واشر, خرید واشر, فروش واشر ، انواع واشر

واشر چیست؟ آشنایی 100% و معرفی کامل انواع واشر ها

فروشگاه واشر, انواع مدل واشر
قیمت واشر, خرید واشر, فروش واشر

(زمان مطالعه شانزده دقیقه)

با مطالعه این صفحه از وبلاگ شما مطلع میشوید از شناخت کلی از انواع مدل واشر ها، انواع جنس واشر ها، انواع سایز واشر ها و انواع رنگ واشر ها و انواع مارک واشر ها و در کل از خاصیت واشرآلات و رینگ ها و همچنین به معرفی برخی از مدل ها نیز اشاره میشود. در ضمن شما میتوانید پس از مشاهده و مطالعه این صفحه در صورت نیاز به تهیه قطعه مورد نظرتان و اطلاع از قیمت واشر ها به قسمت فروشگاه وب سایت وارد شده و سفارش خود را ثبت و تهیه نمایید.

در این مقاله به کلیات اشاره میشود و برای اطلاع از جزئیات این مدل  رینگ پر مصرف مقالات مختلف دیگری نیز ارائه داده ایم و به مرور هم مطالب جدیدتری ارائه میدهیم تا با تفکیک مطالب، تصاویر و ویدیو ها، کسب اطلاعات راحت تری داشته باشید.

 

واشر چیست؟ تعریف واشر

واشر ها جزو لوازم جانبی اتصالات و از قطعات پر کاربردی هستند که در شکل های مختلفی ساخته می شوند.

در توضیح آن به صورت کلی میتوان بیان نمود که فرآورده ای تولیدی میباشد از جنس های مختلف و در اشکال مختلف که کاربردهای مختلفی نیز از آنها دیده میشود، در اغلب تعریف ها نوشته اند (به اشتباه) حلقه ای میباشد فلزی و گاها غیر فلزی در صورتی که این قطعات میتوانند به شکلهای مختلفی باشند اعم از مربعی / مستطیلی /  مثلثی /  چند وجهی و حتی میتوانند در شکلهای خمیده و خاردار و اریب نیز باشند و یا اصلا سر و ته آن به هم متصل نباشد و دهنه آن باز باشد.

بیشترین کاربردهای واشرالات به عنوان اسپیسر، فنر، پد سایش، دستگاه نشانگر پیش بارگذاری، دستگاه قفل و کاهش لرزش و دیگر مواردی که در ادامه به آنها اشاره میشود است. گاها به عنوان درزبند نیز به کار میروند.

با این حساب میتوان نتیجه گرفت که تعریف هر یک به نحوی میباشد که بر اساس مدل / جنس / اندازه و کاربرد و دیگر ویژگی های آن است و میتوان یک تعریف استاندارد از آن بیان نمود.

واشرجات اغلب همراه با یک اتصال دهنده پیچ مانند پیچ ​​و مهره استفاده می شود و معمولاً برای جلوگیری از شل شدن پیچ یا توزیع بار از سر مهره یا پیچ عمل می کنند.

ویژگیهای واشر

ویژگیها و خاصیت های رینگ ها را میتوان از موارد زیر متوجه شد.

شکل / مدل های واشر

آلیاژ / جنس های واشر

ابعاد / اندازه های واشر

مارک های واشر

رنگ های واشر

روکش های واشر (گالوانیزاسیون) یا همان آبکاری

سه ردیف اول از ویژگی ها که مطرح شد از مهمترین آنها میباشد.

واشر به انگلیسی

به انگلیسی (Washer) (Ring), (Gasket), نوشته میشود و بعضا به آنها حلقه و یا رینگ نیز گفته میشود.

با افزودن مدل و آلیاژ و یا دیگر مشخصه ها به کلمه اصلی آن در انگلیسی دیگر مدلهای آنها نیز مشخص میشوند.

تخت (Flat Washer) و یا گرد / حلقوی (Round Washer) و فنری (Spring Washer)

از لحاظ جنس

واشر های پلاستیکی  (Plastic Washer)

واشر های لاستیکی (Rubber Washer)

واشر های سیلیکونی (Silicon Washer)

واشر های فلزی (Metal Washer)

واشر های استیل (Steel Washer)  (Stainless Steel Washer)

واشر های آهنی (Iron Washer)

واشر های فولادی (Alloy Steel Washer)

واشر های برنجی (Brass Washer)

واشر های مسی (Copper Washer)

واشر های آلومینیومی (Aluminium Washer)

واشر های فیبری (Fiber Washer)

و بسیاری از موارد دیگر که در ادامه به مهمترین آنها اشاره میشود.

