اورینگ, خرید اورینگ, فروش اورینگ ، انواع اورینگ

اورینگ چیست؟ آشنایی 100% و معرفی کامل انواع اورینگ ها

فروشگاه اورینگ, انواع مدل اورینگ
قیمت اورینگ, خرید اورینگ, فروش اورینگ

(زمان مطالعه شانزده دقیقه)

با مطالعه این بخش شما مطلع میشوید از شناخت کلی از انواع مدل اورینگ ها، انواع جنس اورینگ ها، انواع سایز اورینگ ها و انواع رنگ اورینگ ها و انواع مارک اورینگ ها و در کل از خاصیت این قطعات پر مصرف ها و همچنین به معرفی برخی از مدل ها نیز اشاره میشود.

در این مقاله به کلیات اشاره میشود و برای اطلاع از جزئیات آن ها مقالات مختلف دیگری نیز ارائه داده ایم و باز هم ارائه میدهیم تا با تفکیک مطالب، تصاویر و ویدیو ها، کسب اطلاعات راحت تری داشته باشید. پس از مطالعه و کسب اطلاعات از این صفحه در صورت نیاز به تهیه نمونه ای از آن و اطلاع از قیمت اورینگ ها میتوانید وارد فروشگاه شده و اقدام نمایید.

 

اورینگ چیست؟ تعریف اورینگ

مفتول ساده گرد یا چهارضلعی یا چند ضلعی میباشد که در شکلهای مختلف اغلب به صورت حلقوی (گرد) و بعضا مربعی و بعضا به صورت مفتول باز متری میباشد و در اکثر مواقع از جنس لاستیکی تولید و ارائه میشود که صرفاً برای آب بندی و جلوگیری از نشت یا فرار ناخواسته گازها و مایعات، بین دو جزء از اشیاء به کار می روند؛

به همین منظور نمیتوان گفت که همه مدل ها در مشابه واشرها هستند چون واشرآلات مدل متری ندارند همچنین در بعضی مواقع مدلهای فلزی حلقوی آن نیز به عنوان حلقه آویز دیده میشود که به صورت قالبی و یا جوش خوردن تولید میشوند.

با این اوصاف اغلب اورینگها را به عنوان آب بندی مورد استفاده قرار میدهند که از جنس لاستیک و نرم میباشد و نحوه کارکرد آن با فشار بر روی آن در محل نصبش ایجاد میشود به نحوی که این فشردگی منجر به صفرشدن نشتی مایعات و گاز‌ها و همچنین یک آب ‌بندی موثر می‌گردد.

ویژگیهای اورینگ

ویژگیها و خاصیت های آن ها را میتوان از موارد زیر متوجه شد.

شکل و یا مدل های اورینگ

آلیاژ یا جنس های اورینگ

ابعاد یا اندازه های اورینگ

مارک های اورینگ

رنگ های اورینگ

روکش های اورینگ (گالوانیزاسیون) یا همان آبکاری

میزان سختی نیز در مدل های نوع نرم و غیر فلزی آن نیز مهم میباشد.

سه ردیف نخست از مهمترین ویژگی های آنها میباشد که سختی و کاربرد این قطعات را مشخص مینمایید.

اورینگ به انگلیسی

در زبان انگلیسی به سه شکل (O ring)  (O-ring), (Oring),نوشته میشود و به فارسی ارینگ / اُرینگ تلفظ میشود.

از نام های دیگر به درز بند و آب بند و رینگ نیز میتوان اشاره کرد.

با افزودن مدل و آلیاژ و یا دیگر مشخصه ها به کلمه اصلی آن در انگلیسی از دیگر مدلهای آن نیز میتوان معرفی نمود.

