انواع مدل پرچ، قیمت پرچ، خرید پرچ چکشی، فروش پرچ میخ، لیست پرچ ها، فروشگاه اینترنتی پرچ لوله ای، مهره پرچی

پرچ چیست؟ معرفی 100% انواع پرچ ها

انواع پرچ ها، پرچ چیست، سایزهای پرچ، جنس پرچ، شکل میخ پرچ، پرچ ضربه ای، پرچ رزوه ای
فروشگاه پرچ، پرچ سازی، ساخت تولید پرچ، عکس، تصویر پرچ، پرچ فروشی، تهیه پیچ پرچ

(زمان مطالعه ده دقیقه)

با مطالعه این بخش مطلع میشوید از شناخت کلی از انواع مدل پرچ ها، انواع جنس پرچ ها، انواع سایز پرچ ها و انواع رنگ پرچ ها و انواع گالوانیزه ها و در کل از خاصیت ریوت یا شفت ها که به معرفی برخی از مدل ها نیز اشاره میشود. در ضمن شما میتوانید پس از مشاهده و مطالعه این صفحه در صورت نیاز به تهیه قطعه مورد نظرتان و اطلاع از قیمت پرچ ها به قسمت فروشگاه وب سایت وارد شده و سفارش خود را ثبت و تهیه نمایید.

جهت خرید و فروش پرچ و کسب اطلاعات پیشنهاد میشود با دقت، کمی زمان گذاشته و این صفحه را مطالعه کنید با تفکیک مطالب، تصاویر و ویدیو ها، در وب سایت در تلاشیم بهترین راهنمای خرید پرچ ها برای شما باشیم.

با ثبت نام در وب سایت نیز میتوانید به لیست انواع پرچ ها دسترسی پیدا کنید.

 

پرچ چیست؟ تعریف پرچ

ریوت یا پرچ یک مفتول فلزی و برخا غیر فلزی مانند پلاستیکی میباشد و در انواع مدل و شکل های مختلف ساخته و تولید میشوند و کارایی اصلی آن اتصال قطعات و وسایل به یکدیگر و کمک به اتصالات استاندارد است. برخا به آن ها شفت و یا شافت نیز می گویند.

این قطعات میتواند جزو اتصالات پیچی و اتصالات غیر پیچی قرار بگیرند و همچنین نصبت به نمونه مدل هایی که دارند در دسته اتصالات دائم و اتصالات نیمه موقت و اتصالات موقت نیز قرار میگیرند.

ریوت ها را بر اساس نوع کاربرد، نوع اتصال و ضخامت قطعات اتصال شونده، در فرم های مختلفی تولید میکنند و به نصب و استفاده آن ها عمل پر چکاری یا شفت کاری میگویند.

ویژگیهای انواع پرچ ها

ویژگیها، مشخصات فنی و خاصیت های ریوت ها را میتوان از موارد زیر متوجه شد.

شکل / مدل های پرچ ها

آلیاژ / جنس های پرچ ها

ابعاد / اندازه های پرچ ها

برند یا مارک های پرچ ها

رنگ های پرچ ها

روکش های پرچ ها (گالوانیزاسیون) یا همان آبکاری

از مهمترین ویژگی ها سه گزینه اول است و ما بقی نصب به آن ها کم اهمیت تر هستند.

در واقع این موارد هستند که بخش اصلی در انتخاب و استفاده را از این قطعات مشخص می نماید.

پرچ به انگلیسی

در زبان انگلیسی به صورت حروف لاتین (Rivet) / (rivet) یاداشت و به فارسی ریوت تلفظ میشود.

این کلمه بخش اصلی و مفهوم کلی را نشان میدهد و با اضافه نمودن نام مدل و جنس و رنگ و دیگر موارد نمونه های مختلفش مشخص میشود.

برای مثال به موارد زیر توجه نمایید.

از لحاظ مدل

انواع پرچ انبری و یا میخ پرچ (Drive Rivet)

انواع پرچ ضربه ای یا انواع پرچ چکشی (Hammer Rivet)

انواع پرچ کور یا بسته، جامد (Blind Rivet)

از لحاظ جنس

انواع پرچهای پلاستیکی (Plastic Rivet)

انواع پرچهای فلزی (Metal Rivet)

انواع پرچهای استیل (Steel Rivet) (Stainless Steel Rivet)

انواع پرچهای آهنی (Iron Rivet)

انواع پرچهای فولادی (Alloy Steel Rivet)

انواع پرچهای مسی (Copper Rivet)

انواع پرچهای آلومینیومی (Aluminium Rivet)

انواع پرچهای برنجی (Brass Rivet)

و دیگر نمونه ها و مدل ها و جنس ها و شکل های مختلف که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم نمود.

 

بازار خرید و فروش پرچ ها

مصرف کنندگان در جهان سالانه از میلیارد ها مدل مختلف آن استفاده می‌ کنند که از مواد مختلف ساخته شده‌ اند و در ضخامت‌ ها، قطر ها، پرداخت‌ ها و درجه‌ های مختلف تولید و ارائه بازار مصرف می‌ شوند.

