انواع کرپی، قیمت کرپی، انواع مدل کرپی، خرید بست کرپی، فروش پیچ کرپی ها

کرپی چیست؟ آشنایی 100% و معرفی کامل انواع کرپی ها

کرپی یو، کرپی ال، کرپی جی، کرپی وی شکل، فروشگاه کرپی، اندازه و سایز کرپی، خرید و فروش اینترنتی کرپی
عکس کرپی، کرپی چیست، شکل پیچ کرپی، تصویر بست کرپی، لیست کرپی بولت، اندازه کرپی

(زمان مطالعه دوازده دقیقه)

پس از مطالعه این بخش از وب سایت اطلاع پیدا مینمایید از شناخت جامع و کلی از انواع مدل کرپی ها، انواع جنس کرپی ها، انواع سایز کرپی ها (اندازه) و انواع رنگ کرپی ها (گالوانیزه یا روکش) و انواع مارک پیچ کرپی ها و در کل از ویژگی هایش، در ضمن به معرفی برخی از مدل های مهم و پر مصرف نیز اشاره میشود. شما میتوانید پس از مطالعه این صفحه در صورت نیاز به تهیه و خرید قطعه مورد نظرتان و اطلاع از انواع قیمت کرپی ها به قسمت فروشگاه آنلاین وب سایت وارد شده و سفارش خود را ثبت نمایید.

در این مقاله به کلیات اشاره میشود و برای اطلاع از جزئیات این مدل بست کرپی صنعتی پر مصرف مقالات مختلف دیگری نیز ارائه داده ایم و به مرور هم مطالب جدیدتری منتشر میدهیم تا با تفکیک مطالب، تصاویر و ویدیو ها، کسب اطلاعات راحت تری داشته باشید. با ما تا انتهای این مقاله آموزشی و راهنمای خرید همراه باشید.

 

انواع کرپی چیست؟ تعریف انواع کرپی

پیچ کورپی به مدل پیچ هایی گفته میشود که در اشکال مختلفی در مصارف مختلف برای اتصالات قطعات و وسایل مورد استفاده قرار میگیرد.

در واقع یک سری از مدل های مختلف پیچ های (بولت) مهره خور وجود دارند که اکثریت در شکل های مختلف یو شکل U، وی شکل V، ال شکل L، جی شکل J، حالت مسطح و تخت و نیمه گرد و کامل گرد و دیگر شکل ها می باشند و در جنس های مختلف فلزی (آهن، استنلس استیل، فولاد) با ابعاد و اندازه و روکش ها و دنده کاری های مختلف (میلیمتری و اینچی) وجود دارند، به کلیات این قطعات بست پیچ کرپی گفته میشود.

از دیگر نام های آن میتوان به گیره پیچی یا بست پیچ دار، پیچ خم کاری شده، بولت خمیده، بولت پیچ منحنی دار، پیچ لنگر و همچنین پیچ بدون سر یا پیچهای بی سر نیز اشاره نمود.

از عمده مصارف آن ها میتوان به صنایع لوله و اتصالات، صنایع ساختمانی (ساخت و ساز) و صنایع صنعتی و صنایع حمل و نقل و خودرویی اشاره نمود.

ویژگیهای پیچ کرپی

ویژگیها و خاصیت های انواع بست پیچ کرپی را میتوان از موارد زیر متوجه شد.

01 – انواع شکل / انواع مدل کرپی پیچ

02 – انواع آلیاژ / انواع جنس کرپی پیچ

03 – انواع ابعاد / انواع اندازه کرپی پیچ

04 – انواع رزوه /  انواع گام یا دنده کرپی پیچ

05 – مارک انواع کرپی پیچ

06 – رنگ انواع کرپی پیچ

07 – روکش انواع کرپی پیچ (گالوانیزاسیون) یا همان آبکاری گرم و سرد و غیره

سه گزینه نخست از ویژگی ها که مطرح شد از مهمترین آن ها می باشد و گزینه چهارم نیز در نصب ها مهم است.

انواع کرپی به انگلیسی

این قطعه در زبان فارسی کلی می باشد در صورتی که در زبان انگلیسی تفاوت هایی دارد.

پیچ کرپی یو شکل – یو بولت U Bolt

پیچ کرپی ال شکل – ال بولت L Bolt

پیچ کرپی جی شکل – جی بولت J Bolt یا پیچ عصایی شکل

پیچ کرپی وی شکل – وی بولت V Bolt

و برخا

پیچ اس شکل – اس بولت S Bolt

پیچ زد شکل – Z Bolt

در واقع در زبان انگلیسی به شباهتی که به کلمات و حروف دارد نام گرفته میشود در صورتی که هر یک از آن ها کارایی و خاصیت های خود را دارند.

با افزودن مدل ها و آلیاژ ها و یا دیگر مشخصه ها به کلمه اصلی آن ها در انگلیسی دیگر مدلهای آن ها نیز مشخص می شوند.

به طور مثال:

با اضافه نمودن جنس و متریال به نمونه های مختلف

انواع کرپی فلزی (Metal U bolt)

انواع کرپی استیل / استنلس استیل (Steel U bolt)  (Stainless Steel U bolt)

انواع کرپی آهنی ساده و پر کربن (Iron U bolt)

انواع کرپی فولادی و یا خشکه (Alloy Steel U bolt)

انواع کرپی برنجی (Brass J bolt)

انواع کرپی مسی یا رسانا (Copper V bolt)

انواع کرپی آلومینیومی (Aluminium L bolt)

و گزینه هایی دیگر که در ادامه به مهمترین آن ها اشاره خواهد شد.