اورینگ های متری (Meter Oring) و یا اورینگ های گرد / حلقوی (Round Oring)

از لحاظ جنس ارینگ

اورینگ های پلاستیکی  (Plastic Oring)

اورینگ های لاستیکی (Rubber Oring)

اورینگ های سیلیکونی (Silicon Oring)

اورینگ های فلزی (Metal Oring)

اورینگ های استیل (Steel Oring)  (Stainless Steel Oring)

اورینگ های آهنی (Iron Oring)

اورینگ های فولادی (Alloy Steel Oring)

اورینگ های برنجی (Brass Oring)

اورینگ های مسی (Copper Oring)

اورینگ های آلومینیومی (Aluminium Oring)

 

معرفی انواع مدل اورینگ

ارینگ ها را میتوان به وسیله اکستروژن، قالب گیری تزریقی، قالب گیری فشار و یا قالب بندی انتقالی و یا دیگر موارد تولید نمود. تنوع مدل در آنها فراوانی بالایی دارد و شکلهای مختلف دارند به همین دلیل در یک مقاله نمیتوان این مبحث را به طور کامل جمع بندی نمود همچنین توضیح آنها به صورت تک تک در این صفحه امکان پذیر نمیباشد با این شرایط در این صفحه به موارد کلی و مدلهای اورینگ های مصرفی بیشتر پرداخته میشود.

برای دریافت اطلاعات تخصصی تر در مورد مدل های مختلف ارینگ ها باید به قسمت معرفی محصولات در نوار منو در وب سایت بروید و یا در قسمت مقالات وب سایت در مورد این فرآورده تحقیقات و مطالعات بیشتری انجام دهید. لیست انواع اورینگ، عکس های اورینگ، مطالب و بسیاری از امکانات دیگر در قسمت های مختلف وب سایت ارائه شده است که پس از ثبت نام در وب سایت از طریق ناحیه کاربری در منوی تدارکات صنعتی آپادانا میتوانید به قسمت های پنهان که الزاما برای کاربران عضو در وب سایت قابل نمایش است وارد شوید و مطالعه و بررسی بیشتری نمایید.

تقسیم بندی مدل درزبند ها دارای روش های متفاوتی است. اورینگهای پلیمری و اورینگهای فلزی هر یک دسته بندی جداگانه ای دارند. در اینجا به معرفی نام چند نمونه ارینگ میپردازیم که بیشتر دیده میشوند.

اورینگ ساده / اورینگ معمولی / اورینگ حلقه ای / اورینگ گرد

اورینگ مربعی / اورینگ مستطیلی

اورینگ طولی / اورینگ مفتولی / اورینگ نواری

اورینگ لبه دار

اورینگ پرسی / اورینگ جوشی

اورینگ تخت

واشر اورینگ

اورینگ اسفنجی

و بسیاری از مدل دیگر که در دیگر مقالات اُرینگ کاملا به هر یک از آنها اشاره شده است.

قسمت پشتیبانی تدارکات صنعتی آپادانا سعی دارد تا همه مطالب و تصاویر اورینگ ها که مورد نیاز میباشد در قسمت های مختلف مربوطه در وب سایت که برای شما ساخته شده است ارائه دهد تا یک وب سایت جامع تشکیل شود و منبع و مرجع مناسب و جامعی برای همکاران و کاربران و دانشجویان و افراد نیازمند محترم ایجاد شود. کاتولوگ انواع اورینگ به صورت کامل و مناسب تهیه و تنظیم و در وب سایت ارائه شده است و برای مشاهده و دانلود آن باید در وب سایت ثبت نام کرده باشید.

از موارد فوق میتوان نتیجه گرفت که مشخصات مختلفی هستند که میتوانند مدلهای گوناگون ارینگ ها را به وجود بیاورند  و در بیشتر مواقع بنا به محل استفاده و مصرفشان و نوع و نحوه نصب ارینگ ها و کارایی شان است که مدل آنها مشخص میشود.