در مورد کشورمان ایران پخش پرچ ها در بازار پرچ فروشی تهران توسط فروشنده های متخصص انجام می شود که فروش پرچ را به نقاط مختلف کشور یا خارج از کشور انجام می دهد و فروش عمده پرچ و فروش خورد پرچ را بر عهده دارند. کارگاه ها و کارخانه پرچسازی زیادی در ایران موجود می باشد که صنایع مربوطه در ایران را متشکل می شوند. تولید انواع پرچ و پخش انواع پرچ ها با تنوع بالایی در کشور انجام میگیرد. به علاوه تولید بخشی از آن ها وارداتی می باشند و وارد می شوند.

مرکز فروش پرچ و یا مرکز خرید پرچ در ایران زیاد است ولی مرکز پخش پرچ به صورت جامع و کامل وتخصصی از تمام آن ها در یک مکان موجود نیست و کمتر دیده میشود، فروشگاه های پیچ و مهره و پرچ به صورت تجمیعی با یک دیگر نیز بیشتر از نوع فروشگاه تخصصی ریوت ها دیده می شود. بورس انواع پرچ ها و یا فروشگاه پرچ در تهران به صورت تخصصی زیاد نیست یعنی این که به صورت کاملا تخصصی در مورد این موضوع فعالیت نماید.

دسترسی به برخی نمونه مدل ها که مصرفی هستند آسوده تر بوده ولی در تهیه برخی مدل هایی که خاص می باشند برخا تهیه کننده دچار چالش می شود و به سختی تهیه می نماید.

خرید اینترنتی پرچ از مراکز معتبر و متخصص در حال حاضر بهترین روش برای معامله و تهیه کالای مد نظر می باشد که مجموعه ما سعی کرده فروش اینترنتی پرچ ها را به صورت جامع شروع کرده و پشتیبانی نمایید و در این زمینه آماده کمک ها و همکاری با شرکت های مختلف می باشد و فروشگاه حضوری پرچ ها و شافت ها نیز در حال افتتاح شدن است.

همچنین برای مواقعی که دسترسی ها کم باشد به صورت فروش تلفنی نیز همکاران ما آماده راهنمایی و مشاوره می باشند.

در نتیجه هزینه ریوت نیز مهم است و اصول آن انتخاب با کمترین هزینه و بهترین کیفیت است. ولی در برخی موارد خاص فقط یک جنسی جوابگوی کار میباشد که هزینه های بالایی دارد اما در این شرایط چاره ای جز استفاده از آن مدل خاص نمی باشد تا در بخش مصرف به مشکل بر نخوریم.

فروش پرچ ها

قیمت های پرچ ها بنا به مشخصات فنی ای که دارند از جمله مدل و سایز های پرچ ها و همچنین جنس ها و دیگر ویژگی ها که در ادامه ذکر شده متفاوت بوده و فروش پرچ های مختلف در مجموعه تدارکات صنعتی آپادانا به صورت تخصصی صورت می گیرد.

قیمت انواع پرچ ها از قبیل قیمت پرچ صنعتی، قیمت شفت خودرویی، قیمت پرچ تولیدی و دیگر نمونه های مربوطه در قسمت دسته ها در فروشگاه وب سایت موجود می باشد و در طول زمان بر محصولات اضافه می شود تا بتوانیم منبع جامعی برای شما همکاران عزیز فراهم آوریم.

از شما عزیزان نیز درخواست داریم با تبلیغ و انتشار وب سایت ما در شبکه های مجازی و گروه های خود و همچنین معرفی مجموعه به کسانی که به این رشته نیاز دارند ما را یاری فرمایید تا پیشرفت مناسبی در این زمینه در کنار هم داشته باشیم و توانسته باشیم کمکی کنیم به جامعه صنعت کشور عزیزمان ایران. امید داریم با حمایت شما در این زمینه پیشرو باشیم و خدمات بهتری ارائه دهیم.

در حال حاضر فروش انواع پرچ در تنوع بالایی در مجموعه امکان پذیر می باشد و برخی پک ریوت های مخصوص و خاص نیز موجود میباشد. همچنین در بخش تولید برخی نمونه ها پذیرفته می شود.

پس از بررسی به طور کامل و کسب اطلاعات مهم و کاربردی این صفحه می توانید در انتهای صفحه و از طریق پیوند ارائه شده محصولات موجود را با تصاویر و قیمت ها بررسی نمایید.

 

معرفی مشخصات انواع مدل پرچ

انواع مدل پرچ ها نصبت به صنایع مختلف صنعتی و غیر صنعتی فراوانی و گستردگی بالایی دارد. مدل های این قطعه بر اساس شکل ها و کاربرد هایی که دارند دسته بندی میشوند. لازم به ذکر است بر اساس فراوانی انواع مدل ریوت ها معرفی همه نمونه مدل ها در یک مقاله میسر نمیباشد، به این دلیل در این صفحه به کلیات مدل ها و به مدل های پرکاربرد اشاره میشود.

لازم می باشد قبل از معرفی مدل شفت ها تفاوت بین این قطعات با پیچ ها را بدانید. (البته تفاوت بارز و کلی، در موارد خاص و برخی مدل ها تفاوت هایی مختلف وجود دارد)

اغلب مدل پیچ ها اتصالات موقتی هستند، در حالی که اغلب ریوت یا شفت ها اتصالات دائمی هستند. می توانید به راحتی پیچ ها را پس از نصب آن ها جدا نمایید. شما فقط باید از همان روشی استفاده کنید که برای نصب پیچ و مهره استفاده کردید اما به صورت معکوس و برعکس آن، ولی اغلب ریوت و پین و شفت اتصال دهنده های دائمی هستند، بنابراین نمی توانید به راحتی آنها را جدا نمایید.