لازم به ذکر است در زبان آذربایجانی / ترکی آذری به معنی پل می باشد و کورپی تلفظ می شود.

 

معرفی انواع مدل کرپی

بست پیچ گرپی ها استاندارد ها و مدل های مختلف و اشکال متفاوتی دارند، تنوع در استفاده از آن ها در صنایع و محل های مختلف باعث شده است در نمونه شکل ها و مدل های مختلفی ساخته و تولید شوند. اغلب آن ها مفتول ها یا میله هایی هستند که توسط دستگاه ها و مکانیزم تولیدشان دارای انحنا ها یا خمیدگی های مختلف شده اند و سپس یک سمت آن ها یا دو سمت آنها یعنی سر و ته میله رزوه کاری شده اند تا با واشر ها و مهره های مخصوص به خود در محل مورد نظرشان نصب و اجرا شوند.

به علت فلزی بودنشان اغلب آنها بعد از تولید گالوانیزه یا روکش میشوند تا در اثر رطوبت و یا شرایط جوی دچار خوردگی و زنگ زدگی نشوند. این پیچ های خمیده معمولاً بر اساس شکل خمشی طبقه‌بندی می‌ شوند.

به طور مثال به کلیات شکل و مدل کرپی پیچ ها اشاره میشود.

مدل 01 | پیچ بست کرپی یو شکل

یک پیچ بست رزوه‌ دار است که برای قرار گرفتن روی یک آیتم گرد مانند لوله اگزوز و لوله آب و لوله گاز، و برای مجرای خروجی طراحی شده است و در دو طرف آن رزوه وجود دارد تا با مهره مناسب خود اتصال را انجام دهد. شکل یو میتواند نیم گرد باشد و یا تخت مربعی یا مستطیلی شکل که نشان از مدل های مختلف این نوع است.

انواع کرپی پیچ و مهره های مربعی U برای تثبیت یک آیتم به ساختار بخشی از جعبه یا تنه طراحی شده اند مانند پروفیل قوطی فلزی یا برای بستن اقلام مربع شکل یا مستطیل شکل استفاده می شوند. به طور معمول، آنها را در سیستم تعلیق کانال های فلزی و کانال کشی مورد استفاده قرار می دهند و همچنین می توانند به عنوان پیچ لنگر در بتن تعبیه شوند یا برای محکم کردن تجهیزات سنگین استفاده شوند. این مدل از اتصال دهنده های پر کاربرد در صنعت های مختلف می باشد.

پیچ‌ های U در پشتیبانی لوله‌ ها همه کاره هستند، و به خصوص در کاربردهای ساختمانی مانند ایمن شدن بخش آنتن، تثبیت کابل سیم، پایداری سقف، لوله کشی ها و در خودرو سازی از اجزای مفید ماشین ها هستند.

از شاخه های اصلی این مدل کرپی پیچ به سه نمونه زیر میتوان اشاره نمود.

01 – round bend به صورت یو انگلیسی کامل گرد

02 – semi round bend به صورت یو انگلیسی نیم گرد یا منحنی شیب دار

03 – square bend به صورت یو مربعی یا مستطیلی شکل

هر یک از این سه مدل را می توان از فلزات مقاوم در برابر خوردگی مانند فولاد کربنی، فولاد ضد زنگ 304 یا فولاد ضد زنگ 316 ساخت. برای جلوگیری بیشتر از خوردگی فلز، پوشش روی با استفاده از گالوانیزه گرم یا گالوانیزه الکتریکی به سطح آن ها اضافه می شود.

مدل 02 | پیچ بست کرپی ال شکل

دارای یک خم در یک انتهایش برای چسبیدن یا بسته شدن به هر موردی مانند سازه بتنی یا بنایی، نگهداری ایرانیت ها و فلس ها و غیره می باشد. این مدل معمولاً در قسمت بلندش دارای رزوه کاری یا دندانه می باشد و مانند یک لنگر به کار می رود. از این نمونه مدل به عنوان پیچ های فونداسیون نیز استفاده می شوند و همچنین مخصوص نصب ایرانیت سیمانی و ورق های گالوانیزه و فایبرگلاس و پلی کربنات های دوجداره و موارد مشابه است.

این نمونه مدل، انواع مختلفی از نیروهای کششی بار و نیروهای برشی را انتقال می دهند و دارای استاندارد های گوناگونی می باشند. دارای قطر و طول های متفاوت و همچنین سختی و تحمل فشار کم و زیاد هستند.

بیشتر این مدل پیچ کرپی ال L در مدل ساده تر مانند ال انگلیسی بدون زبانه یا قسمت برآمده در انتهای آن است و نمونه مدل دیگر آن در قسمت کوتاهش یک بر آمدگی دیگر نیز دارد و بابت نگهداری انواع پروفیل های فلزی و قوطی های چهار ضلعی تعبیه شده است.

