انواع مدل میخ، قیمت میخ، فروش میخ، خرید میخ، میخ فروشی، لیست میخها، فروشگاه اینترنتی میخ فلزی مختلف

میخ چیست؟ معرفی 100% انواع میخ ها

عکس و تصویر میخ، پخش میخ، فروش آنلاین میخ، تهیه و توزیع میخ، مرکز پخش میخ سازی
انواع میخ فلزی، سایز و اندازه میخ، جنس میخ، تولید و ساخت میخ آهنی مختلف، توزیع میخ رنگی

(زمان مطالعه هشت دقیقه)

با مطالعه این بخش از صفحه وبلاگ آشنا میشوید با انواع مدل میخ ها، انواع جنس میخ ها، انواع سایز میخ ها، انواع رنگ میخ ها و انواع مارک میخ ها، و در نهایت از خاصیت کلی این نمونه قطعات شناخت پیدا میکنید. به معرفی اغلب مدل ها نیز اشاره میشود. شما میتوانید پس از مطالعه این صفحه با دقت بالا، در صورت نیاز به تهیه قطعه مورد نظرتان و اطلاع از قیمت میخ ها به قسمت فروشگاه وب سایت وارد شده و سفارش خود را ثبت و تهیه نمایید.

در این مقاله به معرفی کلیات مهم اشاره میشود و برای اطلاع از جزئیات این مدل قطعات پر مصرف مقالات مختلف دیگری نیز ارائه داده ایم و به مرور هم مطالب جدیدتری ارائه میدهیم تا با تفکیک مطالب، تصاویر و ویدیو ها، کسب اطلاعات کاملتری داشته باشید. این بخش کمک و راهنمای خرید بسیار خوبی برای شما خواهد بود.

 

میخ چیست؟ راهنمای خرید میخ ها

این قطعات جزو اتصالات غیر پیچی و همچنین برخا جزو اتصالات پیچی، نصبت به مدل هایی که دارند قرار میگیرند. در گذشته تعریف آن یک مفتول ساده فلزی با نوکی تیز و دارای قسمت سری برای کوبش بر روی آن بوده ولی امروزه بر اساس پیشرفت تکنولوژی و صنعت و گسترش مدل ها نمیتوان این تعریف ساده را برای همه مدل ها در نظر گرفت.

در معرفی کلی برای این قطعات میتوان گفت مفتول یا مسوار اغلب استوانه ای و برخا چهار ضلعی در جنس های مختلفی می باشند که در اشکال و ابعاد مختلف تولید می شوند و به صورت کلی دارای سر، بدنه و نوک میباشند. از آنها به‌ عنوان اتصال دهنده و محکم‌ کننده یا نگه دارنده بین دو شی استفاده میشود. برخا از آن به نام گیره و سنجاق نیز استفاده می نمایند.

شکلهای مختلف میخ های فلزی باعث تنوع در مدل ها و کاربرد های آنها شده است و یکی از قطعات پر کاربرد در دسته اتصال دهنده ها (اتصالات پیچی و غیر پیچی) میباشند. اغلب مدل هایشان ساختار ساده و همچنین نحوه نصب و استفاده ساده ای دارند. ولی برخی نمونه ها خاص تر و دارای مکانیزم دیگری می باشند که در ادامه به آن ها اشاره شده است مانند نمونه سرکج، چاشنی، خمیده یا دو پا، تی شکل و غیره.

در بخش کلی از مدل ها در ساخت از یک سیم یا مفتول برای تولید استفاده می شود و به همین دلیل به آن ها گیره سیمی یا گیره مفتولی نیز می گویند.

با بررسی و مطالعه دقیق این صفحه که راهنمای خرید کاملی می باشد به راحتی میتوانید نمونه های مد نظر خود را بر اساس نیازتان تهیه نمایید.

مشخصات انواع میخ ها

جهت انتخاب درست و استاندارد و نیاز به کسب اطلاعاتی از این مفتول ها می باشد. ویژگیها و خاصیت های این مفتول های پر مصرف را میتوان از موارد زیر متوجه شد.

01 | شکل ها / مدل های میخ ها

02 | آلیاژ ها / جنس های میخ ها

03 | سایز یا ابعاد / اندازه های میخ ها

04 | برند یا مارک های میخ ها

05 | رنگ های میخ ها

06 | روکش ها یا آبکاری میخ ها / گالوانیزاسیون

همانطور که مشاهده مینمایید سه ردیف اول از این شش ویژگی ها مهم تر از سه ردیف بعدی آن است ولی در کل این شش گزینه در انتخاب و خرید میخ ها مهم بوده و نیاز است آن ها را بدانیم.

معرفی میخ به انگلیسی

در زبان انگلیسی به صورت لاتین با تلفظ نایل نوشته می شود. Nail , nail در فارسی ترجمه آن برخا ناخن صورت میگیرد.

با اضافه نمودن نام مدل و یا آلیاژ و یا دیگر مشخصه ها به کلمه اصلی نایل در انگلیسی، دیگر مدلهای آنها نیز مشخص میشوند. مانند موارد زیر:

از لحاظ مدل و محل استفاده.