این دو مدل از دسته اتصالات مزایا و ضعف هایی نسبت به یک دیگر دارند. آنها هنگام قرار گرفتن در معرض لرزش شل نمی شوند و می توانند اتصالات را با طول گیره کوتاه محکم کنند. از طرف دیگر، در مقایسه با پیچ و مهره های رزوه ای، نصب و برداشتن آنها دست و پا گیر و زمان بر است و بار گیره محدودی را ارائه می دهد.

میتوان مدل های ریوت ها را بر اساس شکلی که دارند و یا بر اساس کاربردی که دارند دسته بندی نمود.

اغلب انواع مدل ریوت از قسمت سری یا کلگی و بدنه و نوک یا قسمت انتهای تشکیل میشوند که اساس و ماهیت کلی بر این سه مورد متغییر می باشند. ولی اغلب آن ها ساختاری دو تکه دارند و برخی یک تکه و سه تکه نیز هستند.

به صورت کلی مدل های مختلف پرچ ها به صورت زیر می باشند:

انواع پرچ های میخ دار یا میخی | انواع پرچ های انبری، پرچ های کور، افشان.

انواع پرچ های چکشی یا ضربه ای | انواع پرچ های کوبشی و تو پر، سر تخت و سر گرد و سر قارچی و سر عدسی.

انواع پرچ های تو خالی | انواع پرچ های لوله ای یا نیمه لوله ای، انواع پرچ های نیمه پر، انواع پرچ های سوراخ دار، ته بسته.

انواع پرچ های دنده دار | انواع پرچ های پیچی، انواع پرچ های مهره خور، رزوه ای میلیمتری و اینچی.

انواع پرچ های خاص یا چند منظوره | مدل های سه پله و دو پله و مخروطی، ترقه ای.

انواع مختلفی از اشکال و مدل ها برای کاربرد های مختلفی موجود است. با این حال، نمونه مدل های قفلی جامد، کور، لوله‌ای، شکافنده، فلاش، خود سوراخ‌ شونده و قفل اصطکاکی رایج‌ ترین آن ها هستند.

این ها نمونه مثال هایی بود که ارائه شد در صورتیکه مدل های زیادی در این دسته از قطعات موجود میاشد که در مقالات دیگر و کاتالوگ لیست پرچ ها در وب سایت کامل تر معرفی خواهند شد.

نمونه های سر گرد از رایج ترین نوع مدل ها هستند که دارای سر گنبدی شکل و سطح باربری صاف هستند. این مدل سر نسبت به سایر مدل ها روی سطح بالاتری از محل نصب قرار می گیرد.

بعد از این مدل کلگی یا سر، مدل های سر شانه یا سر تخت و صاف یا کونیک هستند و اغلب زمانی استفاده می شوند که قطعاتی که توسط شفت به هم وصل شده اند برای چرخش آزاد باشند. آن ها زمانی استفاده می شوند که سر یا قسمت کلگی باید با قطعاتی که می چسبد همسطح باشد.

در ادامه به دیگر مدل ها اشاره شده است و بر اساس نیاز و درخواست شما در بخش نظرات همین صفحه هر کدام را جداگانه معرفی می نماییم.

چکشی آلومینیومی، چکشی مسی، چکشی فولادی، چکشی استیل، چکشی آهنی، چکشی برنجی، نمونه های پیچی و مهره ای یا رزوه دار و دنده کاری شده، تماما تو خالی، نیمه پر، سر خالی یا ته خالی، نمونه های دو رو و یا به اصطلاح کاغذی و مقوایی، دکمه ای چرم، دو طرفه پرسی، مهر و مومی، شکوفه ای، میکرو، انتها باز، انتها بسته، بازشو، لنتی، پلاکی، قطعه محوری، مارپیچی، اسپلیت یا دو پا، نوک باریک و غیره.

نمونه های دیگری مثل افشانه ای، ستاره ای، سه پره یا سه تایی، شکاف دار، شیار دار، انبساطی، استوانه ای، واشر دار، نواری، مفتولی، بادی، کلاهک دار، عاجی یا عاج دار و نمونه های بی سر، شانه ای، رنگ پودری، الکترو استاتیک، الکترو فیکس دو مرحله ای یا دو پله، سه مرحله ای یا سه پله، قفل شونده، سوراخ دار یا نوک سوراخ دار، انفجاری، زیر و رویی و همچنین در ادامه میتوانید برخی دیگر از مدل ها را نیز مشاهده نمایید.

چکش خوارها با کلگی های مختلف مثل: سر پهن، سر معمولی و استاندارد، سر کوچک، سر گرد، سر تخت یا کونیک، سر عدسی یا گل کروی، سر خزینه، سر گنبدی، کله قارچی، گل لبه دار، گل بلند و گل کوتاه، کاپی یا کاپ شکل و بسیاری دیگر از مدل ها که در این مقاله به معرفی همه آن ها نمی توان پرداخت.

لازم به ذکر است برخی از مدل ها دارای چندین نام می باشند و علت آن استفاده شدن آن در صنوف مختلف است که تفاوت اسمی را ایجاد می نماید.

 

معرفی ویژگی انواع جنس پرچ

جنس ها بر اساس کاربردشان از مواد مختلفی تشکیل میشوند:

از نمونه اجناس که عموما در بازار یافت میشو ند به شرح زیر است.   