در مورد شناخت مدل های مختلف انواع ارینگ ها در وب سایت ما وارد بخش معرفی محصولات > قسمت دسته مربوط به آنها شده و تمامی محصولات را که منتشر شده است بازدید نمایید و همینطور برای خرید اورینگ ها از قسمت فروشگاه اورینگ وب سایت مشخصات کامل آنها را بازدید نمایید و سپس اقدام به خرید ارینگها کنید. در این مجموعه تلاش شده در قسمت فروشگاه به فروش انواع اورینگ های مختلف توجه شود که یک فروشگاه اینترنتی اُرینگ و واشر جامعی در اختیار داشته باشید.

 

معرفی انواع آلیاژ اورینگ

جنس ارینگ آب بندی بسیار مهم میباشد. جنس درزبند بر اساس کاربردشان از مواد مختلف تشکیل میشود و هر کدام از این جنس ها نیز بر اساس کارایی از آلیاژهای مختلف در گروه خود تقسیم میشوند.

جنس نیز به مانند مدلهای آن از تنوع بالایی برخوردار است که در این قسمت به برخی از آلیاژهای پرمصرف آنها پرداخته میشود. جنسهای انواع آن ها بر اساس شرایط و موقعیت محیطی نصب انتخاب و تولید میشود برای مثال از پر مصرفترین آلیاژها میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

ارینگ لاستیکی / ارینگ پلاستیکی /  ارینگ استنلس استیل / ارینگ استیل / ارینگ مسی / ارینگ برنجی / ارینگ فولادی / ارینگ آهنی / ارینگ آلومینیومی / ارینگ فیبری /

جنس های دیگری نیز هستند که برای مصارف خاص در تولید انواع ارینگ ها استفاده میشود که در مقاله های دیگری به آنها به طور کامل اشاره میشود. در اینجا اشاره ای به آنها میشود.

ارینگ وایتون / ارینگ Viton / ارینگ وایتون ضد سایش

ارینگ نیتریل

ارینگ حرارتی / ارینگ حرارت بالا / ارینگ ضد حرارت / ارینگ مقاوم به حرارت / ارینگ دما بالا

ارینگ نسوز سیلیکون / ارینگ نسوز

ارینگ ژله ای / ارینگ ضربه گیر / ارینگ فشار بالا

ارینگ ضد اسید / ارینگ ضد قلیا / ارینگ ضد روغن

ارینگ پلی یورتان

ارینگ سیلیکون

ارینگ ان بی آر / ارینگ nbr

ارینگ اس بی آر / ارینگ sbr

در بعضی از پروژه ها ما مجبور به استفاده از متریال های خاص هستیم و در بعضی از پروژه ها ما می‌توانیم طیف وسیعی از متریال ها را آزادانه انتخاب و استفاده کنیم.

 

قیمت اورینگ - خرید اورینگ - فروش اورینگ

 

معرفی انواع اندازه اورینگ

اندازه ارینگ ها بنا به کاربرد و محل نصب گوناگون میباشند، اندازه های مختلف حلقه ها یا نوارهای متری بر حسب کاربردهایی که دارند تولید و ارائه بازار میشوند اگر ابعاد رینگها را به طور خلاصه بخواهیم شرح دهیم میتوانیم بگوییم که شامل ارینگ های کوچک، ارینگ های متوسط، ارینگ های بزرگ میشود. ارینگ های خیلی کوچک و ارینگ های خیلی بزرگ هم میتوان به آن اضافه نمود. البته برخی مواقع از ارتفاع حلقه ها یا نوارهای متری نیز استفاده میشود مثلا مدل بلند و کوتاه که نمونه ای دیگر از مشخصه های ابعاد این فرآورده میباشد.

در مورد لیست سایزهای این قطعات در قسمت لیست محصولات مطالب و تصاویری ارائه میشود.

در نمونه های این قطعه صنعتی در مشخصه هایی از اندازه گیری باید به انواع قطر ارینگ ها، انواع طول ارینگ ها، انواع عرض ارینگ ها، انواع ارتفاع ارینگ ها، انواع ضخامت ارینگ ها توجه داشت و میتوان اندازه ها را به میلیمتر و یا اینچ حساب نمود که به اصطلاح به آنها ارینگ های میلیمتری و ارینگ های اینچی گفته میشود. در بیشتر موارد اندازه ها را به میلیمتر میگیرند و استفاده میکنند.

