انواع مدل اسپیسر، قیمت اسپیسر، خرید اسپیسر، فروش اسپیسر، فیکسچر، پایه واسطه، استندآف، فروشگاه اینترنتی اسپیسر

اسپیسر چیست؟ معرفی 100% و کامل انواع اسپیسر ها

لیست اسپیسرها، فروشگاه آنلاین اسپیسر فلزی، پیچ اسپیسر چیست، پایه واسطه، اسپیسر شش طرفه و گرد
انواع اسپیسر پیچ و مهره، اندازه و سایز اسپیسر، عکس و تصویر اسپیسر، شکل استندآف، انواع فیکسچر

(زمان مطالعه یازده دقیقه)

با مطالعه این مقاله آموزشی و یا راهنمای خرید پیچ اسپیسر و دیگر مدل ها، مطلع میشوید از شناخت جامع و کامل از انواع مدل اسپیسر ها، انواع جنس اسپیسر ها، انواع سایز اسپیسر ها و انواع رنگ اسپیسر ها و انواع مارک اسپیسر ها و در نهایت از خاصیت پیچ فاصله انداز یا خار فاصله انداز، در ضمن به معرفی برخی از مدل ها پرداخته میشود.

شما میتوانید پس از مطالعه و بررسی این صفحه در صورت نیاز به تهیه قطعات مربوطه و کسب اطلاع از قیمت اسپیسر ها به قسمت فروشگاه وب سایت رفته و سفارش خود را ثبت و خرید نمایید.

در این مقاله به موارد کلی اشاره میشود و برای اطلاع از جزئیات این مدل پیچ اسپیسر یا خار اسپیسر پر مصرف مقالات مختلف دیگری نیز ارائه داده ایم و در آینده مطالب جدیدتری منتشر میشود تا با تفکیک مطالب، تصاویر و ویدیو ها، کسب اطلاعات راحت تری برای خرید داشته باشید.

برای خرید پیچ اسپیسر ها و یا خرید خار اسپیسر ها نیاز میباشد که اطلاعاتی داشته باشید که به مهمترین آنها در ادامه اشاره شده است.

با مطالعه این بخش میتوانید خرید با کیفیت و استانداردی داشته باشید.

 

پیچ اسپیسر چیست؟ تعریف اسپیسر پیچی و غیر پیچی

در زمینه اتصال دهنده‌ ها، یک نوع اتصال دهنده با خاصیت جداکننده‌ گی یا فاصله انداز هستند که بین دو جسم یا قطعه قرار می‌گیرند تا فاصله ثابتی از هم داشته باشند. این گروه از قطعات اتصال دهنده میتوانند رزوه دار پیچی و یا بدون رزوه غیر پیچی و یا حتی خار دار و بست دار باشند که نشان از تنوع بالای این مدل کالای صنعتی است.

این قطعات برای نگه داشتن دو مجموعه با فاصله مشخصی از هم استفاده می شوند. و برخی از مدل ها به این صورت تعریف میشود که یک لوله یا سیلندر تو خالی گرد یا شش ضلعی می باشند که برای قرار دادن آن بین سطحی به سطح دیگر برای فاصله گذاری ها استفاده می شود.

در مجموع میتوان بیان کرد که اتصال دهنده هایی هستند که خاصیت و وظیفه اصلی آن ها ایجاد فاصله در قطعات و یا جدا کردن دو قطعه یا شیء از هم است. آن ها هم میتوانند جزو دسته اتصالات پیچی قرار بگیرند و هم جزو دسته اتصالات غیر پیچی و این موضوع نصبت به مدل هایشان مشخص می شود. پیچ اسپیسر از نظر لغوی به معنای فاصله گذار یا فاصله نگهدار است.

از دیگر نام های این قطعه به اسپاسر، پیچ فاصله دهنده، خار فاصله دهنده، پیچ جدا کننده، پیچ پایه واسطه، خار جدا کننده، فیکسچر، پیچ فاصله گیر، پیچ ایستاده، استند اف، پیچ اسپیسر شش ضلعی یا گرد، بست اسپیسر خار دار، مهره پیچی بلند و دیگر موارد که کمتر استفاده می شوند.

البته لازم به ذکر است برخی از آن ها به اشتباه به کار می رود و محاوره ای می باشند. همچنین یک تشابه اسمی دیگر نیز هست که در اشکال چند وجهی می باشند و برای مصارف ساختمانی و بتن ها استفاده می شوند که موضوع این مقاله نیست و در این دسته قرار نمی گیرد.

ویژگیهای انواع اسپیسر غیر پیچی و پیچی

ویژگی ها و خاصیت های آن ها را میتوان از موارد زیر متوجه شد.

انواع شکل / انواع مدل اسپیسر

انواع ابعاد / انواع اندازه اسپیسر

انواع آلیاژ / انواع جنس اسپیسر

انواع دنده / انواع رزوه یا گام نمونه های پیچ دار

انواع برند / انواع مارک اسپیسر

انواع رنگ اسپیسر

انوع گالوانیزه / انواع پوشش، روکش اسپیسر یا همان آبکاری

سه ردیف اول از ویژگی ها که مطرح شد از مهمترین آنها میباشد. این ویژگی ها و خاصیت ها است که لیست قیمت اسپیسر ها را تشکیل می دهد.