01 | انواع پرچ فلزی

02 | انواع پرچ غیر فلزی (پلیمری / پلاستیکی)

و هر کدام از این جنس ها نیز بر اساس کارایی از آلیاژهای مختلف در گروه خود تقسیم میشوند.

از پر مصرف ترین جنس و آلیاژها به موارد زیر اشاره میشود.

انواع پرچ فولادی، انواع پرچ آهنی، انواع پرچ استنلس استیل، انواع پرچ استیل نگیر، انواع پرچ آلومینیومی، انواع پرچ مسی، انواع پرچ برنجی، انواع پرچ پلاستیکی که موارد ذکر شده بیشتر کاربرد دارند و اما برخی دیگر از متریال ها و آلیاژهای دیگر نیز از این قطعات تولید و ساخته میشوند از جمله:

پلی آمید / تفلون / برنزی / خشکه / چوبی / تیتانیوم / روی و بسیاری از آلیاژهای جانبی مانند:

مس بریلیوم، برنز فسفر، نیلون، الیاف، میکا، پلی استر، فنولیک، تفلون نسوز.

جنس های دیگری نیز هستند که برای مصارف خاص در تولید انواع جنس آنها استفاده میشود که در مقاله های دیگری به آنها به طور کامل اشاره میشود. در اینجا اشاره ای مختصر به آنها میشود.

نمونه های فولاد ضد زنگ، ضد اسید، ضد آب شور، نمونه های نسوز، آلیاژهای ترکیبی، فولاد نرم، فولاد سخت کاری شده، فولاد کم کربن و پر کربن و دیگر موارد.

با توجه به این مواد مختلف و زیاد، و کاربرد های نا محدودی که دارند، توصیه می‌ شود مواد اولیه اصولی و استاندارد انتخاب کنید که با خواص قطعاتی که می‌خواهید به هم بپیوندید مطابقت داشته باشند.

در ادامه به برخی از متریال های پر مصرف تر و مشخصه های آن ها پرداخته شده است.

همان طور که در تصویر نمونه ریوت و شافت های زیر میبینید از جنس و رنگ و مدل های مختلفی تولید و به کار بسته می شوند.

 

فروشگاه پرچ، پرچ سازی، ساخت تولید پرچ، عکس و تصویر پرچ، پرچ فروشی، تهیه پیچ پرچ
تولید و پخش انواع پرچ ساده و خاص

در جنس های مختلف

 

ارائه توضیحات و مشخصه های فنی برخی از جنس های پر مصرف فلزی:

فولاد کم کربن یا آهن
آهن و یا فولاد های با خواص کربن پایین برای کاربرد های مختلف و معمولی مناسب هستند. و دلیل آن توانایی این جنس ها در چسباندن و پیوند زدن وسایل و کاربرد و نصب آسان تر است. علاوه بر این، در مقایسه با شافت های فولادی با کربن بالا، بسیار انعطاف پذیر و سازگارتر هستند. شافت های ساخته شده با فولاد های با کربن بالا به مواد بیشتری نیاز دارند در حالی که قابلیت قالب گیری آنها کاهش می یابد.

البته لازم است بدانید توان مقاومت در برابر فشار در این نمونه آلیاژ از مدل سخت تر آن کمتر است و برای پیوند و وصل شدن با استاندارد قوی و فشار زیاد پیشنهاد نمیشود.

فولاد ضد زنگ یا استنلس استیل
شافت های فولادی ضد زنگ به طور قابل توجهی سخت، محکم و مقاوم در برابر خرابی هستند. اینها نوعی شافت برای صنایع لکوموتیو رانی، هواپیمایی و نیروگاهی هستند. این شافت های ضد زنگ به دلیل توانایی آنها در مقاومت در برابر خوردگی استفاده می شود. آن ها از دسته ها و گرید های مختلفی مثل گرید 304 و گرید 316 و یا A2 , A4 و دیگر موارد تشکیل میشوند.

برخی با گیرایی کمتر نصبت به اهن ربا برخی ضد مغناطیس و برخی ضد آهن ربا بوده که اصطلاحا بع آنها استیل نگیر می گویند.

آلومینیوم
آلومینیوم یکی دیگر از انواع جنس فلزی برای شافت و ریوت است. از مشخصه ها و خاصیت این جنس نرمی و ویژگی سبک وزن بودن آن می باشد. مواد آلومینیومی مقاومت بالایی در برابر زوال دارد و برای چندین کاربرد مناسب است. علاوه بر این، آلومینیوم کاملا چکش خوار و مناسب شکل گیری است. از این رو، به نصب کنندگان امکان می دهد پیکربندی های پیچیده ای را به راحتی ایجاد نمایند. جنس و گرید آلومینیومی مصرف بالایی دارد.

فلز مس
مس یک ماده انعطاف پذیر است، هم در ظاهر و هم از نظر کاربرد. توانایی قابل توجهی در انتقال گرما و الکتریسیته دارد. مواد مس یک رسانای عالی الکتریسیته است و باعث می‌شود که شافت های مسی در آب و وسایل الکتریکی ترجیح داده شوند. نمونه جنس های مسی نیز پر مصرف می باشند.