میخ ام دی اف (MDF Nails) که برای چوب های جنس ام دی اف استفاده میشود.

میخ کفاشی (shoe Nail) که برای پاشنه کفش ها استفاده میشود.

از لحاظ جنس و آلیاژ نیز میتوانید موارد زیر را مشاهده نمایید.

انواع نایل های پلاستیکی  (Plastic Nails)

انواع میخ فلزی (Metal Nails)

انواع میخ استیل (Steel Nails)  (Stainless Steel Nails)

انواع میخ آهنی (Iron Nails)

انواع میخ فولادی (Alloy Steel Nails)

انواع میخ برنجی (Brass Nails)

انواع میخ مسی (Copper Nails)

انواع میخ آلومینیومی (Aluminium Nails)

با مشاهده مثال های بالا از مدل و جنس در زبان انگلیسی متوجه می شوید که با اضافه نمودن خاصیت و ویژگی به کلمه اصلی nail نمونه مدل و جنس نیز مشخص میشود.

 

بازار خرید میخ و فروش میخ ها

این مدل اتصالات گیره ای بیشتر برای چسباندن قطعات چوب به یکدیگر استفاده می شوند، ولی امروزه نصبت به تنوع مدل ها از آن ها برای پلاستیک، دیوار سیمانی، سنگ تراشی و بتن و حتی برخی فلز ها و غیره نیز استفاده می شود و در ابعاد و اندازه و جنس و نمونه مدل های متفاوتی تولید می‌ شوند.

یکی از معروف ترین و استاندارد ترین تولید کنندگان نایل در جهان کشور آلمان می باشد و البته امروزه کشور چین و تایوان و برخا هند نیز در رقابت با این کشور است البته بیشتر در بحث قیمتی تا کیفیت. در کشور ایران نیز برخی مدل های معمولی به برخی از کشورهای همسایه صادرات می شود و برخی از مدل های خاص تر بنا به درخواست بازار مصرف از کشورهای خارجی واردات میشود.

پخش میخ ها یا پخش نایل ها در بازار میخ های تهران توسط فروشنده میخ انجام میپذیرد که فروش میخ را به نقاط مختلف کشور یا خارج از کشور انجام میدهد و فروش عمده میخ و فروش خورد میخ را بر عهده دارد. فروش فروشگاهی بیشتر برای موارد ساده و مصرفی می باشد و نمونه های خاص توسط شرکت ها و بخش های تخصصی تر انجام می پذیرد که خود به صورت تخصصی از وارد کننده میخ می باشند.

کارخانه ها و کارگاه میخ سازی زیادی در ایران موجود میباشد که صنایع میخسازی ایران را متشکل میشوند. تولید انواع میخ و پخش انواع میخ ها با تنوع بالایی در کشور انجام میگیرد که نشان از ساخت و تولید و بازار مناسب این قطعات است.

مرکز فروش میخ و یا مرکز خرید میخ در ایران زیاد است ولی مرکز پخش میخ به صورت جامع و کامل از تمام آنها در یک مکان موجود نیست و کمتر دیده میشود، فروشگاه های پیچ و مهره و میخ به صورت تجمیعی با یک دیگر نیز بیشتر از نوع فروشگاه تخصصی این قطعات دیده میشود. بورس انواع میخ ها و یا فروشگاه تخصصی میخ در تهران زیاد نیست که به صورت کاملا تخصصی در مورد این موضوع فعالیت نماید.

خرید اینترنتی میخ از مراکز معتبر و متخصص در حال حاضر بهترین روش برای معامله میباشد که مجموعه ما سعی کرده فروش اینترنتی میخ ها را به صورت جامع شروع کرده و پشتیبانی نمایید و در این زمینه آماده کمک ها و همکاری با شرکت های مختلف میباشد و فروشگاه حضوری نیز در صورت نیاز شروع به فعالیت می نماید.

در بخش خرید آنلاین و یا خرید تلفنی فعالیت چشم گیری داشته ایم تا بتوانیم تمام نقاط تهران و استان ها و شهرستان های کشور را پشتیبانی نماییم. برای از بین نرفتن زمان مشتریان و کسر رفت و آمد ها مخصوصا استان های دور تر از تهران پشتیبانی های لازم انجام گرفته تا با خیالی آسوده خرید های خود را ثبت و سفارشات خود را در کمترین زمان در تعداد عمده و یا تعداد کم تحویل بگیرند. برای راحتی خرید مصرف کنندگان و یا معاملات شرکت ها ما سعی می کنیم هر روزز بهتر از دیروز خود باشیم.

در نتیجه هزینه و قیمت میخ یا نایل یا گیره ها نیز مهم است و اصول آن انتخاب با کمترین هزینه است. ولی در برخی موارد خاص فقط یک مدل یا جنس و سایز جوابگوی کار میباشد و به علت خاص بودنشان هزینه های بالایی دارد اما در این شرایط چاره ای جز استفاده از آن مدل خاص نمی باشد تا در نصب و استفاده خودمان به مشکل بر نخوریم.