پیچ اسپیسر به انگلیسی

به انگلیسی نصبت به نمونه های مختلفی که دارد به صورت های مختلف نوشته می شود. ولی پایه اصلی آن به صورت زیر است.

به صورت لاتین (Spacer) ، (Spacer Bolt) ، (Spacer Screw) نوشته میشود و تلفظ آن ها به صورت اسپایسر، اسپایسر بولت، اسپایسر اسکرو می باشد.

به صورت لاتین (Standoff) ، (Standoff Bolt) ، (Standoff Screw) نوشته میشود و تلفظ آن به صورت استنداف یا استندآف، استندآف بولت، استندآف اسکرو می باشد.

با افزودن مدل و آلیاژ و یا دیگر مشخصه ها به کلمه اصلی آن در انگلیسی دیگر مدلهای آنها نیز مشخص می شوند.

از لحاظ مدل | پایه اتصال فاصله انداز

پیچ اسپیسر شش ضلعی (Bolt Hex spacer)

پیچ اسپیسر گرد (Bolt Round spacer)

اسپایسر قفلی (locking spacer)

اسپایسر خار دار (snap fit spacer)

مدل مهره مانند مخروطی (Swage Spacers)

از لحاظ جنس | پایه اتصال فاصله انداز به طور مثال نمونه های پیچی آن ها

پیچ اسپیسر پلاستیکی  (Plastic Spacer)

پیچ اسپیسر نیلون (Nylon Spacer)

پیچ اسپیسر فلزی (Metal Spacer)

پیچ اسپیسر استیل (Steel Spacer) (Stainless Steel Spacer)

پیچ اسپیسر آهنی (Iron Spacer)

پیچ اسپیسر فولادی (Alloy Steel Spacer)

پیچ اسپیسر برنجی (Brass Spacer)

پیچ اسپیسر مسی (Copper Spacer)

پیچ اسپیسر آلومینیومی (Aluminium Spacer)

همانطور که ملاحظه فرمودید با اضافه شدن مدل و یا دیگر ویژگی قطعه به کلمه اصلی نام لاتین، انگلیسی آن نیز مشخص می شود.

 

معرفی انواع مدل اسپیسر

همانطور که ذکر کردیم آن ها دارای اشکال و مقاومت های مختلفی می باشند که برای ایجاد فاصله ی دقیق بین اجسام استفاده می شوند. مدل های پیچ فاصله گذار و یا خار فاصله گذار که جمعا اسپایسر و یا استند اف نامیده میشوند بسیار متنوع می باشد.

آن ها میتوانند گرد استوانه ای، شش ضلعی، چهار ضلعی (مربعی شکل) و یا دارای خار و قفل کننده گی و بست دار باشند. به صورت دو سر نر، دو سر ماده، یک سر نر و یک سر ماده، یک سر ماده و یک سر نر و دیگر شکل ها نیز وجود دارند.

به علت تنوع بالای انواع مدل اسپیسر های پیچ دار و غیر پیچی نمیتوان همه آن ها را در این مقاله گنجاند و به صورت تک تک معرفی نمود ولی به کلیات و موارد مهمی اشاره میشود که با مطالعه آن ها اطلاعات کاملی از نمونه مدل های مختلف کسب می نمایید.

آن ها را میتوان به دو دسته اصلی اسپایسر های رزوه دار و اسپایسر های بدون رزوه تقسیم نمود. نمونه های رزوه دار را پیچ های فاصله گذار می نامند و نمونه های بدون رزوه را بر اساس مدلی که دارند از نام های مختلف برای آن ها استفاده می شود.

 

الف | پیچ اسپیسر رزوه دار (نمونه هایی هستند که دارای دنده کاری و گام هستند) در واقع با مکانیزم پیچ شدن نصب و اجرا میشوند که خود دارای چندین مدل هستند.

پیچ جداکننده رزوه ای یا دنده کاری شده با قطر و طول های مختلفی که دارد برای بالا بردن یک قسمت در یک مجموعه یا وسیله بر روی قطعه دیگر استفاده می شود. آنها معمولا گرد استوانه ای و یا شش گوش (جهت سفت کردن آچار) هستند، اغلب از فولاد ضد زنگ، آلومینیوم، برنج یا پلاستیک و نایلون ساخته می شوند و بنا به محل نصب و مصرفشان به اشکال نر-ماده یا ماده-ماده و برخا نر-نر هستند.

01 | پیچ اسپیسر شش ضلعی / اسپایسر شش گوش / اسپایسر شش پر / اسپایسر شش طرفه که نام هایی است که برای یک مدل از آن ها استفاده می شود. در واقع قسمت بدنه آن ها که فاصله بین دو قطعه را حفظ می نماییند 6 ضلعی می باشد.

این مدل پیچ فاصله انداز شش پر خود دوباره مدل های مختلفی دارد که زیر مجموعه یا زیر دسته آن ها شامل موارد زیر میشود. و از مهمترین خاصیت آن ها جنسیت مادگی / مادگی و یا نری / مادگی بودن مدل هایشان است.

نمونه دو سر خالی یا دو سر مهره:

نمونه مدلی می باشد که دو طرف آن رزوه دارد و یا طول کلی آن دارای رزوه است در واقع میتوان گفت یک مدل مهره شش ضلعی بلند است از نام های مختلفی نیز برخوردار می باشد که به برخی از آن ها اشاره میشود.

