار توازن لازم صورت گیرد.

برای مهار دکل های مخابراتی و برقی در ارتفاعات برای حمل و نقل ها با استفاده از این ابزار می توان لقی بار در حین جابجایی را برطرف کرد. همچنین اسلینگ سیم بکسل و زنجیر و تسمه ها و بسیاری از موارد دیگر.

این وسیله یعنی انواع ترن باکل ها در ساخت و ساز ها و در مهار اسکلت های فلزی ساختمان سازی برج ها و سازه ها، سازه‌ هایی که از فلز برای اتصال آنها استفاده می‌ شود و نیز در صنایع ساخت پل ها و حصاربند ها گزینه مناسبی برای استفاده می باشد.

ترن باکل قطعه ای مناسب جهت اتصالات مورد استفاده در صنعت جابجایی و لیفتینگ است که به منظور کنترل فشار و کشش سیم بکسل متصل شده به دو نقطه مورد استفاده قرار میگیرد.

میتوان بیان کرد که این محصول (ترن باکل) اغلب در بادبند سوله، بادبند های قایق و کشتی ها، مخازن هوایی، دکل های مخابراتی، دکل های مهاری، دکل های خود ایستا، جرثقیل ها، بالا بر ها، مهار نرده و میله ها، وسایل نقلیه و حمل بار، اسکلت های فلزی، سازه های فلزی، پل ها، سوله ها و حصار بندها، بار بند ها و سیستم باربری با سیم بکسل ها و زنجیرهای حمل بار استفاده می شود.

مزایای انواع مهارکش سیم بکسل | طناب | زنجیر

انواع مهارکش ها یا بست قورباغه ای ها وسیله‌ ای هستند که برای تنظیم اتصالات و از بین بردن ارتعاشات حاصل از اتصال دو قطعه یا وسیله از آن استفاده می‌شود. این کالای صنعتی متناسب با نوع اتصال قطعات خود در مدل ها و شکل‌ ها و سایز های مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شود که قبل تر به آن ها اشاره شده است.

همان‌طور که میدانید مهارکش قطعه‌ای است که از سه بخش اصلی تشکیل‌شده است و وظیفه آن افزایش و کاهش طول اتصالات می‌باشد. این محصول در جابه جا کردن و کشیدن اجسام و تنظیم کشش زنجیر و سیم بکسل و کابل ها و طناب ها کاربرد بسیار زیادی دارد. به بیانی دیگر از انواع مهارکش زمانی استفاده می‌شود که اتصال موردنظر دارای ارتعاش باشد و باید این ارتعاشات به‌طور کامل از بین برود.

از عمده مزایای این مدل پچ بست چرخشی (کشنده کابل یا سفت کننده کابل) کمک به اتصال ایمن تر و مطمئن بدون لقی ها در فشار های وارده + کاهش فشار و همچنین تنظیم اتصالات مختلف برای رفع شلی و تنظیم کشش می باشد.

نحوه نصب تنظیم مهارکش

کارکرد انواع مهارکش ها / ترن باکل ها به چه نحوی است؟
این وسیله از سیستم اتصال پیچی استفاده می کند به این صورت که برای محکم کردن اتصال سیم بکسل و زنجیر و کابل یا طناب ها و برای کاهش و افزایش طول اتصال دارای پیچ ها و مهره ای است که با باز و بسته کردن آن ها میتوان آن ها را تنظیم نمود.

به طور مثال تصور نمایید دو سر قلاب های آن کابل های سیمی وصل شده به دیگر قطعات بر اساس محل مصرف و با چرخاندن مهره وسطی آن اتصال را شلتر یا سفت تر و محکمتر میتوان تغییر داد و یا با چرخاندن یکی از پیچ قلاب ها یا جفتشان این عمل را انجام داد.