فروش میخ ها

قیمت های میخ ها بنا به مشخصات فنی ای که دارند از جمله مدل و سایز های میخ و جنس گیره های فلزی و غیر فلزی متفاوت بوده و فروش میخ های مختلف در مجموعه تدارکات صنعتی آپادانا به صورت تخصصی صورت میگیرد.

قیمت انواع میخ ها از قبیل قیمت میخ کیلویی، قیمت میخ ساختمانی، قیمت میخ عددی و تولیدی و نمونه های مختلف دیگر در قسمت دسته ها در فروشگاه وب سایت موجود میباشد و در طول زمان بر محصولات و تنوع آن ها اضافه میشود تا بتوانیم منبع جامعی برای شما همکاران عزیز فراهم آوریم.

از شما عزیزان نیز درخواست داریم با تبلیغ و انتشار وب سایت ما در شبکه های مجازی و گروه های خود و همچنین معرفی مجموعه به کسانی که به این رشته نیاز دارند ما را یاری فرمایید تا پیشرفت مناسبی در این زمینه در کنار هم داشته باشیم و توانسته باشیم کمکی کنیم به جامعه صنعت کشور عزیزمان ایران.

فروش انواع میخ و پیچ در تنوع بالایی در مجموعه امکان پذیر میباشد و برخی پک یا بسته بندی های مخصوص نیز موجود میباشد به طور مثال پک انواع میخ مصارف خانگی که در مدل ها و اندازه های مربوطه به مصرف در هر خانه ای مورد نیاز است و دیگر موارد.

 

راهنمای خرید انواع مدل میخ

انواع مدل میخ ها نصبت به محل نصبشان و نحوه مصرف و استفاده آن ها تولید می شوند. همانطور که قبل تر اشاره شده به علت مصرف بالای این شکل از قطعات اتصال دهنده باعث تنوع مدل و شکل آن ها شده است. در این بخش از صفحه به معرفی کلیات برای شناخت نمونه مدل های مختلف و مخصوصا مصرفی تر ها پرداخته شده است.

اگر به مغازه ابزار فروشی یا مغازه پیچ و مهره فروشی بروید، احتمالا 1000 نوع مدل مختلف مشاهده می نمایید. هرکدام از مدل ها شکل ظاهری و ساختمان خاص به خود و ویژه‌ ای دارند که برای کار خاصی به کار می‌ روند.

با بررسی این بخش شما با اغلب مدل های مختلف آشنا می شوید و متوجه گستردگی بسیار زیاد شکل های مختلف نایل ها (nails) خواهید شد.

بر اساس ساختار و شکل کلی، مدل ها بر اساس نحوه کاربرد و محل مصرف دارای سه قسمت کلی و اصلی می باشند که با تغییر این سه بخش شکل و ماهیت آن ها نیز تغییراتی می پذیرد که باعث به وجود آمدن مدل های مختلفی از آن ها می شود. و آن سه بخش مهم شامل:

01 | قسمت سر یا کلگی که به اصطلاح به آن گل میخ نیز می گویند.

02 | قسمت بدنه یا تنه اصلی که بخش عمده این قطعه را تشکیل می دهد و برخا ساقه نیز نامیده می شود.

03 | قسمت نوک یا انتهایی که بخش فرو رونده (داخل رو) نیز نام گذاری می شود.

و نیاز است به این موضوع نیز اشاره شود که برخی از مدل ها دارای قسمت های جانبی دیگری نیز هستند که باعث عملکرد بهتر در نصب ها می شود و می توان آن را بخش چهارم در این نمونه مدل ها در نظر گرفت.

04 | قسمت جانبی و تکمیل کننده نایل ها.

در مورد بخش چهارم با چند مثال کمک میکنیم تا بهتر این موضوع درک شود.

مثال مدل 1: نمونه مدل هایی موجود هستند که برای نصب سری کاری و نصب آسان از سیم های مفتولی مسی و یا ردیف های پلاستیکی و یا چسب برای در کنار هم قرار دادنشان استفاده میشود مثل نایل های سری یا ردیفی.

مثال مدل 2: نمونه مدل هایی  موجود هستند که که در قسمت کلگی درای گل یا سپر پلاستیکی هستند که توسط مکانیزمی به قسمت کلگی گیره شده است و نقش آب بندی یا نما دهی را ایجاد می نماید مثل نایل درپوش دار یا واشردار.

مثال مدل 3: برخی از نمونه مدل ها خمیده هستد و بیشتر برای نگهداری سیم های برقی و مخابراتی از سقف و دیوار استفاده میشوند و در روی قسمت بدنه آن ها یک مفتول یا روکش پلاستیکی عایق سوار میشود تا ایمنی نصب را بالاتر ببرد مانند نمونه های نایل دو پا یا دو سر.

با توجه به مثال های بالا باید متوجه شده باشیم که قسمت چهارم نیز در بعضی مدل ها مهم و کارآمد می باشد.