پیچ جدا کننده دو سر ماده یا دو سر مادگی، پیچ جدا کننده ماده یا فی میل، پیچ جدا کننده اف اف (اسپایسر FF) مادگی / مادگی، مهره اسپیسر شش ضلعی

نمونه دو سر پیچ یا دو سره:

از مدل های کم مصرف می باشد و دو طرف آن دارای بیرون زدگی پیچ ها می باشد در واقع دو طرف اسپایسر شش ضلعی دارای پیچ می باشد و پیچ دو سره دارای رزوه و دنده کاری است. و از نام های آن به موارد زیر میتوان اشاره نمود.

پیچ جدا کننده دو سره، پیچ جدا کننده دو سر نر یا دو سر نری، پیچ جدا کننده نری یا میل، پیچ جدا کننده ام ام (اسپایسر MM) نری / نری

نمونه یک سر پیچ یک سر مهره:

این مدل از پر مصرف ترین نمونه ها می باشد و یک سمت آن دارای پیچ است و یک سمت آن بدون پیچ و مهره خور می باشد یعنی یک طرف پیچ دار و یک طرف مهره خور است. از نام های  آن میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

پیچ جدا کننده یک سر نر یک سر ماده (یک طرف مادگی یک طرف نری)، پیچ جدا کننده یک سر پیچ یک سر مهره، پیچ جدا کنندی فیمیل میل (اسپایسر FM یا MF) نری / مادگی

نمونه یک سر پیچ یک سر بسته:

از مدل های خاص و کم استفاده تر می باشد و یک طرف آن دارای پیچ و انتهای آن پلمپ یا بسته است، به این مدل پیچ اسپیسر ته بسته نیز میگویند.

و بسیاری از مدل های گوناگون دیگر که در دیگر مقالات به آن ها اشاره شده و یا در فروشگاه آنلاین اسپیسر فروشی می توانید دسته های مربوطه و محصولات مختلف را مشاهده و بررسی نمایید. مانند مدل های:

اسپایسر عاج دار یا دندانه ای (ریش ریش شانه ای)، اسپایسر SP اس پی، اسپایسر HH اچ اچ، اسپایسر پرسی (پرس شونده)، سر کونیک، سر تخت، نیم رزوه، تمام رزوه، دنده ریز و درشت (میلیمتری و اینچی)

02 | پیچ اسپیسر گرد استوانه ای نمونه هایی هستند که حالت لوله ای هستند و داخل رزوه هستند و مانند نمونه شش ضلعی از اشکال مختلفی برخوردارند با این تفاوت که دور گرد دایره ای شکل دارند، به آن ها اسپایسر بوشن، پیچ فاصله انداز لوله ای و یا مهره فاصله انداز لوله ای نیز می گویند.

این مدل مهره یا پیچ لوله رزوه دار کوچک و ریز یکی از کاربردی ترین قطعات قالب سازی می باشد. برای ایجاد فاصله بین دو یا چند برد الکترونیکی هم برای حفظ امنیت، زیبایی، استحکام و اتصالات استاندارد و مقاوم نیز به کار می روند.

این مدل همانند مدل های شش ضلعی دارای تنوع در زیر دسته هایش می باشد که به این علت به توضیح زیر دسته ها پرداخته نمی شود.

03 | پیچ اسپایسر پیچ و مهره ای / فیکسچر که مکانیزم پیچ و مهره ای دارند به گونه ای که یک مهره استوانه ای با طول های مختلفی دارد و یک پیچ که در آن بسته می شود و پهنای بین پیچ و مهره اجسام را نگه می دارند و قسمت انتهایی مهره را نیز می توان بر دیوار و دیگر قسمت های تخت پیچ و رولپلاکش کرد. در واقع یک نوع نگهدارنده زیبا می باشد برای نگهداشتن یا بهتر بیان شود برای فیکس کردن انواع تابلو ها و پایه ها.

شکل و شمایل آن به صورت استوانه ای شکل می باشد و روکش های براق و مات زیبایی دارند و علتش این است که برای نمای تابلو ها و شیشه و تخته ها و موارد مشابه استفاده می شود. از آن ها به عنوان پایه واسطه یا پایه فاصله انداز نیز استفاده می شود.

در مقاله ای جدا گانه به صورت کامل به معرفی نمونه مدل ها و مشخصات آن پرداخته می شود.

 

ب | اسپیسر خار دار یا بدون رزوه (نمونه هایی هستند که دارای خار و بست هستند) در واقع با مکانیزم چفت و بست شدن نصب و اجرا میشوند که خود دارای چندین مدل هستند. اغلب این مدل ها دارای جنس پلاستیکی هستند و در موارد الکتریکی بیشترین استفاده را دارند. وجود این خار ها باعث می شود که این مدل (Spacer) ها دیگر نیازی به پیچ و مهره نداشته باشند. به این مدل اسپایسر پین دار نیز می گویند.

نمونه مدل های خار دار آن شامل موارد و زیر دسته های مختلفی می باشد که به برخی از آن ها در این صفحه اشاره می شود و به صورت جداگانه به توضیح و ارائه مشخصات و ویژگی های کامل آن ها پرداخته می شود.