برنج
برنج ماده ای انعطاف پذیر، کم اصطکاک و انعطاف پذیر است. مقاومت بسیار شگفت انگیزی در برابر لکه دار شدن و به همان اندازه استحکام بالایی دارد. در نتیجه خواص برنج نمی تواند جرقه ایجاد کند. این ویژگی ها شافت یا ریوت های برنجی را مناسب ترین نوع در وسایل گاز سوز می کند. این آلیاژ کم مصرف تر بوده و اغلب جزو موارد ثبت سفارش و تولیدی است.

همان طور که مشخصات و ویژگی ها را نصبت به جنس مشاهده نمودید کاربردها را نیز تحت تاثیر می گذارد که نشان دهنده این است که جنس شافت و ریوت ها از موارد مهمی در تهیه و خرید و به کار بستن محصوب میشود.

 

معرفی انواع سایز پرچ (ابعاد و اندازه)

سایز بندی و ابعاد پرچ ها همانند مدل ها و جنسهای ریوت ها از تنوع بالایی برخوردار است به گونه ای که از انواع پرچ ریز 2 میلی متری گرفته تا انواع پرچ بزرگ مثل نمونه های صنعتی که به قطر های 100 میلی متری نیز می رسند.

در مورد سایز بندی و استاندارد ابعاد و اندازه انواع شفت ها در کشور ایران استاندارد ها به میلیمتر میباشد و اساس را به میلیمتر میگیرند به گونه ای که قطر و ضخامت و طول و ارتفاع و عرض گل شفت ها را به میلی متر مشخص می نمایند.

نصبت به نمونه مدلهایی که موجود است نحوه سایز بندی و اندازه گیری ریوت ها نیز متفاوت می باشد که در قسمت معرفی محصولات بر اساس هر مدل به صورت جداگانه توضیحات ارائه می شوند. ولی اساس کلی را می توان به این صورت در نظر گرفت.

قطر و ضخامت بدنه مشخص شود.

طول و ارتفاع از زیر گل یا کلگی مشخص شود. در صورت نیاز ارتفاع کل نیز مشخص شود سر تا سر.

در صورت تو خالی بودن قطر قسمت داخلی نیز مشخص شود.

در صورت نیاز و داشتن لبه قطر لبه مشخص شود.

سایز پرچ ها را نیز عموما به این صورت یاداشت می کنند:

مثال پرچ پلاک یا کوبشی با قطر 4 میلی متر و طول 20 میلی متر جنس آلومینیومی تمام پر و سر عدسی این گونه یاداشت میشود (20*4 mm) یا 4 در 20 میلیمتر.

با توجه به تنوع بالای ابعاد و اندازه ها در مطلبی جداگانه به این بخش تخصصی تر پرداخته خواهد شد. سایز های مصرفی تر اغلب در قطر های 3 میلیمتر، 4 میلیمتر، 5 میلیمتر میباشند با طول 5 میلیمتر و 1 سانت تا 6 سانتیمتر.

 

معرفی انواع مارک پرچ ایرانی / خارجی

مارک پرچ ها بر اساس کارخانجات مختلف داخلی و خارجی از مارک های مختلفی در بازار خرید و فروش پرچ ها در ایران دیده می شود. هم نمونه مارک های ایرانی و هم نمونه مارک های خارجی از کیفیت های پایین و کیفیت های بالا در بازار دیده می شود.

برخی مارک ها بر اساس کیفیتی که دارند از اعتبار بالاتری برخوردارند و برخی بر اساس قیمت و برخی هم بر اساس کیفیت و هم قیمت. اغلب برند های موجود در بازار پرچ تهران و یا ایران نمونه برند های ایرانی (ساخت داخل) می باشند و سپس نمونه برند های خارجی (ساخت خارج از کشور) به ترتیب بر اساس پر مصرف بودن نمونه انواع پرچ های چینی، تایوانی، هندی، آلمانی و برخا به ندرت نمونه های اروپایی دیگر کشور ها می باشند.

خوشبختانه برخی از مارکهای ایرانی بر اساس قدمتی که دارند پاسخگوی بازار مصرف می باشند ولی در برخی موارد خاص نیاز به نمونه برند های با کیفیت تر و با کارایی خاص تر می باشد که در کشور توانایی تولید نمیباشد و بر این اساس از خارج از کشور واردات صورت میگیرد.

البته لازم به ذکر است برخی مارکهای ایرانی به کشور های همسایه مثل عراق، افغانستان و دیگر کشور ها صادرات نیز می شوند.

شرکت تدارکات صنعتی آپادانا بر اساس تجربه بیش از دو دهه حضور در واردات و صادرات و تولید و ساخت، اغلب بهترین کیفیت ها و قیمت ها را شناسایی نموده و به مشتریان خود پیشنهاد می دهد که در آینده در دیگر بخش ها لیست بهترین مارک های پرچهای ایرانی و خارجی را ارائه میدهد.

 

معرفی انواع رنگ پرچ گالوانیزه

رنگ ها اغلب نقش اساسی و مستقیم در کاربرد و کارایی ندارند اما روکش یا پوشش ریوت فلزی در برخی موارد مهم میباشد. از پر مصرف ترین رنگهای آنها می توان موارد زیر را نام برد:

انواع پرچ رنگی در رنگهای گوناگونی موجود میباشند.