 

معرفی انواع مدل واشر

مدلهای حلقه ها بر اساس کاربردشان متفاوت بوده و به چندین مدل بر اساس نحوه کارکرد تقسیم بندی میشوند. نوع نصب و قسمتی که بر روی آن اجرا میشود بر روی تقسیم بندی مدل های آن تاثیر میگذارد و همچنین نحوه نصب بر اساس مدلهای آن فرق میکند، در هنگام استفاده باید بر اساس کارکرد و اتصالی که باید انجام شود مدل خود را انتخاب نمود. استفاده از رینگ ها می تواند به طور چشمگیری طول عمر محصول یا اتصال را افزایش داد. همچنین آنها در قطرهای خارجی و داخلی و ضخامت های متنوعی تولید می شوند.

تنوع مدل رینگ ها بسیار، بسیار بالاست و شکلهای مختلف رینگ ها در اغلب صنایع به چشم میخورد با کاربردهای مختلف در همین راستا نمیتوان در یک مقاله این مبحث را به طور کامل توضیح داد و جمع بندی نمود همچنین توضیح رینگ ها به صورت تک تک در این صفحه امکان پذیر نمیباشد با این شرایط در این صفحه به موارد کلی و مدلهای واشر های مصرفی بیشتر پرداخته میشود.

برای آشنایی با حلقه های صنعتی مختلف و دریافت اطلاعات تخصصی تر در مورد مدل های مختلف آنها باید به قسمت معرفی محصولات در نوار منو در وب سایت بروید و یا در قسمت مقالات وب سایت در مورد این فرآورده تحقیقات و مطالعات بیشتری انجام دهید.

لیست انواع واشر، عکس های واشر، مطالب و بسیاری از امکانات دیگر در قسمت های مختلف وب سایت ارائه شده است که پس از ثبت نام در وب سایت از طریق ناحیه کاربری در منوی تدارکات صنعتی آپادانا میتوانید به قسمت های پنهان که الزاما برای کاربران عضو در وب سایت قابل نمایش است وارد شوید و مطالعه و بررسی بیشتری نمایید.

تقسیم دسته رینگ ها از نحوه های مختلفی میتواند انجام شود مثال تقسیم از طریق مدل و شکل واشرآلات، کاربرد و کارایی، جنس و آلیاژ و یا دیگر موارد. تقسیم بندی مدل ها دارای روش های متفاوتی است که ما اینجا فقط به معرفی برخی از مدل ها اشاره میکنیم و در دیگر مقالات به صورت تخصصی و اصولی ارائه شده است.

رینگ های ساده / رینگ های معمولی / رینگ های حلقه ای / رینگ های گرد صاف

رینگ های ثابت / رینگ های متحرک

رینگ های خاری / رینگ های فنری / رینگ های موجی / رینگ های هلالی

رینگ های قفلی / رینگ های گنبدی / رینگ های زبانه دار

رینگ های طرح دار / رینگ های چند وجهی / رینگ های بدون سوراخ

رینگ های شانه ای / رینگ های فرو رفته

و بسیاری از مدل دیگر که در دیگر مقالات کاملا به هر یک از آنها اشاره شده است.

قسمت پشتیبانی تدارکات صنعتی آپــادانــا بزرگترین مجموعه صنعتی رینگ ها سعی دارد تا همه مطالب و تصاویر رینگ ها که مورد نیاز میباشد در قسمت های مختلف مربوطه در وب سایت که برای شما کاربران ساخته شده است ارائه دهد تا یک وب سایت جامع تشکیل شود و منبع و مرجع مناسب و جامعی برای همکاران و کاربران و دانشجویان و افراد علاقه مند و نیازمند محترم ایجاد شود.

کاتالوگ انواع واشر به صورت کامل و مناسب تهیه و تنظیم و در وب سایت ارائه شده است و برای مشاهده و دانلود آن باید در وب سایت ثبت نام کرده باشید.

از موارد بیان شده تا به حال میتوان نتیجه گرفت که مشخصات زیاد و مختلفی هستند که میتوانند مدلهای گوناگون حلقه ها را به وجود بیاورند و در بیشتر مواقع بنا به محل استفاده و مصرفشان و نوع و نحوه نصب و کارایی آنها است که مدل آنها مشخص میشود.