لازم به ذکر است در حالت کلی قطعات با ضخامت کم، اصطکاک کمتری با محیط اطراف ایجاد می‌کند یعنی با کم‌شدن ضخامت آن باعث کاهش اصطکاک خواهد شد.

نکاتی در مورد اندازه ها:

قطر داخلی رینگ (Inside Diameter)

برای فراهم کردن یک آب بندی موثر قطر داخلی ارینگ (ID) باید کوچکتر ازگروو (Groove) پیستون باشد. در نتیجه این مقدار کشش کم برای جایگذاری در گروو (Groove) باعث میشود که به درستی در جایگاه خود بنشیند.

ضخامت رینگ (Cross Section)

زمانی که ضخامت را محاسبه می نمایید، سایز گلند (Gland) را مد نظر داشته باشید که مناسب باشد تا میزان مورد نیاز فشردگی لحاظ گردد و بهترین آب بندی انجام شود. در هر گلند و در حالت معمولی یک فاصله بسیار کم بین دو سطح وجود دارد که به آن فاصله مجاز قطری (Diametrical clearance) گفته می شود. در نتیجه بسیار مهم است که ضخامت درز بند بزرگتر از ارتفاع گلند (Gland) باشد. در نتیجه فشردگی آن باعث آب بندی خواهد شد.

نحوه اندازه گیری اورینگ ها

محاسبه سایز اُرینگ ها بر اساس محل نصب و مدل اُرینگ متفاوت میباشد. ابزار استاندارد جهت اندازه گیری اُرینگ ها، کولیس و در صورت موجود نبودن به ناچار خطکش میباشد. کولیس ها دقیق تر از خطکش میتوانند اندازه به ما بدهند و بعضی اوقات که اندازه بسیار مهم میباشد یا اورینگ ریز میباشد حتما باید از کولیس استفاده شود. سایز های اُرینگ ها عموما از زیر یک سانتیمتر شروع میشود و بنا به موضوع مصرف آن به اندازه های بالاتر نیز میرسد.

انواع سایز اورینگ عموما به چند قسمت سایزهای اُرینگ مصرفی، اُرینگ ساختمانی، اُرینگ صنعتی اُرینگ های خاص تقسیم میشود،مدل های مصرفی که از نامشان مشخص است مصرف بالایی دارد و در بازار فروش اورینگ موجود میباشد و ارینگهای صنعتی که در بخش صنعت مورد استفاده قرار میگیرد که عموما از لحاظ اندازه از نمونه های اورینگ مصرفی بزرگتر هستند سایزهای خاص خود را دارا میباشند.

و مدل های خاص که بر اساس مصرف مصرف کننده اُرینگ به تولید کننده اُرینگ سفارش داده میشود.

در نحوه اندازه گیری اندازه اُرینگ به چند نکته باید توجه نمود، تا انتخابی اصولی و کارآمد برای نصب انجام شود که شامل ابعاد مختلف محل نصب و ابعاد مختلف مدلهای مورد استفاده در آن میباشد. باید فضای اختصاصی برای نصب اُرینگ در محل مورد نظر وجود داشته باشد به علت مهم بودن این قسمت در مقاله ای دیگر نحوه انتخاب اندازه اُرینگ ها توضیح داده شده است که در صورت نیاز به آن مراجعه کنید. در آن مقاله نحوه اندازه گیری مدلهای مختلف حلقوی و مدل اُرینگ های ریسمانی کاملا ارائه شده است.