در بخش فلزی و پلاستیکی

انواع پرچ سفید / سفید شفاف و یا سفید استخوانی

انواع پرچ قرمز / قرمز شفاف و یا کدر

انواع پرچ نقره ای / طوسی

انواع پرچ طلایی / کروم طلایی / زرد یا نارنجی

انواع پرچ مشکی / انواع پرچ سیاه

ریوت کروم / ریوت کروم نیکل / ریوت براق

انواع پرچ آبی

انواع پرچ سبز

و دیگر رنگها که کمتر در بازار موجود و مصرف میشود مانند قهوه ای، بنفش، کرم، خاکستری و غیره.

در جنس های فلزی پرچ گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد بنا به محل قرار گیری و مصرف میتوانند متفاوت باشند. انواع پرچ آبکاری گرم برای محیط های ناسازگار و سخت تر از لحاظ شرایط جوی استفاده میشود و مدل آبکاری سرد در محیط های معمولی تر مورد استفاده قرار میگیرد. شفت های گالوانیزه سرد یا شفت های گالوانیزه گرم قطعاتی هستند که طی یک سری فرایند روکش میشوند.

رینگ گالوانیزه سرد اکثرا رنگ روشن بوده و از نوع انواع پرچ ضد زنگ می باشد. انواع شفت گالوانیزه سرد در بازار اتصالات موجود میباشد زیرا پر مصرفتر از نوع گرم آن هستند. در بازار فروش پرچها به آن ها شفت آبکاری سرد و شفت آبکاری گرم نیز می گویند که لازم بود این نکته را هم بدانید.

از پر مصرف ترین روکش ها روکش یا آبکاری کروم خالی، روکش یا آبکاری کروم نیکل، روکش یا آبکاری روی می باشد.

البته در رنگ بندی ریوت های پلاستیکی از هر رنگی می توان استفاده نمود که مجموعه ما سفارشات در تعداد بالا را وارد یا تولید و ارائه میدهد.

 

انواع پرچ ها، پرچ چیست، سایزهای پرچ، جنس پرچ، شکل میخ پرچ و پرچ ضربه ای، پرچ رزوه ای
فروشگاه آنلاین انواع پرچها

نمونه های مختلف از انواع پرچ ها

 

برای مشاهده انواع مدل ها و شکل ها و بررسی برخی از مدل ها با تصاویر آن ها پس از مطالعه این صفحه می توانید از پیوند زیر نیز استفاده نمایید.

انواع مدل پرچ

 

کاربرد انواع پرچ ها | مصارف مختلف ریوت

در واقع اتصال پرچ ها، یک اتصال راحت و اغلب ایمن و دائمی محصوب می شود. این مدل قطعه اتصال دهنده از پر مصرف ترین دسته اتصالات پیچی و غیر پیچی با کاربرد بسیار فراوان به حساب می آید. آن ها محبوب هستند زیرا اتصال سریع و آسانی برای اتصال دو یا چند قطعه با مواد یکسان و مختلف هستند.

این قطعات یا شافت ها یکی از قدیمی ترین روش های اتصال دهنده ها محصوب می شوند و در موارد مکانیکی و غیر مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرند. نوع وصل شدن، استقامت و طول عمر آنها از سایر اتصالات متمایزتر می باشد و با نوع کار و پروژه های مختلف، سبک کاری و نصب ها و کاربردها نیز مختلف می باشد.

یکی از راه ها برای داشتن یک اتصال دائم و جدا ناشدنی، استفاده از این مدل اتصال است که بسته به نیاز و نوع اتصال با انواع مدل هایی که دارد انجام می شود.

چرا به جای پیچ از شفت یا ریوت استفاده کنیم؟ این سوالی است که اغلب از خود می پرسند.

در برخی از موارد در مقایسه با پیچ ها، ریوت ها نگه دارنده بهتری هستند. در برخی مدل ها باز کردن آن ها غیر ممکن است و شل نمی شوند. این به این دلیل است که پیچ فقط در یک طرف سر دارد در حالی که شفت ها از هر دو طرف پشتیبانی می کند. این موضوع همچنین در فرآیند حمل و نقل ها که در آن قاب در معرض لرزش است، مهم محصوب می شود.

و در اینجا سوال دیگری در مورد کاربرد این اتصال دهنده ها پیش می آید که چرا دیگر در برخی صنایع از شفت ها استفاده نمی شود؟

از این مدل قطعات دیگر برای ساخت برخی از کشتی ها استفاده نمی شود و اساساً به دلیل موارد زیر است:

آنها نسبت به روش های مدرن مانند پیچ ​​و مهره و جوشکاری مقرون به صرفه تر نیستند. آنها نیاز به نصب بسیار دقیقی دارند که تکمیل آن به زمان بسیار بیشتری نیاز دارد. نگهداری و تعمیر آنها سخت تر از روش های مدرن است.

دلیل دیگری که برای استفاده نکردن برخی از مدل های شفت وجود دارد در درجه اول به دلیل هزینه های کارگران ماهر مورد نیاز برای نصب مدل های فولادی سازه ای با مقاومت بالا است.

در حالی که دو کارگر نسبتاً غیر ماهر می توانند پیچ ​​و مهره های با استحکام بالا را نصب و سفت کنند، معمولاً برای نصب ریوت ها به چهار کارگر ماهر نیاز است (گرم کننده، گیره، نگهدارنده، بشور)

با توجه به این دو سوال مطرح شده تصمیم در نوع اتصال پیچ و مهره ای یا شفتی به شرایط اتصالات و انتخاب درست مصرف کنندگان بر می گردد.