در مورد شناخت مدل های مختلف انواع آنها وارد بخش معرفی محصولات > قسمت دسته مربوطه شده و تمامی محصولات را که منتشر شده است بازدید نمایید و همینطور برای خرید رینگ ها از قسمت فروشگاه واشر وب سایت مشخصات کامل آنها را بازدید نمایید و سپس اقدام به خرید حلقه های پیچ و مهره جات کنید. در این مجموعه تلاش شده در قسمت فروشگاه به فروش انواع واشر های مختلف توجه شود که یک فروشگاه اینترنتی جامعی در اختیار داشته باشید.

 

معرفی انواع آلیاژ واشر

جنس بر اساس کاربردشان از مواد مختلفی تشکیل میشوند:

از نمونه اجناس که عموما در بازار یافت میشو ند به شرح زیر است.   

01 واشر فلزی

02 واشر غیر فلزی (واشر پلیمری)

و هر کدام از این جنس ها نیز بر اساس کارایی از آلیاژهای مختلف در گروه خود تقسیم میشوند.

دوام و عملکرد ایمن این قطعه را می توان با انتخاب مواد مناسب، با در نظر گرفتن کاربرد و ویژگی های محیطی که در معرض آن قرار می گیرد، به میزان قابل توجهی افزایش داد. بسیاری از مواد مختلف را می توان برای ساخت رینگ صنعتی استفاده کرد.

این دسته قطعات از جنس هاى متفاوتى ساخته می شوند. برخی از عبارت های درج شده بر روی واشر ها، نشان دهنده جنس و متریال این محصول میباشند مانند گریدهای (316 / 304 / 202 / 201 / ال 400) و غیره. متریال هاى استنلس استیل با گرید A4 و A2 در برابر محیط هاى خورنده مقاوم هستند. البته واشر گرید A4 در برابر محیط هاى نمک دار و آب دریا نیز مقاوم است. نوع دیگری از آنها هستند که از جنس لاستیک تولید می شوند و به آن ها حلقه لاستیکی می گویند.

آنها برای مکان های مرطوب بسیار مؤثر هستند. جنس نیز به مانند مدلهای آن از تنوع بالایی برخوردار است که در این قسمت به برخی از آلیاژهای پرمصرف آنها پرداخته میشود. جنسهای انواع آنها بر اساس شرایط و موقعیت محیطی نصب انتخاب و تولید میشود برای مثال از پر مصرفترین آلیاژ ها میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

حلقه لاستیکی / حلقه پلاستیکی / حلقه استنلس استیل / حلقه استیل / حلقه مسی / حلقه برنجی / حلقه فولادی / حلقه آهنی / حلقه آلومینیومی / حلقه فیبری / حلقه سیلیکونی/ حلقه پلی آمید / حلقه تفلون / حلقه برنزی / حلقه وایتون / حلقه خشکه / چوبی / حلقه تیتانیوم / حلقه پلی یورتان / حلقه روی و برنزی و بسیاری از آلیاژهای جانبی مانند:

مس بریلیوم، برنز فسفر، نیلون، الیاف، میکا، پلی استر، فنولیک

جنس های دیگری نیز هستند که برای مصارف خاص در تولید انواع واشر ها استفاده میشود که در مقاله های دیگری به آنها به طور کامل اشاره میشود. در اینجا اشاره ای به آنها میشود.

رینگ ضد زنگ / زنگ نزن

رینگ ضد سایش / ضد خراش

رینگ نسوز / رینگ حرارتی / رینگ حرارت بالا / رینگ ضد حرارت / رینگ مقاوم به حرارت / رینگ دما بالا

رینگ ژله ای / رینگ ضربه گیر / رینگ فشار بالا

رینگ ضد اسید / رینگ ضد قلیا / رینگ ضد روغن / رینگ ضد آب / رینگ ضد کلر

رینگ ان بی آر / رینگ nbr / رینگ اس بی آر / رینگ sbr

رینگ ویکتوریا / رینگ گرافیت / رینگ کاغذی

رینگ فولاد کربن / رینگ فولاد ضد زنگ / رینگ کربن / رینگ فولاد فنری

انتخاب مواد مهم است، زیرا برخی از کاربردها به ماده خاصی نیاز دارند تا اطمینان حاصل شود که این قطعه در شرایط محیطی مقاومت می کند. هر نوع ماده ای که بتوان آن را مهر و موم کرد را می توان به صورت رینگ آلیاژی درآورد، نتیجه میگیریم این قطعات از مواد مختلفی ساخته می شوند که محبوب ترین آنها فولاد کربنی گالوانیزه و فولاد ضد زنگ است. فولاد کربن قوی تر از فولاد ضد زنگ است، اما فولاد ضد زنگ مانند فولاد کربنی زنگ نمی زند یا خورده نمی شود.