این خاصیت کلی از نصب میباشد ممکن است نصبت به محل وصل کردن و مهار وسایل مقداری تفاوت در نحوه مصرف آن به وجود آید و یا بر اساس مدل هایشان قطعا نحوه استفاده نیز تغییر میکند. در برخی موارد با دست قابل نصب و تنظیم می باشد ولی در برخی موارد مخصوصا سایز های بزرگتر نیاز به ابزار مخصوص به خود را دارد.

 

بازار خرید و فروش مهارکش

پخش انواع مهارکش ها یا پخش ترن باکل ها در بازار مهارکش های تهران توسط فروشنده مهارکش انجام میشود که فروش انواع مهارکش را به نقاط مختلف کشور یا خارج از کشور انجام میدهد و فروش عمده مهارکش و فروش خرد مهارکش را بر عهده دارد. کارخانه ها و کارگاه تولید مهارکش زیادی در ایران موجود میباشد که صنایع اتصالاتی ایران را متشکل میشوند. تولید انواع مدل ها و پخش انواع مدل ها با تنوع بالایی در کشور انجام میگیرد.

مرکز فروش مهارکش و یا مرکز خرید مهارکش در ایران زیاد است ولی مرکز پخش مهارکش به صورت جامع و کامل از تمام آنها در یک مکان موجود نیست و کمتر دیده میشود، فروشگاه های پیچ و مهره و مهار کش به صورت تجمیعی با یک دیگر نیز بیشتر از نوع فروشگاه تخصصی این مدل بست پیچی قلاب دار دیده میشود. بورس انواع مهارکش ها و یا فروشگاه تخصصی انواع مهارکش در تهران زیاد نیست که به صورت کاملا تخصصی در مورد این موضوع فعالیت نماید.

خرید اینترنتی مهارکش از مراکز معتبر و متخصص در حال حاضر بهترین روش برای معامله میباشد که مجموعه ما سعی کرده فروش اینترنتی انواع مهارکش ها را به صورت جامع شروع کرده و پشتیبانی نمایید و در این زمینه آماده کمک ها و همکاری با شرکت های مختلف میباشد و فروشگاه حضوری انواع مهارکش نیز در حال افتتاح شدن است.

در نتیجه هزینه خرید پیچ تنظیم دو طرفه نیز مهم است و اصول آن انتخاب با کمترین هزینه است. ولی در برخی موارد خاص فقط یک جنسی جوابگوی کار میباشد که هزینه های بالایی دارد اما در این شرایط چاره ای جز استفاده از آن مدل خاص نمی باشد تا در نصب و استفاده به مشکل بر نخوریم.

فروش مهارکش ها

قیمت مهارکش ها بنا به مشخصات فنی ای که دارند از جمله مدل و سایز های آن و جنس آن ها متفاوت بوده و فروش انواع مهارکش های مختلف در مجموعه تدارکات صنعتی آپادانا به صورت تخصصی صورت میگیرد.

قیمت انواع مهارکش ها از قبیل قیمت مهارکش صنعتی، قیمت مهارکش ساختمانی، قیمت مهارکش تولیدی و دیگر نمونه های مربوطه در قسمت دسته ها در فروشگاه وب سایت موجود میباشد و در طول زمان بر محصولات اضافه میشود تا بتوانیم منبع جامعی برای شما همکاران عزیز فراهم آوریم از شما عزیزان نیز درخواست داریم با تبلیغ و انتشار وب سایت ما در شبکه های مجازی و گروه های خود و همچنین معرفی مجموعه به کسانی که به این رشته نیاز دارند ما را یاری فرمایید تا پیشرفت مناسبی در این زمینه در کنار هم داشته باشیم و توانسته باشیم کمکی کنیم به جامعه صنعت کشور عزیزمان ایران.

فروش انواع مهارکش در تنوع بالا و قیمت های ارزان و مناسب در مجموعه امکان پذیر میباشد و در صورت موجود نبودن محصول (turnbuckle) مد نظرتان با کارشناسان فروش شرکت تماس بگیرید.

 

» »  فروش اینترنتی مهارکش ها  « «

پیام بگذارید