با این توضیحات در مورد مدلها میتوان هزاران مدل ها را شناسایی نمود و به معرفی انواع شکل میخ ها پرداخت، که در صنایع مختلف صنعتی و غیر صنعتی به کار گرفته می شوند، لازم به ذکر است که برخی نمونه ها دارای چندین نام هستند ولی ماهیت آن ها یکی است و دلیل آن هم مصرف آن در چندین صنف و ارائه نام تخصصی مربوط به همان صنف است و یا اسم فنی یا محاوره ای آن ها است.

صنایع عمده مصرف کننده این قطعات شامل صنایع نجاری، صنایع بنایی، صنایع سنگی، صنایع دستی و هنری، و مصارف مختلف ساختمانی و ساخت و ساز ها می باشد که در ادامه به برخی از مدل ها اشاره می شود.

نمونه مدل ساده، معمولی، یا میخ جعبه ای:

مدل های جعبه ای نمونه های معمولی هستند اما دارای ساقه های نازک تری هستند و برای مواد چوبی نازک تر، مانند الوار 1x (3/4 اینچ) و تزئینات بیرونی مناسب می باشند. از مدل جعبه ای نباید برای پروژه های سازه ای استفاده کرد زیرا استحکام و قدرت نگهداری بالایی را ندارند. ساق نازک این مدل باعث می شود برای کار های ریز و یا ظریف نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

نمونه های ساده برای اتصال قطعات چوبی در جعبه، پالت بسته بندی و موارد مشابه ایده آل هستند.

میخ سقفی یا نفوذ کننده:

مفتول های سقفی که گاهی اوقات میخ کلوت نامیده می شوند، دارای ساقه کوتاه و سر پهن، صاف و نازک هستند. می توان از آنها برای بستن زونا، نمد سقفی یا ورق فلزی به چوب استفاده کرد. تنه یا ساقه ها می توانند صاف و ساده باشند یا حلقه ای باشند برای افزایش مقاومت در برابر بیرون کشیدنشان.

مدل دوبلکس یا دو پله:

مدل های سر دوبلکس مدل های مخصوصی هستند که برای ساخت و ساز موقت مفید هستند، مانند قالب بندی برای ریختن بتن یا چسباندن گیره های موقت در حین کار بام ها و آن ها را می‌کوبند تا سر پایینی با چوب همسطح شود. وقتی زمان جدا کردن پروژه فرا رسید، می توانند آن ها را با استفاده از سر بالایی و پنجه چکش یا میله کششی بیرون بیاورند.

مدل حلقه دار یا حلقه ای یا برخا با نام دنده دار نیز معرفی می شود:

این شکل ها یک حلقه حلقوی که به آن ساق حلقوی نیز می‌گویند در طول بدنه خود دارند، دارای حلقه‌ هایی یکسان بر روی ساق‌ های خود برخا تمام ساقه و برخا نصف ساقه یا تنه هستند، تا چسبندگی بیشتری داشته باشند و مقاومت بیشتری برای بیرون کشیدن چوب داشته باشند. آنها معمولاً برای نصب کفپوش و زیر سازی ها استفاده می‌شوند، جایی که قدرت نگه‌ داری اضافی می‌ تواند به جلوگیری از جدا شدن کف‌ ها کمک کند. مدل های دیگری که ممکن است حلقه داشته باشند عبارتند از مدلهای گیره دیوار خشک یا مدل های گیره تخته عرشه، که برای بهبود قدرت نگه داشتن به کار می روند.

مدل میخ بتنی یا بنایی:

مدلهای سنگ تراشی و بتن از فولاد سخت کاری شده ساخته و تولید می شوند که اغلب دارای شیارهای طولی در طول محور خود می باشند که به آنها کمک کند تا با حرکت مارپیچی در مواد بسیار سخت به آنها نفوذ کنند. این گیره ناخن ها ضخیم و بسیار قوی هستند. آنها به گونه ای طراحی شده اند که در اتصالات بتن، بلوک بتنی و ملات محکم شوند.

نمونه مدل سر کوچک یا پوششی:

نایل های پوششی و تکمیلی مشابه هستند و در درجه اول شکل سر آنها متفاوت است. یک نایل تکمیلی دارای سر کوچک و کمی گرد است که فقط کمی بزرگتر از ساقه ناخن است. سر به گونه ای طراحی شده است که نوک تیز یک ست نایل را بپذیرد و به راحتی گیره را بدون لیز خوردن و کوبیدن در چوب فرو می کند.

مدل پوششی در اصل یک نمونه شکل تکمیل کننده بزرگ است. اغلب در کاربردهای بیرونی، مانند نصب تخته های تزئینی بیرونی و برای نصب چارچوب درها و تزئینات استفاده می شود. آنها معمولاً برای مقاومت در برابر خوردگی گالوانیزه می شوند. سر یا کلگی یک نایل روکشی، مخروطی شکل است و همسطح یا درست زیر سطح چوب قرار گیرد.