 

قیمت واشر - خرید واشر - فروش واشر

 

معرفی انواع اندازه واشر

این مدل قطعات لوازم جانبی اتصالات پیچی در اندازه های بسیار متفاوتی تولید و عرضه میشوند از ریزترین ابعاد که با چشم به سختی مشاهده میشود تا درشت ترین ابعاد که برای حملشان نیاز به ماشین آلات حمل بار سنگین است.

اندازه رینگ ها بنا به کاربرد و محل نصب گوناگون میباشند، اندازه های مختلف آنها بر حسب کاربردهایی که دارند تولید و ارائه بازار میشوند اگر ابعادشان را به طور خلاصه بخواهیم شرح دهیم میتوانیم بگوییم که شامل نمونه های کوچک، متوسط، بزرگ میشود.

نمونه های خیلی کوچک و خیلی بزرگ هم میتوان به آن اضافه نمود. البته برخی مواقع از ارتفاع رینگ ها نیز استفاده میشود مثلا رینگ بلند و رینگ کوتاه که نمونه ای دیگر از مشخصه های ابعاد این فرآورده میباشد. در مورد لیست سایزهای واشر در قسمت لیست محصولات مطالب و تصاویری ارائه میشود.

در نمونه های آن در مشخصه هایی از اندازه گیری باید به انواع قطر رینگ ها، انواع طول رینگ ها، انواع عرض رینگ ها، انواع ارتفاع، انواع ضخامت رینگ ها توجه داشت و میتوان اندازه ها را به میلیمتر و یا اینچ حساب نمود که به اصطلاح به آنها واشر های میلیمتری (واشرهای متریک) و واشر های اینچی گفته میشود. در بیشتر موارد اندازه ها را به میلیمتر میگیرند و استفاده میکنند.

نحوه اندازه گیری واشر ها

محاسبه سایز ها بر اساس محل نصب و مدل متفاوت میباشد. ابزار استاندارد جهت اندازه گیری کولیس و در صورت موجود نبودن به ناچار خطکش میباشد. کولیس ها دقیق تر از خطکش میتوانند اندازه به ما بدهند و بعضی اوقات که اندازه بسیار مهم میباشد یا واشر ریز میباشد حتما باید از کولیس استفاده شود. سایز ها عموما از زیر یک سانتیمتر شروع میشود و بنا به موضوع مصرف آن به اندازه های بالاتر نیز میرسد.

انواع سایز عموما به چند قسمت سایزهای واشر مصرفی، رینگ ساختمانی، رینگ صنعتی واشرهای خاص تقسیم میشود، رینگهای مصرفی که از نامشان مشخص است مصرف بالایی دارد و در بازار فروش واشر موجود میباشد و نمونه های صنعتی که در بخش صنعت مورد استفاده قرار میگیرد که عموما از لحاظ اندازه از مدل های مصرفی بزرگتر هستند سایزهای خاص خود را دارا میباشند. و واشر های خاص که بر اساس مصرف، مصرف کننده به تولید کننده واشر سفارش داده میشود.

در نحوه اندازه گیری اندازه به چند نکته باید توجه نمود، تا انتخابی اصولی و کارآمد برای نصب انجام شود که شامل ابعاد مختلف محل نصب و ابعاد مختلف مورد استفاده در آن میباشد. باید فضای اختصاصی برای نصب در محل مورد نظر وجود داشته باشد به علت مهم بودن این قسمت در مقاله ای دیگر نحوه انتخاب اندازه ها توضیح داده شده است که در صورت نیاز به آن مراجعه کنید.

انتخاب مناسب اندازه و جنس رینگ ها مخصوصا استانداردهای واشر ها برای جلوگیری از خرابی در اتصالات و سازه ها بسیار مهم است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابعاد و اندازه های حلقه ها میتوانید از بخش مقالات در قسمت اطلاعات وب سایت استفاده نمایید و یا در قسمت لیست محصولات در بخش امکانات لیست سایزهای انواع آنها را مشاهده نمایید.

پس به این نتیجه میرسیم که برای نصب اول باید مدل آن مشخص شود تا نحوه نصب مشخص شود زیرا هر کدام به نحو مشخصی نصب و اجرا میشوند.