انتخاب مناسب اندازه و جنس آنها مخصوصا استاندارد های اورینگ ها برای جلوگیری از خرابی در اتصالات و سازه ها بسیار مهم است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابعاد و اندازه ها میتوانید از بخش مقالات در قسمت اطلاعات وب سایت استفاده نمایید و یا در قسمت لیست محصولات در بخش امکانات لیست سایزهای انواع اُرینگها را مشاهده نمایید.

پس به این نتیجه میرسیم که برای نصب درزبند ها اول باید مدل آن مشخص شود تا نحوه نصب مشخص شود زیرا هر کدام به نحو مشخصی نصب و اجرا میشوند.

انتخاب اندازه مناسب بخش مهمی میباشد که هم اتصال مناسبی ایجاد شود و هم ایمنی و استاندارد نصب رعایت شود.

 

معرفی انواع مارک اورینگ

شکل های موجود در بازار اغلب بدون مارک ارائه میشوند. همچنین نوع مارک اُرینگ وارداتی و یا اُرینگ خارجی در بازار کمتر دیده میشوند که از بهترین مارک های آن مدل های اروپایی و آمریکایی میباشند، البته چینی و تایوانی که اُرینگ ناک (nak) یکی از آنها میباشد، هم در بازار موجود میباشد که کمتر از دیگر مارک ها هستند.

از دیگر مارک های معروف خارجی (Must include), (Parker-Hannifin), (Sealing Devices Inc), (Lamons), (Bal Seal Engineering)  میباشند.

از اورینگ های ایرانی هم میتوان در بازار مشاهده نمود که برخی اورینگ باکیفیت و برخی نامرغوب هستند.

مصرف کنندگان آنها میتوانند بر حسب مصرف خود از بین مارک تولید کنندگان ارینگ ها که فراوان میباشد انتخاب خود را انجام دهند.

در آینده در دیگر مقاله هایی در مورد بهترین مارک های این قطعه منتشر میکنیم تا با برندهای استاندارد و مناسب آشنا شوید.

 

معرفی انواع رنگ اورینگ

رنگ اُرینگ های پلیمری (لاستیکها) نقش اساسی در کاربردشان ندارند اما روکش یا پوشش حلقه های فلزی رینگی در برخی موارد مهم میباشد. از پر مصرف ترین رنگها میتوان موارد زیر را نام برد:

اورینگ رنگی در رنگهای گوناگونی موجود میباشند.

در بخش پلاستیکی

اُرینگ سفید / اُرینگ سفید شفاف و یا سفید استخوانی

اُرینگ قرمز / اُرینگ قرمز شفاف و یا کدر

اُرینگ طوسی / اُرینگ نقره ای

اُرینگ زرد یا نارنجی / اُرینگ طلایی

اُرینگ مشکی یا اُرینگ سیاه

اُرینگ آبی

اُرینگ سبز

در بخش فلزی

واشر حلقه کروم / واشر حلقه کروم نیکل / واشر حلقه براق و کروم طلایی

و دیگر رنگها که کمتر به چشم میخورد.

در جنس های فلزی حلقه گالوانیزه گرم و حلقه گالوانیزه سرد بنا به محل قرار گیری و مصرف میتوانند متفاوت باشند. حلقه آبکاری گرم برای محیط های ناسازگار و سخت تر از لحاظ شرایط جوی استفاده میشود و حلقه آبکاری سرد در محیط های معمولی تر مورد استفاده قرار میگیرد.

حلقه گالوانیزه سرد یا حلقه های گالوانیزه سرد حلقه واشری گونه ای هستند که طی یک سری فرایند روکش میشوند. رینگ فلزی گالوانیزه سرد اکثرا رنگ روشن بوده و از نوع حلقه ضد زنگ میباشد. انواع حلقه گالوانیزه سرد در بازار اتصالات بعضا موجود میباشد زیرا پر مصرفتر از نوع گرم آن هستند.

البته در رنگ بندی اُرینگ های پلاستیکی از هر رنگی میتوان استفاده نمود که مجموعه ما سفارشات در تعداد بالا را تولید و ارائه میدهد.