نایل براد:

گیره مفتول های براد در نجاری با روکش سبک استفاده می شوند و اساساً مدلهای تکمیلی بسیار کوچکی هستند. به دلیل قطر ساقه کوچک و سر کوچک، این میخ ها در هنگام استفاده در چوب های سخت احتمال شکافتن را بسیار کاهش می دهند. برادها برای نازک کاری های عمومی ایده آل هستند و معمولاً با استفاده از یک مجموعه مفتول سیمی در زیر سطح چوب فرو می روند و سپس سوراخ ها با بتونه پر می شوند تا ظاهری کامل داشته باشند. مدلهای براد را می توان برای استفاده در تفنگ کوبشی و یا با دست نصب و اجرا نمود.

با توجه به گستردگی مدل این مفتول های سیمی ساده و یا خاص تمام مدل ها را نمیتوان شرح داد و باعث طولانی شدن مطلب می شود از این رو در ادامه به برخی مدل ها که بیشتر دیده می شود اشاره می شود و بنا به در خواست شما در قسمت نظرات برای هر یک مقاله ای جداگانه کامل و تخصصی ارائه می دهیم.

معرفی انواع مدل ها شامل:

دنده‌ای، رزوه دار، مار پیچی، مته‌ای یا مته دار، نواری، حلقه ای، شیاردار، واشردار، سوزنی، چاشنی، عاج دار، هیلتی، اسکای، شانه ای، مفتولی، مسواری، سیمی، بادی، آندولین، شینگل، مونوبلاگ، منگنه ای، خمیده، دو سر یا دو پا، سقفی، سر پهن، استوانه ای، آجی، شیار دار خطی، پرداخت، بست دار، سنتی یا قدیمی، میخ پرچ دار، دو سر تیز، اسکوپی.

چهار ضلعی، طویله ای، ال شکل، یو شکل، تی شکل، فله ای، ردیفی، چکشی، پیچی یا پیچ دار، پونزی، سپری، گل دار، سه پر، کوبشی، زیر پهن، روفینگ، صاف یا راسته، باز شو یا قفل شونده، نشکن، سرعتی اورینگ دار، ضربه گیر، پایه دار یا پایه ای، عرشه، سینکر، پینی، سوراخ دار، پره دار، سر ژله ای، سر ضربه گیر لاستیکی و پلاستیکی.

همچنین قسمت سر و کلگی های آن ها نیز به صورت زیر می باشد.

بی سر یا بدون سر، سر معمولی یا ساده و استاندارد، سر کج، سر پهن، سر کوچک، سر بزرگ، سر تخت، سر بیضی، سر گنبدی، سر چهارگوش یا چهار ضلعی مانند سر مربعی و سر مستطیلی، سر ریز، سر درشت، سر کونیک، سر خمیده، سر آویز دار، سر سپری، سر قارچی، سر کاپی، سر مخروطی، سر هرمی، سر هلالی شکل، سر کلاهکی یا کلاهک دار، سر گرد، سر عدسی، سر کونیک، سر شطرنجی، سر چتری، سر پلاستیکی یا سر پلاستیک دار و موارد دیگر که در مقالات مختلف و جداگانه ای هر یک به طور مفصل معرفی و مشخصاتشان ذکر شده است.

البته موارد بالا را به این صورت نیز می توان معرفی نمود:

بی گل یا بدون گل، گل معمولی یا ساده و استاندارد، گل کج، گل پهن، گل کوچک، گل بزرگ، گل تخت، گل بیضی، گل چهارگوش یا چهار ضلعی مانند گل مربعی و گل مستطیلی، گل ریز، گل درشت، گل کونیک، گل خمیده، گل آویز دار، گل سپری، گل قارچی، گل کاپی، گل هلالی شکل، گل کلاهکی یا کلاهک دار، گل گرد، گل عدسی، گل کونیک، گل چتری، گل پلاستیکی یا گل پلاستیک دار، گل گنبدی، گل مخروطی یا هرمی، گل شطرنجی.

و در قسمت نوک یا ته آنها نیز به موارد زیر می توان اشاره نمود.

نوک تیز، نوک پیچ دار، نوک حلقه دار، نوک شکاف دار، نوک فشنگی، نوک سوزنی، نوک چرخشی، دو نوک تیز و بسیاری از شکل و مدل های دیگر.

 

لازم به ذکر می باشد پس از مطالعه کامل این صفحه، جهت دسترسی به تمام مقاله ها و اطلاعات موجود در وب سایت با صرف زمان اندکی از قسمت ناحیه کاربری عضویت پیدا نمایید.

 

راهنمای خرید انواع جنس میخ (آلیاژ)

آلیاژ و جنس تولیدی در نایل یا گیره ها بسیار مهم می باشد. نصبت به مصارفی که دارند آلیاژهای آن ها نیز متفاوت می باشد. متریال و یا مواد تولیدی برای این اتصالات مفتولی گسترده می باشد ولی نه به اندازه مدل هایی که دارند و پایه یا اصل مواد موجود در آن ها فلزات مختلف می باشند.

برای انتخاب جنس باید به محل نصب و استحکام و بافت قسمتی که بر روی آن عمل نصب انجام می گیرد حتما دقت کرد یعنی جنس و متریال قسمتی که در آن گیره ها فرو می روند مهم می باشد.