انتخاب اندازه مناسب بخش مهمی میباشد که هم اتصال مناسبی ایجاد شود و هم ایمنی و استاندارد نصب رعایت شود.

به مثال زیر توجه نمایید:

منظور از واشر Brass Flat Washer  M10*15*2 چیست؟

“M” به معنای متریک بودن آن است، یعنی ابعاد به میلیمتر میاشند.

عدد اول نشان دهنده قطر سوراخ داخلی رینگ به میلیمتر میباشد که ده میلیمتر است.

عدد دوم نشان دهنده قطر خارجی رینگ میباشد که 15 میلیمتر است.

عدد سوم نشان میدهد که قطر ضخامت آن چقدر است، که دو میلیمتر است.

توضیحات بعدی نیز به ترتیب جنس برنج و مدل مسطح یا تخت را مشخص کرده است.

 استحکام و سختی هم از اعداد نوشته شده روی برخی از آنها میتوان مشخص نمود. (در جدول سختی انواع واشر ها) در دیگر مقاله ها در وب سایت میتوانید بیشتر در مورد درجه استحکام رینگ ها بدانید.

توجه به این نکته ضروری است که هنگام تطبیق این طعه با پیچ یا مهره، قطر شفت پیچ یا مهره باید با قطر داخلی حلقه مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، یک پیچ با ضخامت 10 میلیمتری باید با یک حلقه با قطر داخلی 10 میلیمتری مطابقت داده شود. البته استاندارد قطر داخلی کمی بیش از 10 میلیمتر میباشد تا جاگذاری و نصب آن انجام شود.

استانداردهای رینگ ها با توجه به جنس هستند که در تولید اندازه های مختلف تاثیر دارند.

 

معرفی انواع مارک واشر

علاوه بر تعیین جنس و سبک، مهم است که قبل از تعیین و انتخاب آن، عوامل دیگری را نیز در نظر بگیرید. این عوامل عبارتند از تحمل بار و فشار، جنس و ضخامت، مزاج، سختی و عملیات حرارتی، سازگاری، صافی، فرز و پرداخت آن و از جمله مارک که در مصارف خاص برند مهم میباشد تا کالای با کیفیت تهیه شود. به عنوان یک قاعده کلی، هرچه تلرانس ها بیشتر باشد، قطعه گران تر است. تلورانس های رینگ باید مطابق با استانداردهای پذیرفته شده صنعت مشخص شود.

انتخاب مواد و ضخامت باید بر اساس الزامات کاربرد و در محدوده تحمل استاندارد باشد. به عنوان مثال، استفاده از یک آلیاژ مقاوم در برابر خوردگی به جای یک قطعه فولادی با روکش ضد خوردگی ممکن است باعث صرفه جویی قابل توجهی شود. اگر سختی برای یک کاربرد اهمیتی ندارد، نیازی به مشخص کردن مزاج سختی آن نیست. اگر سختی باید روی قطعات عملیات حرارتی مشخص شود، باید با محدوده استاندارد مواد مطابقت داشته باشد. تمام مشخصات، مانند ابعاد فیزیکی، عملیات حرارتی و بار، باید برای اطمینان از عملکرد بهینه با یکدیگر سازگار باشند.

همه اینها را میتوان با انتخاب یک مارک معتبر و یا خرید از فروشگاه یا پخش کننده واشر معتبر انجام داد.

مدلهای موجود در بازار اغلب بدون مارک ارائه میشوند. همچنین نوع مارک حلقه وارداتی و یا حلقه خارجی در بازار کمتر دیده میشوند که از بهترین مارک های آن رینگ های اروپایی و آمریکایی میباشند، البته رینگ های چینی و تایوانی و هندی نیز در بازار به چشم میخورد، بیشترین مدلهای خارجی و وارداتی از رینگ های ریز میباشند که تولید استاندارد آن در ایران به چشم نمیخورد.

از واشر ایرانی هم میتوان در بازار بسیار زیاد مشاهده نمود که برخی واشر باکیفیت و برخی نامرغوب هستند.

مصرف کنندگان میتوانند بر حسب مصرف خود از بین مارک تولید کنندگان که فراوان میباشد انتخاب خود را انجام دهند.

در آینده در دیگر مقاله هایی در مورد بهترین مارک ها منتشر میکنیم تا با برندهای استاندارد و مناسب بیشتر آشنا شوید.