01 | اسپایسر خاردار سر دار یا اسپیسر میخی شکل / اسپایسر سر دار یا پرچی نیز از نام هایی است که برای این مدل استفاده میشود و اغلب متریال و جنسش به صورت پلاستیکی تولید و ارائه می شوند. شکل ظاهری آن ها به گونه ای می باشد که دارای سر پین دار می باشد و بدنه آن دارای گیره و نوکش خاردار است.

02 | اسپایسر یک سر خار یا یک طرف خار یا سر خاردار نمونه ای است که یک سمتش مصطح و صاف است و سمت دیگرش نوک تیز و دارای خار گیر کننده است. بدنه آن میتواند استوانه ای و دایره ای شکل باشد و یا شش ضلعی و برخا چهار ضلعی نیز مشاهده می شود.

03 | اسپایسر دو سر خار یا اسپایسر خاردار دوبل مدلی می باشد که دو طرف و دو سر آن دارای خار گیر کننده و اتصال می باشد و با مکانیزم وصل شدن در دو قطعه مختلف و ایجاد فاصله بین آن ها با توجه یه طول گوناگون بدنه آن نصب و اجرا می شود.

04 | اسپایسر بست دار از نمونه هایی می باشد که در قسمت وسط بدنه خود یک حلقه دارد که نقش چفت و بست را ایجاد می کند و از موارد کم مصرف و خاص می باشد.

 

لازم به ذکر است استاندارد اغلب شرکت های تولیدی طبق استاندارد ASTM و Din و ISO میباشد.

انواع مدل پیچ و اسپیسر ها برای اتصال انواع المان‌ ها صنایع گوناگون و بخش‌های مختلف و ایجاد فاصله بین آن ها مورد استفاده قرار میگیرند. در این بخش تنوع بالای انواع مدل هایشان و کاربردهای مختلفشان را تا مقدار مورد نیازی که آشنایی کلی با این قطعات پیدا کنید ارائه می شود.

این ها یک سری از مدل های مختلف پیچ و خار جدا کننده بودند که معرفی شد و دسته بندی استانداردی نمی توان برای آن ها در نظر گرفت و علتش فراوانی مدل و تنوع و برخا تلفیق چند مدل با یک دیگر می باشد.

این مدل قطعات فراوانی زیادی دارند به همین علت برای معرفی کامل مدل ها دیگر مقالاتی ارائه داده ایم که علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر با گذاشتن کمی زمان و (🔍) جستجو در وب سایت میتوانند دیگر مقالات را پس از مطالعه این بخش در صورت نیاز مشاهده نمایند.

 

معرفی انواع جنس اسپیسر (آلیاژ Spacer)

از خار و پیچ جدا کننده یا فاصله انداز برای ایجاد شکاف های فاصله بین دو یا چند سطح یا جزء متصل استفاده می شود و از آلیاژ و جنس های مختلفی تولید و ارائه بازار خرید و فروش و مصرفش میشوند و جنس آن ها بستگی به محل نصب و نحوه استفاده آنها دارد به گونه ای جنس و آلیاژ و گرید هایشان ارتباط مستقیمی با این موضوع دارد.

خار و پیچ اسپایسر استنداف ها در مواد مختلفی از جمله آهنی، مسی، آلومینیومی، برنجی، پلاستیکی، فولادی و فولاد ضد زنگ، فولاد کربن، نیلون و لاستیکی، استیل، تیتانیوم، چدن و خشکه قابل تولید می باشند. طیف وسیعی از جنس استنلس استیل AISI 303 و AISI-316 قابل ارائه است. مواد غیر مغناطیسی و خنثی الکتریکی نیز در برخی موارد حساس مصرف میشوند که از جنس های خاص خودش برخوردار هستند.

ولی اغلب متریال و جنس ها که مصرف بیشتری دارند نمونه های زیر است:

انواع پیچ اسپیسر برنجی (جنس برنج با خلوص بالای ۶۰ ٪)

انواع پیچ اسپیسر پلاستیکی (جنس پلاستیک نیلون، پلی آمید، پلی اتیلن، تفلونی و برخا لاستیکی) مخصوصا نمونه های خاردار

انواع پیچ اسپیسر استیل (گرید های A2 , A4 و یا 304 , 316)

لازم به ذکر است برخی از جنس های فلزی بعد از ساخت و تولید به مرحله گالوانیزاسیون (آبکاری سرد یا گرم) یا روکش کاری رفته و روکش زینک، کروم، کروم نیکل، روی و دیگر گالوانیزه ها در رنگ های مختلفی میشوند.

 

انواع اسپیسر پیچ و مهره، اندازه و سایز اسپیسر، عکس و تصویر اسپیسر، شکل استندآف، انواع فیکسچر
تصویر انواع اسپیسر ها

 

🧿 در شکل یا تصویر بالا عکس پیچ اسپیسر و عکس خار اسپایسر ها را میتوانید مشاهده نمایید که در مدل های مختلفی وجود دارند، همچنین میتوانید با کلیک بر روی نوشته زیر تصویر بالا، تصاویر و شکل نمونه مدل های مختلف این کالا را مشاهده نمایید.

 

معرفی انواع اندازه اسپیسر

اندازه های پیچ جدا کننده و یا خار جدا کننده استندآف های مختلف از تنوع بالایی برخوردار است آن ها نصبت به مدل هایی که دارند از کوچکترین سایز و اندازه ها تا بزرگترین سایز و اندازه ها تولید و ساخته میشوند و برای مصارف مختلف ارائه بازار خرید و فروش میشوند.