از آلیاژها و جنس هایی که برای این قطعات بیشتر استفاده می شود می توان به سه دسته زیر اشاره نمود:

01 انواع میخ فلزی

02 انواع جنس میخ غیر فلزی (پلیمری، پلاستیکی، چوب و …)

03 انواع جنس ترکیبی یا مخلوط فلز و پلاستیک

دو دسته اول از دسته های اصلی تشکیل دهنده جنس ها می باشد و هر یک از این دسته جنس ها دارای زیر دسته هایی می باشند.

از مهم ترین آلیاژ و جنس یا مواد تشکیل دهنده انها می توان به فلزات زیر اشاره نمود.

میخ آهنی / میخ فولادی / میخ استیل / میخ استنلس استیل / میخ مسی / میخ برنجی / میخ آلومینیومی / مفتول خشکه.

نمونه جنس های دیگر که کم مصرف تر می باشند.

نایل سر فیبری / نایل سر سیلیکونی / مفتول یا نایل سر لاستیکی / مفتول یا نایل سر پلاستیکی.

نمونه های دیگر  مانند پلی آمید / تفلون / برنزی / چوبی / تیتانیوم / حلقه دار روی و برنزی و بسیاری از آلیاژهای جانبی دیگر.

جنس های دیگری نیز هستند که برای مصارف خاص در تولید انواع میخ ها استفاده می شود که در مقاله های دیگری به آنها به طور کامل اشاره میشود که در اینجا اشاره ای به آن ها می شود.

میخ ضد زنگ، زنگ نزن یا ضد اکسیداسیون و تردی و فرسایش، نمونه هایی برای قرار گیری در محیط شیمیایی یا مواد شیمیایی.

مفتول ضد سایش، ضد خراش، نسوز، حرارتی، حرارت بالا، ضد حرارت، مقاوم به حرارت، مواد با تحمل دمای بالا، ضد اسید، ضد قلیا،  ضد روغن، ضد آب، ضد کلر. مس بریلیوم، برنز فسفر، نیلون یا نایل، مفتول میخ فولاد کربن، میخ فولادی ضد زنگ، فولاد فنری، فولاد پر کربن، فولاد کم کربن.

همچنین گرید های مختلف انواع میخ آهن که از آهن نرم گرفته تا آهن سخت کاری شده مانند کلاس های 3، 4، 5، 6، 8 و بالاتر آهن آلات.

گریدهای مختلف استیل (316 / 304 / 202 / 201 / الی 400) و غیره.

متریال هاى استنلس استیل با گرید A4 و A2 که در برابر محیط هاى خورنده مقاوم هستند.

گرید A4 در برابر محیط هاى نمک دار و آب دریا نیز مقاوم است و بیشترین مصرفش در صنایع آب و فاضلاب و کشتی رانی و صنایع نفت و گاز می باشد. نمونه های استیل برای مکان های مرطوب بسیار مؤثر هستند.

جنس های وینیل دار دار برای فرو رفتن راحت به عنوان روان کننده به داخل محل نصب و فسفات دار برای گیرایی مناسب و ایجاد اصطکاک در محل نصب برای عدم خروج راحت.

البته همه این جنس ها کاربردی و یا مصرفی نمی باشند و اغلب جزو متریال ها و جنس های خاص محصوب می شوند. از پر مصرف ترین آن ها نمونه های فلزی مثل آهنی معمولی، فولاد کربنی گالوانیزه و فولاد ضد زنگ است.

در تصویر انواع میخ های زیر می توان برخی مدل ها و جنس ها و رنگ ها و سایز بندی ها را مشاهده نمود.

 

انواع میخ فلزی، سایز و اندازه میخ، جنس میخ فولادی، تولید و ساخت میخ آهنی مختلف، توزیع میخ رنگی
تولید و پخش انواع میخ ساده و خاص

 

در تصویر بالا از نمونه های فولادی، آهنی، گالوانیزه و بدون گالوانیزه، شیار دار و گل دار پونزی و ساده و خط دار را می توان مشاهده نمود.

 

راهنمای خرید انواع اندازه میخ

انتخاب اندازه مناسب بخش مهمی میباشد که هم اتصال مناسبی ایجاد شود و هم ایمنی و استاندارد نصب رعایت شود.

سایز و ابعاد قسمت های مختلف این مدل مفتول ها یک موضوع مهم در انتخاب و خرید این قطعات محصوب می شود. انواع سایزها از سایز میخ ریز و کوچک گرفته تا سایز میخ درشت و بزرگ هر اندازه کارایی خاص خود را دارد و به نوبه خود مهم می باشد.

از انواع اندازه میخ های فلزی و غیر فلزی نمونه های کوچک، متوسط، بزرگ بیشترین مصارف را سایز های متوسط سپس کوچک و در نهایت بزرگ آن دارند، نمونه های خیلی کوچک و خیلی بزرگ هم میتواند بعد از این اندازه ها قرار بگیرند.