 

فروشگاه اورینگ-انواع مدل اورینگ

 

کاربرد اورینگ ها | مصارف مختلف

آببندی اصولی و به کار بردن اُرینگ نیاز به نصب مکانیکی صحیح دارد که بتواند تغییر شکل و دفرمگی را پیش بینی کند. فشار مکانیکی وارده بر سطوح واشرهای آب بندی یا واشرهای درز بندی که با سیال در تماس است محاسبه می شود. تا زمانیکه فشار سیال از فشار محل اتصال آن بیشتر نشود عمل آببندی به خوبی صورت میپذیرد. فشار سیال به صورت یک نواخت بر روی سطح درزبندی که غیر قابل فشرده شدن است منتقل می شود و فشار سطح هم زمان با فشار فزاینده بالا می رود.

با این حساب واشرآلات آب بندی تا زمانی که از لحاظ مکانیکی درست نصب نشده باشد به خوبی آببندی را انجام نمی دهد. عمده ترین دلیل عدم آببندی خوب اورینگ های آببندی بیرون آمدگی قسمت های جفت شده می باشد. درزگیر برای ایجاد یک نقطه تماس بین اُرینگ و سطوح آببندی طراحی شده است و این مسئله فشار موضعی زیادی را باعث می شود.

حلقه های غیر لاستیکی که اغلب فلزی هستند نیز برای مصارف خاصی مانند حلقه های آویز و اتصال به کار میروند.

با ذکر این مثال که کاربرد ارینگ در ارتودنسی با کاربرد ارینگ وایتون بسیار متفاوت میباشد از این موضوع متوجه میشویم که کاربردهای فراوانی این قطعه دارد.

آن ها در صنایع و مشاغل و  موارد مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند به طور مثال میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

ساختمانی، اُرینگ لوله و اتصالات، اُرینگ تاسیسات (اُرینگ شیرآلات / اُرینگ سرویس بهداشتی / اُرینگ پمپ ها / اُرینگ پکیج / اُرینگ علمک)، لوازم الکتریکی و برقی (اُرینگ قهوه ساز / اُرینگ گاز / اُرینگ شیر پیک نیک)، مخابراتی (اُرینگ بوش)، بشکه های روغنی، صنایع پزشکی (اُرینگ دندان، اُرینگ ارتودنسی / اُرینگ ایمپلنت)، خودرویی (اُرینگ استپر / اُرینگ سوزن انژکتور / اُرینگ کولر / اُرینگ گیربکس / اُرینگ شمع / اُرینگ فیلتر روغن / اُرینگ پمپ بنزین)، و موارد مختلف دیگر که در مقاله هایی دیگر با جزییات به آنها پرداخته میشود.

بیشترین مصرف این قطعات در خودرو، لوازم خانگی، کارخانجات سیمان، کارخانجات تولید مواد شیمیایی ،انواع ماشین آلات صنعتی دیده میشود.

در نمونه های غیر فلزی برای یک آب بندی استاندارد، انتخاب درست الزامی میباشد. باید فاکتورهای سایز، فشردگی، کشیدگی، دما، فشار، نوع ماده شیمیایی و اصطکاک را مورد توجه داشته باشیم. تمام موارد باید هنگام طراحی مد نظر قرار گیرد.

مزایای اورینگ ها

نصب آسان و سریع بیشتر مدل ها.

هزینه های مناسب و صرفه جویی در زمان برای انجام اتصالات.

طول عمر بالای قطعه استاندارد.

کشش و مقاومت پارگی بالا.

رنگ پذیری خوب و قابل استفاده در مصارف بهداشتی، پزشکی و غذایی.

اتصال استاندارد و یا کمک به یک اتصال مناسب و ایمن.

استقامت مناسب و تحمل بار و فشار بالا.

مقاوم در برابر انواع گازها.

مقاوم در برابر سایش و روغن های معدنی و گریس ها و حرارت.