استاندارد اندازه ها در این قطعات به صورت میلیمتر یا متریک است ولی برخا برای سایز های بزرگ تر و نمونه های خاص از استاندارد اندازه اینچی نیز استفاده میکنند. به طور مثال:

از انواع سایز اسپیسر شش ضلعی رزوه دار میتوان به نمونه سایز کوچک پیچ اسپیسر m2 ام ۲ اشاره نمود و در ادامه ام ۳ و ام ۴ و ام ۵ و بزرگترین آن هم که ام ۶ هست خلاصه میشود البته پر مصرف ترین اندازه سایز m3 میباشد و ما بقی جزو اندازه ها و سایز کم مصرف تر و خاص تر محصوب میشوند. و سایزهای خاص تر آن هم که بزرگتر هستند اغلب تولیدی هستند و برای تهیه و خرید آن ها نیاز به ثبت سفارش میباشد.

منظور از ام 2 یا m2 قطر قسمت دنده کاری یا رزوه پیچ یا مهره ای که روی اسپایسر وجود دارد می باشد.

از انواع سایز اسپیسر استوانه ای یا گرد (نمونه سایز های پیچ فیکسچری که پیچ و مهره ای هستند و برای تابلو ها و نما استفاده میشوند) نیز از دو ابعاد قطر بیرونی و طول کلی استفاده میشود و میتوان به این صورت به آن ها اشاره نمود.

فیکسچر 10 * 20  که نمره ۱۰ نشانگر قطر و نمره ۲۰ نشانگر قد و طول فیکسچر است که نصبت به مصارفی که در جاهای مختلفی دارند از سایز بندی های مختلفی نیز برخوردار هستند و از کوچک تا بزرگ طبق یک استاندارد تولید شده و در بازار خرید و فروش پیچ فاصله انداز توزیع میشود.

از انواع سایز اسپیسر پلاستیکی خاردار نیز میتوان به ابعاد و اندازه های مختلفی اشاره نمود و بیشترین و مهم ترین قسمت در اندازه آن ها بدنه اصلیشان میباشد و قسمت خاری که در سوراخ یا محل مورد نظر به صورت کیپی یا فشاری و گیره ای نصب و اجرا میشوند.

نمونه اندازه های قطر ۳ طول ۵ میلیمتر شروع میشود تا به اندازه های بالاتر با ضخامت و قطر و طول بیشتر که هریک از مصارف خاص خود برخوردار است.

نحوه اندازه گیری انواع اسپیسر ها

به طور کلی، اسپیسر یک ماده جامد است با شکل های مختلف که برای جدا کردن دو قسمت در یک مجموعه یا وسیله استفاده می شود. ابعاد و اندازه پیچ های فاصله‌ دهنده‌ میتواند از میکرون تا سانتی‌ متر متفاوت باشد. آنها می توانند از فلز، پلاستیک، شیشه، چوب و مواد دیگر ساخته شوند. اشکال پیچ فاصله انداز یا خار فاصله انداز میتواند شامل نمونه های مسطح، استوانه ای و کروی چهار وجهی و شش وجهی و چند وجهی باشد.

با این اوصاف و نصبت به تنوع در مدل ها و شکل های این قطعات نحوه اندازه گیری نیز به نصبت متغییر است و برای آموزش و یا ذکر آن در این مقاله مناسب نمی باشد زیرا مقاله ای طولانی و به دور از حوصله میشود به همین دلیل مطالب جدا گانه ای برای آن در نظر گرفته ایم که نصبت به هر مدل نحوه اندازه گیری نیز شرح داده میشود.

به طور کلی ابعاد مهم در اندازه گیری را میتوان به موارد زیر خلاصه نمود که از اندازه های مهم این قطعات هستند.

عرض یا قطر داخلی و عرض یا قطر بیرونی نمونه های رزوه دار یا پیچی.

قطر بیرون نمونه های خار دار.

ارتفاع طول کلی و ارتفاع طول قسمت درگیر شونده در نصب پیچ های تنظیم و فاصله انداز یا خار های تنظیم و فاصله انداز یا بوشن ها.

قطر ضخامت نمونه های پیچ دار برای قسمت رزوه دار یا دنده کاری شده.

قطر ضخامت خار ها.

نتیجه بر این میشود که:

ارتفاع، طول کلی و طول قسمت های درگیر شونده | عرض ضخامت قسمت های بیرونی و داخلی از موارد مهم در اندازه گرفتن است.

لازم به ذکر است تخصصی ترین و بهترین ابزار برای گرفتن اندازه کولیس میباشد. و استاندارد ترین روش در اندازه گیری پیچ یا خار فاصله انداز یا جدا کننده است.

 

معرفی انواع مارک اسپیسر ( برند Spacer)

اسپایسر ها اغلب بدون مارک می باشند و در ایران مارک برای این مدل قطعات به معنای واقعی آنچنان کاربردی ندارد. نمونه مدل های مختلف ساخت ایران، چین، تایوان، هند و برخا نمونه های اروپایی در بازار دیده میشود.