مهم ترین بخش ها قطر ساقه یا ضخامت بدنه و طول یا ارتفاع (قد) می باشد که از نمونه هایی با قطر باریک و قطر کلفت و ضخیم و طول کوتاه و طول بلند تشکیل می شوند.

استاندارد اندازه گیری نصبت به مدل های مختلف متفاوت می باشد و برخا به صورت استاندارد اینچی و بعضا به صورت استاندارد متریک یا میلیمتری اندازه گیری می شوند. در کشور ما چون اغلب اندازه گیری های قطعات صنعتی به میلی متر و سانتی متر است بهتر می باشد که ابعاد و اندازه نایل ها به صورت میلیمتر ارائه شود.

از بخش های مهم در اندازه ها به موارد زیر اشاره می شود:

^ قطر ساقه یا قطر مفتول بدنه که بخش مهمی محصوب می شود.

^ طول یا ارتفاع ساقه یا قد مفتول از زیر گل که بخش مهمی محصوب می شود.

^ طول کلی که از سر تا نوک در نظر گرفته می شود.

^ قطر کلی لبه کلگی یا گل میخ فلزی و غیر فلزی در صورت موجود بودن مانند نمونه مدل های پونزی یا چتری.

^ طول یا ارتفاع کلگی در صورت نیاز.

^ در نهایت در برخی مدل ها قسمت های جانبی یا فاصله های مختلف مثل فاصله دهنه نمونه مفتول دو پا فلزی.

با این اوصاف طول و عرض و یا ارتفاع و ضخامت در نمونه های مفتولی و یا معمولی از بخش های مهمی به حساب می آید.

در قسمت انواع لیست میخ های فلزی به انواع سایز بندی ها اشاره شده است که با ثبت نام در وب سایت می توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

نحوه اندازه گیری میخ ها

در اندازه گیری یک ماهیت کلی به صورت عمومی بیان می کنیم که شاید برخا در برخی مدل ها کاربردی نباشد.

در مرحله اول قطر بدنه و ساقه مفتول ذکر می شود.

در مرحله دوم طول از زیر کلگی و گل ذکر می شود.

نتیجه آن به این صورت می شود. mm 5*3 یا 3 در 5 میلی متر که در اینجا به میلیمتر ذکر شد و در صورت درج سایز به صورت اینچی به این صورت نوشته می شود 2*¼1 in یا یک و یک چهارم در 2 اینچ که به اینچی ذکر شده است.

در مورد نصب و اجرا، نصبت به مدل های زیادی که در این دسته قطعات اتصال دهنده وجود دارد قطعا شکل نصب و اجرای آن ها نیز متفاوت می باشد و بر این اساس نمی توان یک روش نصب کلی برای تمامی مدل ها و یا شرایط و محیط نصب بیان نمود. ولی اغلب به صورت دستی و با ابزار دستی مثل انواع چکش ها و وسایل کوبشی نصب و اجرا می شوند و برخی مدل ها نیز توسط دستگاه نایل کوب برقی و برخی نایل کوب بادی و برخی دیگر توسط ابزار مخصوص به خود نصب می شوند.

 

راهنمای خرید انواع مارک میخ

مارک و برند میخ ها بر اساس مدل های مختلفی که دارند از گستردگی بالایی برخوردار هستند. همان طور که می دانید ساخت یک برند یا مارک در بازار خرید و فروش در هر صنفی سخت می باشد، یک مارک عالی و ماندگار نیاز به داشتن شرایط ویژه ای برای مصرف کنندگان خود دارد از جمله کیفیت عالی و مطلوب، قیمت پایین تر از رقبا نصبت به شرایط یک سان، خدمات و پشتیبانی پس از فروش، بسته بندی های مناسب و موارد دیگر.

تغییر شیوه‌ های بازاریابی، روش‌ های معرفی محصولات را هم تحت تأثیر قرار داده است و متاسفانه برخی از مارک و برند های بی کیفیت را با قیمت ارزان و تبلیغ نا به جا در بازار می توان یافت که مصرف کنندگان را بعد از مصرف دچار مشکلات می نماید که یکی از معضلات مصرف کنندگان شده است. یکی از موارد را می توان به خم شدن نایل ها هنگام نصب و چکش زدن است که اگر در شرایط و محیط نا هموار مثل سقف و ارتفاع باشد دچار خستگی و تخریب محیط نصب نیز می شود.

مارک ها یکی از ابزار مهم در قیمت گذاری محصولات نیز محصوب می شود، برای مثال قیمت میخ مارک چینی ریز 1 سانتی با قیمت مارک تایوانی با همان کیفیت و سایز برخا متفاوت می باشد و دلایل مربوط به خود را دارد. پیچیدگی در انتخاب برند و مارک نایل ها نصبت به فراوانی آن ها کمی سخت و سر درگم کننده می باشد و نیاز به تجربه و اطلاعات زیادی می باشد که حتی برخا به جای یک برند معتبر یک برند ضعیف به ما ارائه ندهند.

یکی از بهترین روش های انتخاب یک مارک خوب میخ ها اعتماد به فروشنده ای که از آن کالای خود را می خواهید تهیه نمایید و گرفتن مشاوره برای انتخاب یک مارک عالی (البته نه از هر فروشنده و فروشگاهی).