 

معرفی انواع رنگ واشر

رنگ ها نقش اساسی در کاربردشان ندارند اما روکش یا پوشش واشر های فلزی در برخی موارد مهم میباشد. از پر مصرف ترین رنگهای آنها میتوان موارد زیر را نام برد:

حلقه رنگی در رنگهای گوناگونی موجود میباشند.

در بخش فلزی و پلاستیکی

حلقه سفید / حلقه سفید شفاف و یا سفید استخوانی

حلقه قرمز / حلقه قرمز شفاف و یا کدر

حلقه طوسی / حلقه نقره ای

حلقه زرد یا نارنجی / حلقه طلایی / حلقه کروم طلایی

حلقه مشکی / حلقه سیاه

حلقه کروم / حلقه کروم نیکل / حلقه براق

حلقه آبی

حلقه سبز

و دیگر رنگها که کمتر در بازار موجود و مصرف میشود.

در جنس های فلزی واشر گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد بنا به محل قرار گیری و مصرف میتوانند متفاوت باشند. واشر آبکاری گرم برای محیط های ناسازگار و سخت تر از لحاظ شرایط جوی استفاده میشود و مدل آبکاری سرد در محیط های معمولی تر مورد استفاده قرار میگیرد. حلقه های گالوانیزه سرد یا حلقه های گالوانیزه گرم قطعاتی هستند که طی یک سری فرایند روکش میشوند.

رینگ گالوانیزه سرد اکثرا رنگ روشن بوده و از نوع حلقه ضد زنگ میباشد. انواع رینگ گالوانیزه سرد در بازار اتصالات موجود میباشد زیرا پر مصرفتر از نوع گرم آن هستند. در بازار فروش واشرها به آنها واشر آبکاری سرد و واشر آبکاری گرم نیز میگویند که لازم است این نکته را هم بدانید.

البته در رنگ بندی حلقه های پلاستیکی از هر رنگی میتوان استفاده نمود که مجموعه ما سفارشات در تعداد بالا را وارد یا  تولید و ارائه میدهد.

 

فروشگاه واشر-انواع مدل واشر

 

کاربرد واشر ها | مصارف مختلف

برای عموم مردم، این کالا فقط یک دیسک فلزی ارزان قیمت است که پیچ و مهره جات را محکم نگه می‌دارد. اما برای تولیدکنندگان، یک جزء اتصال دهنده حیاتی است که به ویژه برای انجام عملکردهای منحصر به فرد و اطمینان از اتصال پیچی و غیر پیچی قابل اعتماد طراحی شده است.

از اصلی ترین و مهم ترین موارد مصرف میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

توزیع بار و یا فشار

ایجاد فاصله در اتصالات پیچی

جلوگیری از خوردگی و سایش

قفل کنندگی در برخی موارد

کاهش لرزش های مخرب

کاهش صداها و نویز

مهر و موم کردن یک اتصال

کنترل بهداشت نصب

ایجاد روکش برای قطعات جانبی و محل نصب.

ایجاد یک اتصال ایمن و استاندارد در پیچ و مهره ها

بنابر این کاربردهای خصوصی آنها بسیار متفاوت میباشد و هر یک از مدلهای آنها بنا به مدلش کاربر و مصرف خاص خود را نشان میدهد و دارد. در ادامه به چند مدل مصرفی آن اشاره میشود تا بیشتر با این مبحث اشنا شوید.

کاربرد حلقه های فلت یا تخت چیست؟

هدف آنها توزیع بار بست و در عین حال کاهش گرما و اصطکاک در طول فرآیند سفت کردن است. همانطور که در مصارف صنعتی و خانگی رایج است، می توان از آنها به عنوان اسپیسر (فاصله گذاری) نیز استفاده کرد. همچنین از آنها برای ارائه عایق الکتریکی استفاده می شود. این مدل سطح یاتاقان بیشتری را فراهم می کند که به جلوگیری از پاره شدن یک مهره یا سر پیچ در مواد کمک می کند.

کاربرد حلقه فنری چیست؟

به آنها فنرهای دیسکی یا مخروطی نیز گفته می شود، از بارهای فنری برای ایجاد انعطاف پذیری محوری استفاده می کنند. آنها با نشست ها مقابله می کنند و سطح اولیه پیش بارگذاری را حفظ می کنند. بین سر پیچ / مهره و سطح جفت نصب می شوند.