ایرانی ها بدون مارک میباشند و نصبت به تولید کنندگان و فروشندگان از کیفیت های مختلفی برخوردار هستند و لازم است در صورت خرید پیچ اسپیسر یا خرید خار اسپایسر مد نظرتان از مرکز فروش یا فروشگاهی که خرید میکنید اطمینان داشته باشید تا نمونه جنس مرغوب و با کیفیتی تهیه نمایید تا در نصب و استفاده از قطعات دچار مشکل نشوید.

در مجموعه ما نمونه ها قبل از ارائه به خریداران همگی کنترل کیفی میشوند تا از سلامت کالا و کیفیت مطلوب برخوردار باشند.

نمونه های خارجی نیز برخا مارک دار و اغلب بدون مارک به فروش رسیده و پخش میشوند و مارک و برند معروفی در آن ها دیده نمیشود. البته نمونه های برند و مارک چینی بیشتر به چشم میخورد.

 

معرفی انواع رنگ اسپیسر گالوانیزه

رنگ های این مدل پیچ اسپایسر ها یا نمونه های خار دارشان نقش اساسی و مهمی در کاربردشان ندارند اما روکش یا پوشش نمونه های پیچ اسپیسر فلزی در برخی موارد مهم میباشد. از بیشترین رنگهای دیده شده آن ها میتوان موارد زیر را نام برد:

استندآف رنگی به علت مصارف کمتر و خاص در رنگهای متفاوت و گسترده ای به صورت آماده موجود نمی باشند. و برای برخی رنگ ها نیاز به سفارش تولید است.

استنداف طوسی /  استنداف نقره ای

استنداف سفید

استنداف زرد یا طلایی / کروم طلایی

استنداف مشکی / استنداف سیاه

استنداف کروم / استنداف کروم نیکل براق

استنداف آبی و سبز و قرمز نیز برخا در نمونه های فیکسچری دیده میشود.

نمونه های خود رنگ نیز در برخی موارد وجود دارند و دیگر رنگها که کمتر در بازار موجود و مصرف میشود.

در جنس های فلزی انواع استنداف گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد بنا به محل قرار گیری و مصرف میتوانند متفاوت باشند. انواع اسپایسر آبکاری گرم برای محیط های ناسازگار و سخت تر از لحاظ شرایط جوی استفاده میشود و آبکاری سرد در محیط های معمولی تر مورد استفاده قرار میگیرد. استنداف گالوانیزه سرد یا گالوانیزه گرم قطعاتی هستند که طی یک سری فرایند روکش میشوند.

نمونه های پلاستیکی نیز خود رنگ میباشند و همچنین نمونه های برنجی و استیل به علت اینکه ضد زنگ میباشند در برخی موارد روکش نمیشوند. بیشترین مورد در رنگ بندی ها نمونه های اسپایسر های تابلو و نما میباشد که کاربرد دارد. ولی نمونه های دیگر آن چنان رنگ بندی خاصی ندارند.

در نمونه های برقی الکتریکی آن ها نیز از روکش های کروم، کروم نیکل، زینک و روی بیشترین استفاده را میبرند و برخا از رنگ یا روکش استیل یا روکش مس نیز استفاده میکنند.

 

لیست اسپیسرها، فروشگاه آنلاین اسپیسر فلزی، پیچ اسپیسر چیست، پایه واسطه، اسپیسر شش طرفه و گرد
جنس های مختلف پیچ اسپیسر

 

در تصویر بالا میتوانید چند آلیاژ و رنگ مختلف را مشاهده نمایید (برنجی، طلایی یا زرد، سفید استخوانی، نقره ای یا سیلور)

 

مصارف و کاربرد انواع پیچ اسپیسر ها / خار اسپیسر ها

پیچهای فاصله گذار یا خار های فاصله گذار همان طور که تنوع بالایی در مدل ها و اشکال و همچنین جنس و ابعادشان دارند تنوع بالایی در کاربرد ها و مصارفشان نیز دارند که در این بخش به موارد مهمی از مصارف و کاربردهایشان در صنایع مختلف اشاره می نماییم.

Spacer یک مدل اتصال دهنده برای ایجاد فاصله بین دو جسم یا قطعه می باشد، و اغلب برای نصب درست و استاندارد آن قطعات به کار برده می شود. یعنی هر جایی که نیاز به اتصال و ایجاد فاصله بین دو قطعه یا جسم نیاز پیدا می شود spacer به کار می رود.

استفاده از خار و پیچ اسپایسر کیفیت سازه را بالا می برد. باعث بالا رفتن سرعت اجرای پروژه می شود و ایمنی اتصالات را بالا می برد.

کاربرد و مصرف های کلی آن شامل انواع صنایع زیر میشود. و همچنین به جزییات برخی از مصارفش نیز اشاره می نماییم.

صنایع برقی یا صنایع الکتریکی و الکترونیکی که از پر کاربرد ترین ها است، صنایع مخابراتی، صنایع رباتیک، صنایع مکانیکی، صنایع کشاورزی، صنایع پزشکی و آزمایشگاهی، صنایع پتروشیمی، صنایع نفت و گاز، صنایع آب و فاضلاب، صنایع هسته ای و نیروگاه های گوناگون و دیگر موارد همچون:

صنایع سنگ و کاشی، صنایع شیمیایی ، شیشه و سرامیک، ماشین آلات صنعتی، صنایع بسته بندی، تجهیزات ایمنی، صنایع نساجی، صنایع داروئی و بهداشتی، سیستمهای تهویه مطبوع، صنایع غذایی، دام و طیور، طلا و جواهرات، صنایع کاغذ و چاپ، تجهیزات و لوازم ورزشی، تجهیزات اداری و ماشین های اداری و دیگر موارد.