مجموعه تدارکات صنعتی آپادانا تولید و ارائه دهنده انواع کرپی های ال و یا پیچ بست (L) شکل در سایزهای مختلف و استاندارد و خاص می باشد. تولید و ساخت و ارائه در مدل های ال ساده و سر خمیده، رزوه های کوتاه و بلند تمام رزوه، دارای گالوانیزه ضد زنگ و همچنین خود رنگ بدون گالوانیزه، در کیفیت عالی و مرغوب و قیمت های مناسب و ارزان است.

تولید و پخش این پیچ های مخصوص ایرانیت در سایزهای مخصوص قوطی به طور مثال پیچ قوطی 20*20 – پیچ قوطی 40*20 – پیچ قوطی 40*30 – پیچ قوطی 40*40 – پیچ قوطی 60*40 – پیچ قوطی 80*40 – پیچ قوطی 100*40 و دیگر ابعاد ارائه بازار می شود.

مدل 03 | پیچ بست کرپی جی شکل

این مدل از انواع کرپی جی J شکل، مانند حرف جی لاتین انگلیسی می باشد و تشابه زیادی به آن دارد و به همین علت است به این نام به کار می رود البته به آن پیچ کرپی عصایی و یا بولت عصایی نیز گفته می شود.

پیچ و مهره های J اتصال دهنده های J شکلی هستند که از سمت صاف و بلند آن رزوه شده اند. اغلب آن ها از جنس میلگرد هستند که به وسیله فرمینگ یا خم کاری از یک طرف خم می شوند و از طرف دیگر رزوه کاری می شوند. این خمیدگی به صورت های مختلفی قابل تولید است، برخی کوتاه تر و برخی بلند تر برخی نیم گرد و برخی مثلثی یا تیز خم می شوند.

دهنه آن ها اغلب به صورت قلاب باز است ولی نمونه های خاص به صورت قلاب بسته نیز تولید و به مصرف می رسد.

پیچ های لنگر و یا بست کرپی جی بولت در قطر و طول های مختلف تولید می شوند آنها اغلب در کاربردهای سازه ای مانند محکم کردن دیوار ها به پایه های بتنی استفاده می شوند. انتهای خم شده برای پشتیبانی کردن به دور میلگرد قلاب می شود و ممکن است برای استفاده به عنوان پیچ لنگر در بتن ریخته شود.

برخی از مدل ها از فولاد ضد زنگ درجه 304 برای مقاومت در برابر خوردگی و دوام بالا ساخته می شوند که آن را برای کاربرد های دریایی و صنعتی مانند قایق و کشتی سازی مناسب می کند.

مدل 04 | پیچ بست کرپی وی شکل

این مدل برای کاربردهای متعدد طراحی شده اند و به علت تشابهش به وی لاتین انگلیسی (V) به این اسم شناخته می شود. از دیگر نام های آن میتوان به وی بولت، پیچ وی شکل، پیچ بست آنتنی، گیره فکی نیز اشاره نمود. اغلب آن ها روکش سفید نقره ای یا زرد طلایی دارند و اغلب به همراه مهره و واشر ها مورد استفاده قرار می گیرند.

این نمونه مدل را در پروژه‌ های ساختمان تجاری، برنامه‌های کاربردی ساختمان‌ های صنعتی و برج‌ها و لوازم و دستگاه های صنعتی و غیر صنعتی میتوان یافت و در مصارف خاصی به کار می روند. همچنین در تجهیزات الکتریکی و آنتن های تلوزیون و دیش ها و ماهواره ها یا لوله کشی ها از سقف، دودکش ها و غیره استفاده می شوند.

اندازه‌ها، مواد و پرداخت‌های غیر استاندارد برای سفارش به صورت ویژه نیز در مجموعه تولیدی ما در دسترس هستند، از جمله ساخت حجم کم و نازک و یا قطور، تغییرات مختلف در اشکال و قطعات که سفارشی ساخته شوند مطابق نقشه‌ ها و جداول مورد نیاز شما مصرف کنندگان.

🟢 ⚪ 🔴

نمونه مدل های مختلف دیگری نیز از korpi و یا corpi وجود دارند که در مقالات دیگر میتوانید به صورت تخصصی آن ها را مشاهده نمایید. همچنین دیگر مدل ها در مدل های مخصوص لوله و نبشی Z، تیرچه ها، تیرآهن و ناودانی های مختلف نیز وجود دارند که هر یک را به صورت جداگانه در دیگر مقاله ها منتشر کرده ایم.

شما میتوانید از فروشگاه آنلاین کرپی در انواع مختلف نیز بازدید نمایید به مرور بر محصولات اضافه میشود با مشخصات کاملشان شامل قیمت، تعداد در بسته و کارتن، عکس و تصاویرشان + توضیحات تخصصی کالا و نظرات دیگر خریداران تا راهنمای مناسبی باشد برای افرادی که به این مدل محصولات نیاز دارند.

جداول (جدول ها) و کاتالوگ انواع کرپی ها در مدل های مختلف به صورت کامل و مناسب تهیه و تنظیم و در وب سایت ارائه شده است (به صورت جداول و پی دی اف PDF) و برای مشاهده و بررسی و دانلود آن باید در وب سایت ثبت نام کرده باشید.