کاربرد حلقه گلگیر چیست؟

یک حلقه صاف با قطر بیرونی بزرگتر متناسب با سوراخ مرکزی آن است. آنها از فلزی نازکتر از اکثر نمونه تخت ساخته شده اند و برای پخش بار روی ورق فلزی نازک طراحی شده اند. اغلب در ورق های فلزی، لوله کشی ها و امور نصب های برقی استفاده می شود.

حلقه روی با قطر بزرگ برای چه مواردی استفاده می شود؟

قطر بیرونی بزرگ (OD) به توزیع بار روی سطوح کمک می کند و همچنین می تواند به پوشاندن سوراخ بزرگ کمک کند. روکش روی به مقاومت در برابر خوردگی کمک می کند.

با ذکر چند مثال بالا متوجه شدید مدل و حتی روکش در کاربردهای رینگ ها تاثیر مستقیم میگذارد. آن ها در صنایع و مشاغل و موارد مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند به طور مثال میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

حلقه های خودرویی (حلقه ماشین های سنگین مثل کامیون / حلقه ماشین های سواری / حلقه سر سیلندر / حلقه گلویی اگزوز / حلقه اگزوز / حلقه اویل پمپ / حلقه ترموستات / حلقه جلوبندی / حلقه هواکش / حلقه هوزینگ / حلقه منیفولد)

حلقه های ساختمانی (حلقه پمپ تخلیه توالت فرنگی / حلقه زیر شیر ظرفشویی / حلقه شیر آب / حلقه شیر ظرفشویی / حلقه شیر اهرمی / حلقه سینک ظرفشویی / حلقه سیفون ظرفشویی / حلقه علمک شیر ظرفشویی / حلقه یدک وکیوم)

حلقه های صنعتی (حلقه پمپ تخلیه فلاش تانک / حلقه ضد لرزش توربین سد / حلقه کپسول ایران گاز / حلقه لاستیکی فلنج / حلقه ماشین تولید)

حلقه های مختلف صنایع و وسایل مختلف (حلقه زودپز / حلقه بارفیکس /  حلقه پیستون تفنگ بادی / حلقه پیک نیک / حلقه ته نمکدان / حلقه مبدل ثانویه پکیج / حلقه لاستیکی دیافراگم آبگرمکن / حلقه نسوز شیر سماور)

و دیگر صنایع مانند صنایع برقی، صنایع نفت و گاز، صنایع سیمان، صنایع پزشکی، نظامی، مخابراتی، پتروشیمی و واشرآلات صنایع غذایی و بسیاری از مشاغل و صنایع دیگر که فراوانی بالایی دارد.

مزایای واشر ها

نصب آسان و سریع بیشتر مدل ها.

هزینه های مناسب و صرفه جویی در زمان برای انجام اتصالات.

باعث افزایش طول عمر اتصال میشود.

جلوگیری از آسیب رسیدن به محل نصب.

اتصال استاندارد و یا کمک به یک اتصال مناسب و ایمن. قدرت اتصال پیچ و مهره را بیشتر می‌کند.

در موارد پلاستیکی رنگ پذیری خوب و قابل استفاده در مصارف بهداشتی، پزشکی و غذایی.

سبک بودن وزن نمونه های پلاستیکی.

جلوگیری از چرخش پیچ و مهره جات.

استفاده از واشر باعث توزیع یکنواخت فشار و نیرو در تمام سطح اتصال می‌شود.

افزایش استحکام و مقاومت در سطح زیرین آن.

نحوه نصب واشر

با توجه به مدلهای متفاوتی که دارند روشهای نصب نیز متفاوت میباشد بنابر این باید نصبت به مدل و محل نصبشان با رعایت اصول استاندارد نصب انجام شود برای این موضوع میتوانید به مقالات روش نصب انواع حلقه های صنعتی در وب سایت مراجعه نمایید که به مرور انواع مختلف آن در وب سایت مجموعه ارائه و باگذاری میشود.

ولی کلیات نصب انواع آنها به شرح زیر میباشد:

01 محل نصب را شناسایی و اندازه میگیریم.

02 قسمت مورد نظر را آماده نصب میکنیم.

03 با دقت مناسب آن را در مکان مد نظر وصل میکنیم.

در وصل کردن باید به این موارد دقت نمود.

ترک نداشتن/ سلامت کامل سایز و جنس/ جاگیری کامل و مناسب در محل نصب

نمونه های آسیب دیده یا فرسوده نباید دوباره استفاده شوند ، زیرا این می تواند عملکرد پروژه یا سازه را محدود کند و اتصالات پیچ شده شما را در معرض شل شدن قرار دهد.