با این شرایط به هر وسیله ای که نگاه کنید و مخصوصا مواردی که از ورق های فلزی برای روکش یا قاب استفاده میشود این قطعات را میتوانید ببینید. برخی از وسایل مانند:

کمربند کوهنوردی و ایمنی و ساده، دسته کیف، برخی کفش ها، موتور سیکلت و دوچرخه، صنایع دستی، لوازم صوتی و تصویری، مبلمان، دستگیره ها، در ها و پنجره ها، کولر، سماور و اجاق گاز، دستگیره قابلمه، نردبان و آسانسور و بالابر، برخی کلید و پریز ها، دسته چاقو و ساتور و لوازم باغبانی، کیف و کفش چرم، پلاک موتور، پلاک ماشین یا پلاک خودرو های سنگین و موارد بسیار دیگر که نشان از مصرف بالا و استفاده این قطعات می باشد.

نحوه عملکرد این قطعات نصبت به نمونه مدلهایی که دارند نیز متفاوت است برخی توسط دستگاه بادی و برخی توسط دستگاه دستی، چکش یا ابزار ضربه و برخی با دست و بدون نیاز به ابزار و بعضا نمونه های خاص نیز به ابزار نصب خاص خود نصب و اجرا می شوند.

عموما اتصالاتی که به وسیله ریوت ها اجرا و اعمال می شوند دارای دو نحوه کلی می باشند:

01 | روش اتصال لبه به لبه / lap joint

02 | روش اتصال مشترک / butt joint

لازم می باشد به این نکته توجه داشت که اتصال با این مدل قطعات اغلب به صورت یک اتصال دائمی (برخی به صورت اتصال غیر دائم و موقت) است اما گاها به دلایلی این اتصال می تواند دچار خرابی ها شود، مثلا اگر از جنس، آلیاژ ناپایدار و نامرغوب و با کیفیت ساخت پایین باشد هم می تواند دچار خوردگی شود و هم می تواند اتصال و قطعات اصلی متصل شده را نیز تخریب نماید، و همچنین اگر تعداد ریوت در فاصله نصب ها نیز مناسب استفاده نشود می تواند اتصال قطعات را دچار خرابی نماید.

در برخی شرایط این مدل اتصال دهنده ها جایگزین بهتری برای پیچ های مختلف، یا پیچ ها و مهره ها هستند. آن ها نسبت به سایر کانکتورها کار آمدتر و قابل اعتمادتر هستند. امروزه انواع مختلف نمونه مدل ها و جنس ها و سایز ها ساخته و ارائه بازار مصرف می شوند که هر کدام از اشکال اهداف مختلفی دارند. این نتیجه ماهیت پویای ماشین ها و سازه هاست. با این حال، شما باید شافتهای فلزی مناسب و یا نمونه های پلاستیکی را برای کاربردهای خود انتخاب کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

همان گونه که اشاره شد در ساختمان ماشین آلات و سازه ها این قطعه ها ابزار بسیار مهمی به حساب می آیند. سوراخ کردن، پانچ کردن یا قرار دادن این مدل اتصال دهنده در سوراخ و تغییر شکل دم، روش های مختلفی برای نصب آن ها هستند. رایج ترین روش شامل سوراخ کردن قطعه ای است که بسته می شود. این به دلیل آسان‌تر و گسترده‌ تر بودن آن است.

مزایای کلیدی این قطعات چیست؟

آن ها یک چفت و بست سریع و آسان برای مصارف مختلف بوده و همچنین کم هزینه هستند و برای اتصال انواع مختلف مواد، از جمله ورق های فلزی نازک، کامپوزیت ها و موارد دیگر به خوبی عمل می کنند.

  • مونتاژ یک طرفه به معنای نصب سریع آن ها است، زیرا دسترسی به قسمت عقب مورد نیاز نیست.
  • اغلب انعطاف پذیر و اتصال دائمی مکانیکی استانداردی دارند.
  • استفاده آسان از ابزارهای بادی، شارژی و دستی که به حداقل تلاش و آموزش نیاز دارند.
  • دارای طراحی متفاوت و طیف گسترده‌ای از انواع مدل و مواد اولیه متناسب را دارند.
  • بازرسی و نگهداری آسانی، بدون تجهیزات گران قیمت برای کنترل کیفیت دارند.

در ادامه به کاربردشان در برخی از صنایع مختلف اشاره شده است.

صنایع مصرف انواع پرچ ها

برخی از صنایعی که از نمونه مدل های مختلف این قطعات در اتصالات خود استفاده می کنند را معرفی می نماییم از جمله صنایع صنعتی و صنایع غیر صنعتی مصرف کننده:

صنایع خودرویی و اتومبیل، صنایع ماشین سازی، صنایع هوایی مثل هواپیما سازی و پهباد سازی، صنایع ریلی مانند قطار و مترو، صنایع دریایی مانند کشتی سازی و قایق سازی، دوچرخه سازی و موتور سازی، صنایع پزشکی و دارویی و بیمارستانی، صنایع کشاورزی و باغداری و دامداری، صنف شهرداری و تدارکاتی ها و خدماتی ها، راهداری و راه سازی، صنف برقی و الکترونیکی مانند ساخت لوازم برقی (یخچال سازی، تلوزیون سازی)، نفت و گاز و پتروشیمی، سد سازی و پل سازی.