در تولیدی های لاستیک و پلاستیک، صنایع فلزی، صنایع چوب، در صنف مبل و صندلی و میز و ام دی اف نیز نمونه هایی از آن مصرف می شوند.

استندآف ها یا فیکسچر تابلو نوعی پیچ نگهدارنده تابلو روی دیوار هستند؛ و آنها را با نام‌ های دیگری همچون پیچ پایه واسط، پیچ فیکسچر یا پیچ استند آف (Standoffs) نیز می شناسند و در صنایع تبلیغاتی و چاپ، استند ها، در تابلو سازی ها، مانند تابلو اعلانات، تابلو تبلیغات، تابلو کاشی کاری، یراق لایت باکس، پایه پلکسی، تزیینات ویترینی و غیره نیز به کار میرود.

در صنایع تجهیزات ساختمانی مانند آسانسور ها و نصب اتصالات و تجهیزات آتش نشانی و موارد برقی مانند اینورتر ها و غیره نیز به کار می روند. لازم به ذکر است در صنعت ساختمان نمونه هایی وجود دارد که چند وجهی بوده و برای میلگرد ها در هنگام بتن ریزی استفاده میشوند که مد نظر ما نیست و آن ها گونه ای دیگر از محصولات می باشند که ارتباطی به این مدل ها ندارند.

در صنایع خانگی و تزئینی، مانند یخچال و کامپیوتر و رایانه و باندها، تلوزیون و کنترل و تمام لوازم برقی و صوتی تصویری خانگی به چشم میخورند و استفاده می شوند.

در دنیای قطعات الکترونیکی و سخت افزارهای الکترونیکی، معمولاً از این پیچ فاصله انداز برای فضا سازی برد های مدار، پانل ها، درب ها یا چرخ دنده ها استفاده می شود. همچنین برای اتصال بردهای کنترلر به قطعات مکانیکی استفاده می شود.

نمونه هایی از آن ها برای اسمبل کردن دستگاه‌های الکترونیکی استفاده می‌شود. این قطعات ریز، زمینه به جریان افتادن هوا و جریان الکتریسیته را به وجود می‌آورند. البته برخی اوقات به آن ها، پیچ اسپیسر PCB نیز می‌گویند. اسپایسر پلاستیکی میخی RS نیز یکی از این مدل ها است.

پژوهشگران الکترونیک و رباتیک و همچنین تولید کنندگان لوازم الکترونیکی و مخابراتی مانند برد های الکتریکی کامپیوتر ها و دستگاه ها مانند دوربین مدار بسته و صفحه برد آسانسور و غیره بیشترین استفاده را از این قطعات دارند.

در الکترونیک اغلب برای بالا بردن برد مدار چاپی بالای یک سطح استفاده می شود. پیچ جدا کننده یا خار جدا کننده یا پایه های عایق از تماس دو قسمت با یکدیگر جلوگیری می کند و در نتیجه از اتصال کوتاه برقی جلوگیری می کند. در برخی موارد (مثلاً کانکتورهای D-subminiature)، ممکن است از پایه های کوتاه برای دریافت جک اسکروهایی که اتصال را به هم قفل می کنند استفاده شود.

تولیدی های تجهیزات و قطعات امنیتی و نظارتی دوربین های مدار بسته، دزدگیرها و آژیر خطر نیز از صنف هایی هستند که در اتصالات خود از این مدل محصولات استفاده می کنند.

فروشگاه های بزرگ اینترنتی قطعات رباتیک و الکترونیک نیز جهت مصرف و استفاده از این مدل کالا ها نیز مصرف بالایی دارند.

جهت استفاده در انواع قطعات الکترونیک و سازه های رباتیک، ماژول ها، سنسور ها، چرخ و قطعات روبات ها، موتور ها، کانکتور ها، پنل خورشیدی، مبدل ها، پروگرامر ها، منبع تغذیه، ابزار و تجهیزات آزمایشگاهی، لنز فرسنل ها، ترانسفورماتور ها، آداپتور ها، سوئیچینگ ها و دیگر موارد نیز به کارمی رود.

یکی دیگر از کاربردهای اسپایسرها محکم کردن برد روی کیس کامپیوتر ها (رایانه ها) و یا به عنوان پایه برد است. جهت نصب بردهای الکترونیکی داخل دستگاه های جوش ترانسی و دستگاه اینورتری نیز به وفور به کار می روند.

صنایع خودرو سازی و یا اتوموبیل و ماشین ها، صنایع لوکومتیو و قطار و ریلی، صنایع کشتیرانی و ساخت قایق ها و همچنین صنایع هوا فضا و هواپیما های مختلف نیز به کار می رود.

در پهباد ها و هلی شات ها نیز نمونه های جنس پلاستیکی آن کاربرد فراوانی دارد و دلیلش سبک شدن محصول نهایی می باشد.

همچنین در بسیاری از ابزار ها و قطعات و محصولات که در صنایع مختلف به کار میروند مصرف و کاربرد دارد.