 

معرفی انواع آلیاژ کرپی

پیچ های خم کاری شده در جنس های مختلفی تولید و استفاده می شوند که اغلب آن ها فلزی می باشند و از بیشترین و اصلی ترین جنس ها میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

بست پیچ کرپی استنلس استیل / بست پیچ کرپی استیل / بست پیچ کرپی فولادی یا خشکه / بست پیچ کرپی آهنی 

همچنین در برخی متریال های خاص تر که کمتر تولید میشوند میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

پیچ های خم کاری شده تفلون (روکش تفلونی) / جنس برنجی / جنس آلومینیومی / جنس مسی / جنس برنزی / جنس تیتانیوم / جنس روی / جنس فولاد کربن / جنس فولاد فنری / جنس چدن و بسیاری از آلیاژهای جانبی دیگر.

و هر کدام از این جنس ها نیز بر اساس کارایی از آلیاژهای مختلف در گروه خود تقسیم میشوند. به طور مثال:

جنسهای کورپی آهنی معمولا در کلاس های 4.6 و 5.6 تولید میشوند و نرم هستند. از انواع کرپی آهنی در صنایع سبک و کاربری های عمومی استفاده میشود چرا که به دلیل درصد کم کربن در ساختار آنها نرم بوده و در اثر اعمال نیروی زیاد خم میشوند.

نمونه های آهنی معمولا همراه با دنده استاندارد تولید میشوند چرا که نرم بودن متریال بکار رفته در آنها سبب میشود در اثر اعمال نیرو دنده ها صاف شده و بنابراین دنده های ریز بسیار سریع از بین می روند و استاندارد این متریال ها نمی باشند.

قیمت نسبتا پایین پیچ کورپی آهنی که به سبب متریال ارزان استفاده شده در آن و همچنین عدم فرایند های عمل آوری سطحی (سخت کاری) که شامل افزایش سختی سطحی ناشی از عملیات گرمایشی و سرمایشی می باشد.

سطح آن ها معمولا با لایه ای از فلز روی (زینک) پوشیده میشود که به آن گالوانیزاسیون گفته میشود. نوع آبکاری پیچ های خم کاری شده آهنی معمولا گالوانیزه سرد می باشد.

جنس های کورپی فولادی که در کلاس یا گرید های 8.8، 10.9، 12.9 و 14.9 تولید میشوند و از استحکام بالاتری نصبت به نمونه های آهنی برخوردار هستند. این موارد را به نام های کورپی گرید 8، گرید 10، گرید 12، گرید 14 نیز می نامند.

جنس های کورپی استیل یا استنلس استیل که در دو کلاس A2 و A4 تولید می شوند. پیچ های خمیده 316 فولاد ضد زنگ که از فولاد ضد زنگ 316 با نسبت کروم و نیکل یکسان و 2 درصد مولیبدن بیشتر در ساختار ساخته شده اند، خواص مکانیکی تقریباً یکسانی دارند.

یعنی هر دو کلاس پیچ های خمیده A2 و A4 دارای استحکام کششی و مقاومت و سختی سطح یکسانی می باشند و تفاوت اصلی آنها یا به عبارت دیگر، مزایای کورپی 316 A4 در خواص شیمیایی و مغناطیسی آن ها است. وجود درصد کمی از عنصر مولیبدن در ساختار کورپی های A4 منجر به کاهش مقاومت زنگ زدگی در این کلاس می شود که در محیط های کلرید تاثیر مناسب تری دارد.

علاوه بر این ها، عدم جذب پیچ منحنی دار ضد زنگ 316 در محیط مغناطیسی یکی دیگر از مزایای عمده این کلاس می باشد.

و همچنین از دیگر موارد خاص تر نیز میتوان به انواع پیچ کرپی ضد زنگ / زنگ نزن / فولاد ضد زنگ و انواع پیچ کورپی ضد اسید / ضد قلیا / ضد روغن / ضد آب / ضد کلر و انواع پیچ کورپی کربن مقاوم اشاره نمود. این موارد برای استفاده در شرایط جوی نامناسب مثل کشتی ها در دریا و یا آزمایشگاه ها و موارد خاص می باشد.

 

عکس کرپی، کرپی چیست، شکل پیچ کرپی، تصویر بست کرپی، لیست کرپی بولت، اندازه کرپی
یو کرپی، ال کرپی، جی کرپی، وی کرپی

 

معرفی انواع اندازه کرپی

پیچ های منحنی دار یا پیچ های خمیده (خم کاری شده) نصبت به مدل های مختلفی که دارند از ابعاد مختلف نیز برخوردار هستند، تنوع در ابعاد و اندازه این قطعات بسیار زیاد است.

سایز و اندازه کرپی ها بنا به کاربرد و محل نصب از ابعاد گوناگون ساخته و تولید میشوند، اندازه های مختلف آن ها بر حسب مصارف و کاربرد هایی که دارند تولید و ارائه بازار میشوند اگر ابعاد های گوناگون آن را به طور خلاصه بخواهیم شرح دهیم میتوانیم بگوییم که شامل نمونه های پیچ بست کرپی کوچک، سایز متوسط و پیچ بست کرپی بزرگ میشود. سایز ها و اندازه های خیلی کوچک و خیلی بزرگ هم میتوان به آن اضافه نمود.

البته در اغلب مواقع از ارتفاع یا قد و بلندی نیز استفاده میشود (یکی از مشخصه های مهم می باشد) مثلا انواع کرپی بلند و انواع کرپی کوتاه که نمونه ای دیگر از مشخصه های ابعاد این قطعات تولیدی صنعتی میباشد. در مورد لیست سایزهای کرپی در قسمت لیست محصولات مطالب و تصاویری ارائه خواهد شد که میتوانید از آن قسمت وب سایت استفاده کنید.