سبک بودن وزن نمونه های پلاستیکی.

جلوگیری از آسیب رساندن به محل نصب.

مقاومت در برابر  محیط های نامناسب مانند اوزون، آب و اسیدها و آب شور دریا، روغن های داغ، بنزین و نفت

مقاومت الکتریکی بالا.

در مورد اصول نگهداری اُرینگ (اصول نگهداری در انبار) در مقاله ای جداگانه به شما آموزش داده ایم.

نحوه نصب اورینگ

با توجه به مدلهای متفاوتی که دارند روشهای نصب مدل های حلقه ای و متری نیز متفاوت میباشد بنابر این باید نصبت به مدل و محل نصبشان با رعایت اصول استاندارد نصب انجام شود برای این موضوع میتوانید به مقالات روش نصب انواع اُرینگ ها در وب سایت مراجعه نمایید که به مرور انواع مختلف آن در وب سایت مجموعه ارائه و باگذاری میشود.

ولی کلیات نصب انواع ها به شرح زیر میباشد:

01 محل نصب را شناسایی و اندازه میگیریم.

02 قسمت مورد نظر را تمیز میکنیم.

02 کاملا و با دقت بالا آن را در مکان مد نظر چفت میکنیم.

03 در بعضی از مواقع در صورت نیاز مواد مورد نظر (چسب یا روغن) را اطراف شان استفاده میکنیم.

روغن زدن به سطح آن می تواند به جلوگیری از خوردگی، جلوگیری از گاز گرفتگی هنگام نصب، جلوگیری از پیچش و بسیاری از موارد دیگر از جمله سرعت نصب نیز کمک کند. از دیگر فواید روغن زدن به اُرینگ این است که روغن همانند یک سطح محافظ کمک می کند اکسیژن و ازن کمتر به سطح آن برخورد کند و باعث طول عمر اُرینگ ها می گردد.

در وصل کردن باید به این موارد دقت نمود.

ترک نداشتن / سلامت کامل سایز و جنس / جاگیری کامل و مناسب در محل نصب جهت آب بندی

در تشخیص جنس با کیفیت و نسوز از اُرینگ های معمولی مقدار اندکی آن را می کشیم اگر شکل اورینگ به حالت اولیه برگشت و شکل ظاهری خود را از دست نداد جنس آن اصل می باشد.

ولی نمونه های معمولی را اگر مقدار کمی بکشیم شاهد سوراخ هایی در روی آن خواهیم شد و حالت اولیه خود را از دست می دهد. مدل های با کیفیت در طول مدت مصرفش در شرایط کاری با مایعات مختلف و گازوئیل ها و روغن ها کیفیت خود را از دست نمی دهد و نرمی و حالت خاص اولیه خود را دارند ولی مدل های معمولی در مدت کوتاهی خشک شده و حالت شکننده به خود میگیرد.

 

بازار خرید و فروش اورینگ

پخش اورینگ ها در بازار اورینگ تهران توسط فروشنده گان آن انجام میشود که فروش اورینگ را به نقاط مختلف کشور یا خارج از کشور انجام میدهد و فروش عمده اورینگ و فروش خرد اورینگ را بر عهده دارد. کارخانه ها و کارگاه زیادی در ایران موجود میباشد که صنایع اُرینگ سازی ایران را متشکل میشوند. تولید انواع اُرینگ و پخش انواع اُرینگ با تنوع بالایی در کشور انجام میگیرد.

مرکز فروش اورینگ و یا مرکز خرید اورینگ در ایران زیاد نبوده و فروشگاه یا مرکز پخش اورینگ به صورت کامل از تمام آنها در یک مکان موجود نیست و دیده نشده فروشگاه های پیچ و مهره و اورینگ به صورت تجمیعی با یک دیگر نیز بیششتر از مدل تخصصی آن دیده میشود. بورس انواع اُرینگ ها و یا فروشگاه تخصصی اورینگ در تهران کم میباشد که به صورت کاملا تخصصی در مورد این موضوع فعالیت نماید.