مزایای انواع اسپیسر ها

به طور کلی می توان از این محصولات مخصوصا جنس های پلاستیکی آن جهت پایین آوردن وزن نهایی وسایل و دستگاه هایی که در آن ها استفاده می شوند اشاره نمود.

به همراه پیچ و مهره جهت فیکس کردن برد های الکترونیکی به بدنه دستگاه ها استفاده می شوند.

مناسب برای رگلاژ مکانیسم های حرکتی می باشد.

فاصله و اتصال را با هم به اجرا در می آورد.

نمونه هایی از آن ها برای تزیینات استفاده می شوند.

نگهدارنده و ایمنی مناسبی دارند.

تنوع در مدل ها و سایزها و جنس ها را دارند.

قیمت های مناسب نصبت به کاربردشان دارند.

نمونه های داخلی ایرانی (ساخت ایران) و خارجی دارند.

نحوه نصب انواع اسپیسر

در نصب هر یک از این مدل ها تفاوت هایی وجود دارد که نصبت به توضیح مدل ها در دیگر مقالات به آن ها اشاره خواهیم کرد. انواع مدل ها دارای اشکال و ابعاد (قطر و طول) مختلفی میباشند. ولی کلیاتی در نصبشان وجود دارد یا به صورت اتصال پیچی و رزوه ای نصب میشوند و یا به صورت اتصال کیپی یا گیره ای نصب و مورد استفاده قرار میگیرند.

مثلا در نمونه های شش پر یا ضلعی پیچی قطر بدنه رزوه شده با M مشخص شده که پیچ اسپایسر های M3 از معروف ترین سایز نمونه های پیچ دار میباشد. میتوان آن را در قسمت مختلف با قطر ۳ رزوه دار پیچ کرد.

لازم است بدانید برخی مدل ها به راحتی و با دست باز و بسته و یا نصب میشوند ولی برخی از نمونه مدل هایشان نیاز به ابزار مخصوص به خود را برای نصب دارند.

 

بازار خرید و فروش اسپیسر

خرید و فروش استنداف های مختلف به علت خاص بودنش مخصوصا برخی از مدل ها و یا شاید گفت تنوع بیش از حد آن و پراکندگی در صنایع مختلف به صورت بورس نمی باشد و فروشگاه اسپیسر فروشی تخصصی در ایران به چشم نمی خورد و به صورت پراکنده در برخی مراکز به چشم میخورد.

مجموعه پیچ و مهره آپادانا سعی کرده است تا تنوع در این قطعات را جمع بندی نماید و به صورت یک جا به صورت تخصصی فروش نمونه های مختلف پیچی و خاری را انجام دهد تا مشتریان و مصرف کنندگان محیطی تخصصی را تجربه نمایند و به صرف گذراندن زمان در بازار یا وب سایت های مختلف نباشند.

فروشگاه اینترنتی اسپیسر شرکت ما مرکز پخش و فروش آنلاین انواع پیچ مهره اسپایسر بوده و در قسمت فروشگاه آنلاین در دسته بندی اتصالات پیچی زیر دسته اسپایسر ها می توانید مدل های مختلفی از آن ها را مشاهده نمایید و خرید پیچ مهره اسپیسر خود را پس از بررسی و در صورت نیاز ثبت کنید. و یا با تماس تلفنی جهت خرید راهنمایی شوید.

خرید اینترنتی اسپیسر پیچی و خاری از مراکز معتبر و متخصص در حال حاضر بهترین روش برای تهیه  قطعات میباشد که مجموعه ما سعی کرده فروش اینترنتی انواع اسپیسر ها را به صورت جامع شروع کرده و پشتیبانی نمایید و در این زمینه آماده کمک ها و همکاری با شرکت های مختلف میباشد و فروشگاه حضوری انواع اسپایسر نیز در آینده در صورت نیاز افتتاح میشود.

 

فروش اسپیسر ها

Buy And Sell Spacer

ما سعی کرده ایم تا تنوع در محصولات، کیفیت مرغوب برای قطعات، قیمت های مناسب و ارزان، ساخت و تولید اسپیسر های خاص و گوناگون را به صورت یک جا به کاربران وب سایت و مشتریان عزیز ارائه نماییم. 

قیمت اسپیسر ها بنا به مشخصات فنی ای که دارند از جمله شکل و مدل و اندازه و سایز های آن و جنس و آلیاژ آن ها و روکش گالوانیزه و وزن شان متفاوت بوده و فروش انواع (spacer) مختلف در مجموعه تدارکات صنعتی آپادانا به صورت تخصصی صورت میگیرد. خرده فروشی و عمده فروشی نیز بر روی قیمت خرید اسپایسر ها تاثیر دارد.

قطعا خرید عمده قیمت پایینتری دارد تا خرید خرده قطعات موجود در فروشگاه اینترنتی آنلاین مجموعه و جهت اطلاع از قیمت عمده استداف های مختلف میتوانید با یکی از شعبات ما تماس حاصل فرمایید و از قیمت روز و موجودی مطلع شوید.

جهت تهیه لیست قیمت اسپیسر ها نیاز به ثبت نام در وب سایت از قسمت ناحیه کاربری می باشد تا قسمت های پنهان برای شما به نمایش درآید.

 

» »  فروش اینترنتی اسپیسر ها  « «

پیام بگذارید