در مشخصه هایی از اندازه گیری که نیاز است باید به انواع قطر ها، انواع طول ها، انواع عرض ها، انواع ارتفاع، انواع ضخامت ها توجه داشت و همچنین در برخی از مدل هایش فاصله بین دو دهنه یا فاصله داخلی انحنا ها یا خمیدگی های موجود نیز از بخش های مهم در اندازه ها محصوب می شوند.

در اندازه گیری ها میتوان اندازه ها را به میلیمتر و یا اینچ حساب نمود که به اصطلاح به آنها پیچ خم شده میلیمتری (متریک) و یا پیچ خم شده اینچی گفته میشود. در بیشتر مواقع در ایران اندازه ها را به میلیمتر (به علت استاندارد استفاده در کشور) میگیرند و استفاده میکنند.

نحوه اندازه گیری کرپی ها

اندازه های پیچ کورپی بر حسب مدل ها و کاربردشان مختلف میباشد سایز های پیچ کورپی در قطر و طول کوچک تا قطر و طول بزرگتر بر حسب کاربرد هایشان تولید میگردند و سایز پیچ کورپی ها مشخص می شود. پیچ کورپی بست یکی از قدیمی ترین نوع اتصال های به کار رفته در انواع سازه ها و قطعات مختلف می باشد.

به این دلیل نحوه اندازه گرفتن پیچ کورپی ها بر اساس مدل هایشان مختلف است و بر این اساس مقاله ای جداگانه برای این موضوع در نظر گرفته ایم که میتوانید آن را مطالعه نمایید. در اینجا به موارد مهم و کلی اشاره میشود.

همچنین میتوانید اطلاعاتی کلی با تصویر و مشخصات انواع مدل کورپی ها را از پیوند زیر مشاهده نمایید.

* 🧿 *

مشخصات فنی انواع اندازه کرپی پیچ

 

در نمونه مدل هایی از کورپی ها که برای لوله های انتقال دهنده ی نفت و گاز در صنعت پایپینگ و همچنین لوله های آب و فاضلاب و یا هر نوع لوله ای که مورد استفاده قرار میگیرند باید به نکته ای توجه داشت. ابعاد بست پیچ های مخصوص لوله بدلیل اینکه برای لوله ها مورد استفاده قرار میگیرند. با توجه به سایز لوله ها مورد استفاده قرار میگیرند.

نکته: برای اندازه گیری و یا سایز بندی کرپی لوله باید به این مورد، توجه نمایید که اندازه دهانه کورپی بر مبنای اندازه بیرونی لوله ها محاسبه می شود و نه میزان اندازه داخلی لوله ها و باید نصبت به این موضوع اندازه مد نظر را بدست آورد.

به طور مثال برای کورپی یو شکل چند ابعاد مهم است که در هنگام خرید و تهیه باید به آن ها دقت کرد.

گزینه A قطر مفتول میله یا ضخامت قسمت رزوه شده که قسمت مهره خور آن مشخص می شود برای مثال M20 که نشان از قطر 20 میلیمتری است و مهره 20 به آن میخورد و به آن کورپی نمره 20 نیز میگویند.

گزینه B قطر دهنه از داخل به داخل دو طرف پیچ ها که رزوه شده اند یا همان پایه های کورپی.

گزینه C طول کورپی (ارتفاع) از قسمت انتهایی و داخلی یا پایه های رزوه شده تا بالا (قسمت داخلی پیچ یو شکل)

گزینه D طول یا ارتفاع رزوه های پایه یا طول قسمت رزوه کاری شده.

برای مشاهده تصویر شماتیک که ابعاد مشخص شده است بر روی پیوند قبلی که ارائه شده کلیک کنید و مشاهده نمایید.

با ثبت نام در وب سایت میتوانید به بخش های تخصصی تر دست پیدا نمایید و استفاده بهینه ای از وب سایت تدارکات صنعتی آپادانا داشته باشید.

 

معرفی انواع مارک کرپی پیچ

پخش کننده های بست کورپی ها و کارگاه ها و کارخانه های تولیدی انواع پیچ خمیده در مدل های مختلف هر یک نمونه های خاص خود را برای صنایع مختلفی تولید می نمایند و در میان آن ها برخی بدون مارک و برخی با مارک یا برند شرکت روانه بازار خرید و فروش کورپی ها میشوند.

هر یک از مارک های موجود بر اساس یک سری استاندارد ها از کیفیت های متفاوتی برخوردار هستند، کیفیت پایین، کیفیت مناسب، کیفیت بالا که اغلب مصرف کنندگان به دلیل حساسیت این کالا راغب به تهیه و خرید نمونه کورپی های با کیفیت می باشند.

در بازار کرپی ایرانی بیشتر دیده میشود و اغلب بدون مارک می باشند که برخی مرغوب و برخی ضعیف هستند و همچنین بست پیچ کورپی چینی، تایوانی، هندی، و نمونه های اروپایی آلمانی و برخا ترک نیز در آن ها به چشم میخورد.