خرید اینترنتی اورینگ  از مراکز معتبر و متخصص در حال حاضر بهترین روش برای معامله میباشد که مجموعه ما سعی کرده فروش اینترنتی اورینگ ها را به صورت جامع شروع کرده و پشتیبانی نمایید و در این زمینه آماده کمک ها و همکاری با شرکت های مختلف میباشد و فروشگاه حضوری نیز  در حال افتتاح شدن است.

در نتیجه هزینه نیز مهم است و اصول آن انتخاب با کمترین هزینه است. ولی در برخی موارد خاص فقط یک پلیمر جوابگو میباشد که هزینه های بالایی دارد اما در این شرایط چاره ای جز استفاده از آن مدل خاص نمی باشد تا به مشکل بر نخوریم.

فروش اورینگ ها

قیمت های اُرینگ ها بنا به مشخصات فنی ای که دارند از جمله مدل و سایز ها و جنس ها متفاوت بوده و فروش اُرینگ مختلف در مجموعه تدارکات صنعتی آپادانا به صورت تخصصی صورت میگیرد.

قیمت انواع اورینگ ها از قبیل قیمت مدل صنعتی، قیمت مدل ساختمانی، قیمت مدل تولیدی و دیگر نمونه های مربوطه در قسمت دسته ها در فروشگاه وب سایت موجود میباشد و در طول زمان بر محصولات اضافه میشود تا بتوانیم منبع جامعی برای شما همکاران عزیز فراهم آوریم از شما عزیزان نیز درخواست داریم با تبلیغ و انتشار وب سایت ما در شبکه های مجازی و گروه های خود و همچنین معرفی مجموعه به کسانی که به این رشته نیاز دارند ما را یاری فرمایید تا پیشرفت مناسبی در این زمینه در کنار هم داشته باشیم و توانسته باشیم کمکی کنیم به جامعه صنعت کشور عزیزمان ایران.

فروش انواع اروینگ و پکینگ در تنوع بالایی در مجموعه امکان پذیر میباشد و برخی پک اُرینگ های مخصوص نیز موجود میباشد به طور مثال پک انواع اورینگ پکیج ها و دیگر موارد.

 

» »  فروشگاه اینترنتی اورینگ  « «

8 دیدگاه

  1. درود بر شما / متشکریم از پیشنهاد سازنده شما
   بله حتما ما تمام دسته های اورینگ ها را ارائه میدهیم. از جمله:
   اورینگ خودرویی / اورینگ صنعتی / اورینگ شیرآلات / اورینگ لوازم گازی و تمام موارد دیگر.
   امدواریم با پشتوانه شما کاربران بتوانیم وب سایت مرجع اورینگ را تشکیل دهیم.

  1. درود بر شما
   لطفا مشخصات اورینگ سفارشی خود را به ما از طریق راه های ارتباطی اطلاع دهید.
   جنس اورینگ مربعی / سایز اورینگ مربعی / تعداد اروینگ درخواستی شما
   و دیگر مشخصاتی که مورد نیاز میباشد تا بررسی شده و به شما اطلاع داده شود.
   کاتولوگهای اورینگ ها نیز برخی در وب سایت موجود میباشد و برخی نیز به مرور اضافه میشود.

  1. درود بر شما
   اگر سایز دقیق برایتان اهمیتی ندارد با کمک خطکش میتوانید انجام دهید.
   قطر داخلی اورینگ و قطر بیرونی اورینگ را بگیرید،
   سپس از یک دیگر کم کنید قطر و یا ضخامت اورینگ مشخص میشود.
   البته این مدل برای اورینگهای گرد شکل کاربرد دارد.
   ضخامت اورینگ ها را با کولیس میتوانید بگیرید.
   ابعاد دقیق اورینگ ها را با کولیس میتوان گرفت.

پیام بگذارید