کابینت سازی و مبل و صندلی، درب و پنجره، لوازم و ابزار، ساختمان سازی و اسکلت سازی، کامپیوتری یا رایانه ای، کارخانجات سیمان، صنایع غذایی، بشکه و پمپ، دستگاه های قالب سازی و تراشکاری، سوله و ورق، پروفیل و قوطی و آهن آلات، صنایع مخابراتی و دکل سازی، کانکس سازی، لوله و اتصالات، آب و فاضلاب و غیره.

در واقع اغلب صنف ها با این قطعه کاربردی در تماس هستند و نشان از پر مصرف بودن ریوت ها می باشد.

 

سوالات پر تکرار در مورد این قطعات پر کاربرد

چه زمانی بهتر است از این قطعه به جای پیچ و مهره استفاده کنیم؟

پیچ و مهره ها ترکیبی مفید از استحکام و راحتی در نصب را ارائه می دهند و راه حلی ایده آل در کاربردهای استاتیک هستند، یعنی جاهایی که حرکت در حداقل است مناسب می باشند. نقطه ضعف این مدل اتصالات پیچ و مهره ای مقاومت ضعیف آن ها در برابر لرزش ها است، به این معنی که به مرور زمان چسبندگی خود را از دست می دهند. بنابراین در مورد پاسخ درست به این سوال شرایط موجود در کاربرد ها تاثیر گذار می باشد.

آیا می توانید در انتخاب ریوت و شفت ها به ما کمک کنید؟

کارشناسان فروش مجموعه آماده راهنمایی و ارائه نمونه مدل ها و جنسها، ابعاد و اندازه ها، رنگ و روکش می باشند و در بحث قیمت دهی، معرفی مارک ها، راهنمایی برای شرایط تهیه و خرید و ارسال کالا کاملا می توانند مشاوره دهند ولی برای انتخاب مدل نصبت به کاربرد و نصب هایی که می خواهید انجام دهید متخصص نمی باشند و پیشنهاد نمی دهند.

برای انتخاب مدل پیشنهاد میشود از مهندسان مربوط به رشته خود قبل از خرید مشاوره بگیرید و یا با خرید تعداد کمتری به عنوان نمونه، تست ها و آزمایشات خود را انجام داده و سپس خرید عمده خود را نهایی کنید.

آیا می توانم نمونه های رنگی تهیه کنم؟

با توجه به فراوانی مدل های موجود برخی رنگ ها در برخی مدل ها به صورت همیشگی موجود نمی باشد ولی ما سعی کرده ایم  در حد امکان اغلب رنگ ها را در برخی مدل ها موجود داشته باشیم که برای اطلاع و استعلام از موجودی می توانید به قسمت فروشگاه اینترنتی موجود در وب سایت و دسته مربوطه مراجعه نمایید.

همچنین می توانید طی تماس با یکی از شعبات فروش استعلام بگیرید. لازم به ذکر است در صورت ناموجود بودن اگر تعداد قابل توجه باشد تولید نمونه های رنگی نیز پذیرفته می شود.

آیا به تمام نقاط ارسال به صورت خورده و عمده دارید؟

با توجه به جلب رضایت مشتریان خود و خدمات دهی مناسب ارسال به تمام نقاط کشور به صورت خورده و عمده توسط مجموعه ما در کمترین زمان امکان پذیر می باشد. همچنین در صورت نیاز نمونه های خاص را از طریق ارتباط تجاری با کشورهای مربوطه واردات می نماییم و در بحث صادرات به کشور های همسایه نیز امکان پذیر می باشد.

طریقه نصب و استفاده چطور است؟

نصبت به مدل ها و شکل های مختلفی که این قطعات دارند نحوه نصب کردن نیز متفاوت می باشد ولی کارشناسان فروش مجموعه در مورد این موضوع اطلاعاتی ندارند که راهنماییی نمایند و در صورت نیاز نصبت به نظراتی که در این صفحه ارائه می شود مقاله ای برای موارد پر مصرف ارائه می شود تا بتوانید مطالعه نمایید.

چگونه سفارش دهم؟

پس از انتخاب مدل و جنس و سایز و دیگر مشخصات فنی قطعه ای که نیاز دارید به قسمت فروشگاه آنلاین وب سایت مراجعه نمایید و نمونه مد نظر خود را بر اساس دسته بندی ها بررسی کنید و اگر نتوانستید بیابید و یا موجود نبود می توانید برای خرید عمده در تعداد بالا یا خورد در تعداد کم با دفتر فروش تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 

راهنمای خرید پرچ و شفت و پین

در حال حاضر بر اساس تنوع بالای این محصولات و کسری زمان بر اساس ارسال سفارشات و نوسانات شدید قیمت ها بخش فروش آنلاین پرچ ها فعال نمی باشد. شما می توانید جهت خرید و همچنین مشاوره و راهنمایی و اطلاع از موجودی و قیمت پرچها با شعبه تخصصی مربوطه تماس حاصل نمایید و با خرید تلفنی سفارش خود را ثبت نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ثبت نام در وب سایت تدارکات صنعتی آپادانا از بخش های پنهان و مخصوص کاربران مجموعه استفاده نمایید.

همچنین جهت خرید و سفارش با شماره تلفن زیر تماس حاصل نمایید.

 

شعبه میدان قزوین کد G001

021-55494684

 

» »  فروش اینترنتی پرچ ها  « «

 

پیام بگذارید