مجموعه ما برند خاصی را پیشنهاد نمیکند ولی تمامی محصولاتی که از طریق شرکت و یا تولیدی ما ارئه و به فروش می رسد همگی قبل از ارسال به مشتریان کنترل کیفی می شوند و از لحاظ مختلف بررسی می شوند تا از سلامت و استاندارد برخوردار باشند و به همین دلیل است که 100 درصد از محصولات موجود در فروشگاه ما ضمانت سلامت و ضمانت اصالت کالا را دارند و در صورت خرابی و یا معیوب بودن و وجود نقص ها دارای مرجوعی می باشد.

لیست قیمت انواع کرپی (ایرانی و خارجی‌) نصبت به تولید کنندگان آن ها و کیفیت که شامل (جنس، روکش، نوع ساخت، استاندارد کالا و غیره) است متفاوت می باشد.

✨ 📝 اگر به لیست انواع کورپی و همچنین لیست قیمت، لیست اندازه ها، لیست جنس ها، لیست مارک و برند ها و دیگر لیست های مربوطه نیاز داشتید در قسمت نظرات اعلام نمایید تا کارشناسان مجموعه در اولین فرصت تهیه و در وب سایت منتشر نمایند.

 

معرفی انواع رنگ کرپی پیچ

رنگ ها نقش اساسی در کاربرد پیچ های خمیده ندارند اما روکش یا پوشش نمونه های فلزی در اغلب موارد مهم میباشد. از پر مصرف ترین رنگهای این قطعات (پیچ های خم کاری شده) میتوان موارد زیر را نام برد:

بست پیچ خمکاری شده گالوانیزه سفید یا سیلور نقره ای

بست پیچ خمکاری شده گالوانیزه طلایی یا زرد گلد

رنگ کرپی و یا رنگ بندی پیچ کورپی دارای قانون خاصی نمی باشد و بر حسب سلیقه انواع رنگ ها میتواند تولید شود، رنگهای کرپی عموما خودرنگ و به رنگ خود فلزی که از آن ساخته شده است می باشد. انواع نمونه های پیچ خمیده رنگی در رنگهای گوناگونی میتوانند ساخته شوند.

رنگ سفید

رنگ طوسی / نقره ای

رنگ زرد / طلایی / کروم طلایی

رنگ مشکی / سیاه

رنگ یا روکش کروم / کروم نیکل / براق و مات

همچنین روکش تفلون (PTFE) در رنگ های قرمز، آبی، سبز، زرد و سفید استخوانی و روکش های داکرومات

و دیگر رنگها که کمتر توسط انواع کرپی سازی ها ارائه و در بازار موجود و مصرف میشود.

اغلب رنگ های خاص نیاز به ثبت سفارش دارند و به علت مصرف پاین آن رنگ ها به صورت آماده موجود نمی باشد و برای تولید کرپی رنگی خاص نیاز به سفارش در تعداد بالایی است تا صرفه اقتصادی برای تولیدش ایجاب شود.

در جنس های فلزی کرپی گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد بنا به محل قرار گیری نصب و نحوه مصرف آن ها میتوانند متفاوت باشند. انواع کرپی آبکاری گرم برای محیط های ناسازگار و سخت تر از لحاظ شرایط جوی استفاده میشود مانند نرده حفاظ های گارد موجود در جاده ها که در معرض نور شدید خورشید و یا برف و باران های اسیدی و امثال آن قرار دارند و مدل آبکاری سرد در محیط های معمولی تر مورد استفاده قرار میگیرد.

گرپی گالوانیزه سرد یا گرپی گالوانیزه گرم قطعاتی هستند که طی یک سری فرایند روکش یا پوشش داده میشوند.

گرپی گالوانیزه سرد اکثرا رنگ روشن بوده و از نوع گرپی ضد زنگ میباشد. اغلب انواع گرپی گالوانیزه سرد در بازار اتصالات بیشتر موجود میباشد زیرا پر مصرفتر از نوع گالوانیزه گرم آن هستند. در بازار فروش کرپی پیچ ها به آنها پیچ لنگر آبکاری سرد و پیچ لنگر آبکاری گرم نیز میگویند که لازم بود این نکته را هم بدانید.

 

کرپی یو، کرپی ال، کرپی جی، کرپی وی شکل، فروشگاه کرپی، اندازه و سایز کرپی، خرید و فروش اینترنتی کرپی
تصویر انواع کرپی، عکس انواع کرپی، شکل انواع کرپی

 

به تصویر پیچ های خم کاری شده بالا دقت کنید، در تصویر بالا مدل های مختلفی نشان داده میشوند:

ردیف اول سمت راست کورپی جی که گالوانیزه گرم شده است. سمت چپ کورپی ال با واشر فلزی و قیری و مهره که گالوانیزه سرد شده است.

ردیف دوم سمت راست کورپی یو گرد که استیل بوده و بدون روکش است. سمت چپ کورپی یو مستطیلی که روکش کروم براق شده است.

 

کاربرد پیچ کرپی ها | مصارف مختلف پیچ کرپی

نمونه های مختلف پیچ های خم کاری شده در صنایع و وسایل مختلف کاربرد های بسیار فراوانی دارند و یکی از مصرفی ترین کالاها در دسته اتصالات پیچی یا پیچ و مهره ای میباشند.