برای انتخاب انواع حلقه مناسب باید نکاتی را رعایت کنیم که بعضی از آنها را مرور مینماییم.

مدل و جنس

موقعیت و محیط نصب

عوامل آب و هوایی محل نصب

عدم وجود هیچ گونه پلیسه و تیغ اضافی در  قسمت لبه بالایی و لبه داخلی

عدم وجود خراش و برآمدگی

دارای پوشش مناسب و صیقل خورده لبه ها

شکل ظاهری یک دست بدون منحنی های اضافی و پریدگی ها در اطرافش

بازرسی ظاهری تعدادی از آن

دارای استانداردهای DIN, ISO, ASTM و موارد مربطه

 

بازار خرید و فروش واشر

تولیدکنندگان در جهان سالانه از میلیاردها مدل آن استفاده می‌کنند که از مواد مختلف ساخته شده‌اند و در ضخامت‌ها، قطرها، پرداخت‌ها و درجه‌های مختلف تولید می‌شوند.

پخش واشر ها یا پخش واشر آلات در بازار واشر های تهران توسط فروشنده واشر انجام میشود که فروش واشر را به نقاط مختلف کشور یا خارج از کشور انجام میدهد و فروش عمده واشر و فروش خرد واشر را بر عهده دارد. کارخانه ها و کارگاه واشرسازی زیادی در ایران موجود میباشد که صنایع واشر سازی ایران را متشکل میشوند. تولید انواع واشر و پخش انواع واشرآلات با تنوع بالایی در کشور انجام میگیرد.

مرکز فروش واشر و یا مرکز خرید واشر در ایران زیاد است ولی مرکز پخش واشر به صورت جامع و کامل از تمام آنها در یک مکان موجود نیست و کمتر دیده میشود، فروشگاه های پیچ و مهره و واشر به صورت تجمیعی با یک دیگر نیز بیشتر از نوع فروشگاه تخصصی واشر آلات دیده میشود. بورس انواع واشر ها و یا فروشگاه تخصصی واشر در تهران زیاد نیست که به صورت کاملا تخصصی در مورد این موضوع فعالیت نماید.

خرید اینترنتی واشر از مراکز معتبر و متخصص در حال حاضر بهترین روش برای معامله میباشد که مجموعه ما سعی کرده فروش اینترنتی رینگ ها را به صورت جامع شروع کرده و پشتیبانی نمایید و در این زمینه آماده کمک ها و همکاری با شرکت های مختلف میباشد و فروشگاه حضوری واشر نیز در حال افتتاح شدن است.

در نتیجه هزینه واشر نیز مهم است و اصول آن انتخاب با کمترین هزینه است. ولی در برخی موارد خاص فقط یک جنسی جوابگوی کار میباشد که هزینه های بالایی دارد اما در این شرایط چاره ای جز استفاده از آن مدل خاص نمی باشد تا به مشکل بر نخوریم.

فروش واشر ها

قیمت های واشر ها بنا به مشخصات فنی ای که دارند از جمله مدل و سایز های واشر و جنس واشر ها متفاوت بوده و فروش واشر های مختلف در مجموعه تدارکات صنعتی آپادانا به صورت تخصصی صورت میگیرد.

قیمت انواع واشر ها از قبیل قیمت واشر صنعتی، قیمت واشر ساختمانی، قیمت واشر تولیدی و دیگر نمونه های مربوطه در قسمت دسته ها در فروشگاه وب سایت موجود میباشد و در طول زمان بر محصولات اضافه میشود تا بتوانیم منبع جامعی برای شما همکاران عزیز فراهم آوریم از شما عزیزان نیز درخواست داریم با تبلیغ و انتشار وب سایت ما در شبکه های مجازی و گروه های خود و همچنین معرفی مجموعه به کسانی که به این رشته نیاز دارند ما را یاری فرمایید تا پیشرفت مناسبی در این زمینه در کنار هم داشته باشیم و توانسته باشیم کمکی کنیم به جامعه صنعت کشور عزیزمان ایران.

فروش انواع واشر و رینگ در تنوع بالایی در مجموعه امکان پذیر میباشد و برخی پک واشر های مخصوص نیز موجود میباشد به طور مثال پک انواع واشر ماشین ها و دیگر موارد.

 

» »  فروش اینترنتی واشر ها  « «

پیام بگذارید