همچنین به علت مصرفی بودن پیچ های خمیده از استانداردهای مختلفی برخوردار هستند و هر یک کاربرد خاص خود را دارند. مانند ASTM A320 – ASTM A325 – ASTM A490 که نشان گر یک سری استانداردهای آن ها است. استاندارد های DIN و ISO و EN نیز برخی از آنها را شامل میشود.

با مشاهده موارد ذکر شده در ادامه که به برخی از مصارف آن اشاره شده به اهمیت و کاربرد های مختلف این کالا پی خواهید برد.

بست پیچ کرپی خودرویی یا اتوموبیل ها (پیچ خمیده ماشین های سنگین مثل کامیون و تریلی و اتوبوس / پیچ خمیده ماشین های سواری مثل اگزوز، الواتور، فرمان و کمک فنر ها، محور ها، موتور سیکلت ها و دوچرخه، جرثقیل ها و دیگر موارد)

بست پیچ کرپی ساختمانی (لوله و اتصالات، آنتن های تلوزیون، نصب ایرانیت، لوله های برق، کانال های تهویه هوا، کاشت میلگرد در بتن ها و پایه های تیر آهن، نصب درب و پنجره ها، بالا بر ها مانند آسانسور و نصب سیم بکسل ها و داربست و غیره)

بست پیچ کرپی صنعتی که یکی از مهم ترین تجهیزات صنعتی مورد استفاده در کارخانجات آسفالت, سیمان و گچ, آرد سازی, شیشه سازی، گارد سازی و فنس سازی می باشد. 

و همچنین دیگر صنایع مانند صنایع برقی و الکتریکی، صنایع نفت و گاز، صنایع سیمان، حمل و نقل، صنایع ریلی و واگن قطار سازی، صنایع پزشکی، نظامی، مخابراتی، پتروشیمی و صنایع غذایی و نصب تابلو و صنایع مهندسی معماری، تجهیزات استخر و جکوزی.

و بسیاری از مشاغل و صنایع دیگر که فراوانی بالایی دارد. بیشترین موارد دیده شده و مصرف شده را میتوان به موارد زیر نام برد.

 • صنایع شیمیایی
 • صنایع پتروشیمی
 • صنایع نفت و گاز
 • صنایع ماشین سازی
 • صنایع برق و مخابرات
 • صنایع فلزی و ریخته گری
 • صنایع بیمارستانی و پزشکی
 • صنایع راه آهن و جاده ای
 • صنایع هسته ای
 • صنایع کشاورزی و گل خانه ای
 • صنایع هوا و فضا و پهبادی
 • صنایع خط لوله کشی
 • خدمات ساختمان و شهر سازی
 • کارخانه مواد غذایی و خوراکی
 • کارخانه جات تولیدی

مزایای بست کرپی ها

به عنوان یک اتصال مقاوم در برابر تغییرات و لرزش ها و تنش های موجود در اتصال دو شی و یا وسیله استفاده می شود و کمک شایانی به اتصال مناسب، استاندارد و ایمن میکند و برخا اتصال های سخت و نا ممکن را با خاصیت های ظاهری ای که دارد به راحتی متصل میکند.

از اتصالات و نصب های ایجاد شده محافظت میکند و در بخش تعمیرات و فیکس کردن قطعات نیز میتواند به کار گرفته شود. امکان باز کردن دوباره سازه و نقطه اتصال و استفاده مجدد از برخی مدل ها و نصب راحت و آسان.

از دیگر مزیت و ویژگی های استفاده از پیچ های خم کاری شده میتوان به زمان استفاده از بست کورپی ها اشاره کرد که نیازی به تجهیزات و لوازم جوشکاری نخواهید داشت (حذف هرگونه عملیات جوشکاری) که کار نصب‌ کردن و یا باز کردن آن ها را برای نصب کنندگان ساده‌ تر مینماید چون که اغلب مدل های آن جزو اتصالات موقت محصوب میشوند.

سرعت اجرای پروژه ها را بالا میبرد.

دارای سبک ها و مدل های گوناگون (تنوع بالا) برای اتصالات مختلف است. نامحدود بودن تولید و ساخت کورپی نسبت به ابعاد مثل قطر و طول و غیره.

یک نمونه پیچ و مهره مهار کننده و حمایت کننده نصب های ضعیف میباشند.

و بسیاری از مزایا و خاصیت های دیگر که در این مبحث نمیگنجد و در مورد هر مدل ویژگی هایش در صفحه مربوط به خودش منشر میشود.

نحوه نصب انواع قلاب کرپی + راهنمای خرید کرپی پیچ

نصب ها نصبت به مدل های مختلف پیچ های خم شده و محل نصب متفاوت می باشد.

در برخی موارد نصب ها شرایط خاصی داشته و مستلزم دقت فراوان در بستن صحیح قلاب کورپی ها می باشد، و در برخی موارد نیاز به تخصص و یا نصاب فنی دارد مثل نصب کورپی آسانسور که در صورت نصب اشتباه سیم بکسل ها خطرات جبران ناپذیری را به دنبال دارد. همچنین در برخی موارد بسیار ساده و نیاز به مهارت خاصی ندارد.

نکاتی را باید قبل از نصب پیچ های بدون سر خم شده در نظر گرفت تا دچار مشکل نشویم و نصب آسانی را تجربه نماییم. برای انتخاب و خرید انواع بولت های خم کاری شده مناسب باید نکاتی را رعایت کنیم که بعضی از آنها را مرور مینماییم.

بازرسی ظاهری و چشمی تعدادی از آن ها که معیوب و خراب نباشند.

نمونه های آسیب دیده یا فرسوده نباید دوباره استفاده شوند، زیرا این می تواند عملکرد پروژه یا سازه را محدود کند و اتصالات پیچ شده شما را در معرض شل شدن و خطرات احتمالی قرار دهد.

پیچ خمیده نباید زنگ زده باشد و کاملا تمیز باشد.

شکل ظاهری یک دست بدون منحنی های اضافی و پریدگی ها در اطرافش و دارای تلرانس استاندارد باشد.

قسمت های رزوه شده (دنده های کورپی) یک دست و بدون تو هم رفتگی باشد.

مدل و جنس آن متناسب با موقعیت و محیط نصب باشد.

عدم وجود هیچ گونه پلیسه و تیغ اضافی در قسمت های مختلف آن ها.

عدم وجود خراش و برآمدگی که بعده ها دچار زنگ زدگی زود رس میشود.

دارای پوشش مناسب و صیقل خورده لبه ها باشد.

عوامل آب و هوایی محل نصب را در نظر گرفت.

در صورت امکان دارای استانداردهای DIN, ISO, ASTM و موارد مربطه باشد.

برای خرید کرپی پیچ های مختلف با مطالعه کامل این صفحه میتوانید خریدی مناسب را تجربه نمایید.

 

بازار خرید و فروش کرپی پیچ

میتوان گفت فعالیت و مرکز خرید کرپی پیچ یا مرکز فروش کرپی پیچ ها در استان تهران می باشد و در منطقه امیریه یا میدان قزوین فروشگاه کرپی پیچ هایی فعالیت دارند که برخی مدل ها را میتوان آنجا یافت. پخش کرپی ها یا پخش پیچ کورپی در بازار کورپی تهران توسط فروشنده کورپی انجام میشود. لازم به ذکر است کارخانه ها و کارگاه کرپی سازی زیادی در ایران موجود میباشد.

فروش انواع کرپی پیچ در یک فروشگاه کورپی به صورت موجودی کامل تمام مدل ها به علت فراوانی آن ها دیده نمی شود. به طور مثال: فروش بست کرپی درشت بار و فروش پیچ کرپی ریز بار و یا فروش کرپی گالوانیزه در نمونه روکش های مختلف و رنگی به صورت یک جا در یک فروشگاه حضوری دیده نمیشود.

مثالا یک فروشنده خرده فروشی کرپی پیچ مدل های یو شکل را ارائه میدهد و یک فروشنده دیگر عمده فروشی کرپی آبکاری گرم ال شکل و جی شکل را ارائه میدهد و با این اوصاف تخصصی تر و جزیی تر فعالیت خرید و فروش ها را انجام میدهند.

فروشگاه های پیچ و مهره و واشر و کورپی بست به صورت تجمیعی با یک دیگر نیز بیشتر از نوع فروشگاه تخصصی این مدل پیچ های خم کاری شده دیده میشود. بورس انواع کورپی ها و یا فروشگاه تخصصی کورپی در تهران زیاد نیست که به صورت کاملا تخصصی در مورد این موضوع فعالیت نماید.

وب سایت فروش کرپی پیچ مجموعه تدارکات صنعتی آپادانا خرید اینترنتی کرپی پیچ های مختلف و یا خرید آنلاین کرپی پیچ های گوناگون در شکل و مدل ها و جنس ها و اندازه های متفاوت و دیگر خصوصیات پشتیبانی میکند. تا مشتریان محترم در زمان خرید خود صرفه جویی نمایند و به راحتی با چند کلیک و مطالعه و مشاوره، خرید خود را ثبت و در سریعترین زمان کالای مد نظر خود را دریافت نمایند.

ارسال از تهران به تبریز، ارومیه، مشهد، شیراز، خوزستان، کرمان، کردستان، اصفهان، کرج و تمام استان های ایران به صورت خرده و عمده با بهترین قیمت موجود در بازار امکان پذیر می باشد. همچنین امکان صادرات به کشور های همسایه نیز وجود دارد.

پیچ های منحنی دار از مواد مختلف ساخته شده‌اند و در ضخامت‌ها، قطرها، پرداخت‌ها و درجه‌های مختلف تولید می‌شوند. لیست قیمت کرپی پیچ ها به علت فراوانی مدل ها و نوسانات شدید قیمت در حال حاضر قابل ارائه نمی باشد ولی در صورت ضرورت در قسمت نظرات اعلام نمایید و در صورت درخواست بالا برای این موضوع، کارکنان مجموعه آن ها را آماده و منتشر می نمایند.

 

فروش کرپی ها

قیمت های کرپی پیچ ها بنا به مشخصات فنی ای که دارند از جمله مدل و سایز های کورپی و جنس کورپی ها متفاوت بوده و فروش کورپی های مختلف و خاص در مجموعه تدارکات صنعتی آپادانا به صورت تخصصی صورت میگیرد.

قیمت ها نصبت به مواردی که ذکر شدن از مبالغ مختلفی برخوردار هستند که میتوانید نمونه قیمت های موجود را در فروشگاه اینترنتی انواع کرپی مشاهده و بررسی نمایید.

 

» »  فروش اینترنتی کرپی ها  « «

پیام بگذارید