مجموعه ما با چندین دهه سابقه حضور در این صنف، در بخش های مهم و مختلف واردات انواع مارک ها، تولید انواع مدل ها، همکاری با شرکت های تولید کننده معتبر با قدمت بالا و کیفیت و قیمت مناسب و همچنین در بخش صادرات به کشور های حوزه خلیج فارس و همسایگان مثل جمهوری آذربایجان، افغانستان، عراق و دیگر کشور ها در این بخش کمک کننده شما می باشد.

کارشناسان فروش مجموعه نصبت به نیاز شما بهترین مارک ها را ارائه می دهد. با مشاوران مجموعه به صورت تلفنی می توانید جهت خرید مارک مناسب کمک بگیرید. همچنی مقالات مختلفی در وب سایت برای این موضوع ارائه خواهیم داد تا بیشتر با مارک های مختلف آشنا شوید.

لازم به ذکر است بیشترین مارک هایی که در بازار موجود می باشد نمونه میخ ایرانی، میخ فولادی چینی، برخی نمونه های تایوانی، ترکیه ای و برخا اروپایی می باشند. نمونه های ساخت داخل اغلب نمونه های ساده آهنی می باشند و نمونه های خارجی از مدل های خاص تر هستند.

برخی از مارک های زیر در بازار میخ فروشی تهران یا ایران مشاهده میشود که ما همه آن ها را تایید یا رد نمی کنیم و صرفا برای معرفی می باشند.

Sunmax / سان مکس، xum / ایکس یو ام، red hit / رد هیت، ssb / اس اس بی، hilti / هیلتی، sharp / شارپ، jet / جت، red hot / رد هات، skf / اس کا اف، Aktive / اکتیو، sk / اس کا، shooka / شوکا، ronix / رونیکس، 317 / سیصد و هفده، butterfly / بوتر فیلی، Golden / گلدن، 217 / دویست و هفده، SwalloW / اسوالو و دیگر موارد.

مارک پروانه یا سیاه بنفش، ساپ، پاسلود، منصور، جنوب، توان، شمال، طوین، تبریز، آلفا، شهاب، یزد، ایران، دیاموند، کرد، سسان استار، اصفهان، پاورز، متال، مشهد، اسکا، نجار، تی ان، البرز، پارس، پرچ ساز، سانی، اتحاد، متحد، ممتاز، ویستا، آذر، آریا، کلن کوت، جی بی آر، جولیان، کرمان، کمبو، مازن، الماس، کولاک، گلدن، یاس، زرین، رویال، سعید، میلاد، نوا، هولز مک، هیگ تچ و بسیاری از برند ها و مارکهای معتبر و یا برخا غیر معتبر دیگر که نشان از فراوانی مارک های مختلفی از این مدل اتصال دهنده است.

همانطور که گفته شد انتخاب و یا امتحان تک تک مارک ها و یافتن و تهیه آن ها برای مصرف کنندگان کاری دشوار و زمان گیر و هزینه بر می باشد، از این رو مجموعه تدارکات صنعتی آپادانا با کنترل کیفیت و قیمت و موجودی همیشگی در بازار و قدمت و شرایط دیگر مارک ها، بهترین ها را سخت گیرانه بررسی و انتخاب نموده و به مشتریان خود پیشنهاد می دهد و در هنگام خرید می توانید با تماس تلفنی با بخش فروش شرکت راهنمایی بگیرید.

 

راهنمای خرید انواع رنگ میخ

رنگ بندی ها با این که نقش مستقیم در کاربرد ها ندارند ولی در برخی موارد تاثیر گذار می باشند، مخصوصا زمان هایی که روکش یا گالوانیزه می شوند و این موضوع بابت عملکرد مناسب می باشد.

اغلب مدل رنگ میخ ها خود رنگ یعنی رنگ خود فلز می باشند و به اصطلاح به آن ها خود رنگ یا بی رنگ می گویند ولی در برخی موارد بستگی به شرایط و محیط نصب نیاز به تغییر رنگ یا آبکاری می باشد. بیشترین موارد رنگ یا روکش در نمونه های فلزی می باشد ولی برخی از نمونه های پلاستیکی و یا لوازم جانبی پلاستیکی نیز دارای رنگ بندی می باشند.

در نمونه آلیاژ یا جنس های فلزی میخ آبکاری گرم و آبکاری سرد بنا به محل قرار گیری و مصرف هایی که دارند میتوانند متفاوت باشند. میخ گالوانیزه گرم برای محیط های ناسازگار و سخت تر از لحاظ شرایط جوی استفاده میشود و مدل میخ گالوانیزه سرد در محیط های معمولی تر و برخی نمونه ها برای شرایط خاص تر مورد استفاده قرار میگیرد.

نایل های گالوانیزه سرد یا نایل های گالوانیزه گرم قطعاتی هستند که دارای روکش می باشند، یعنی دارای یک لایه نازک بر روی خود هستند که در اثر یک سری فعالیت های شیمیایی و یا فیزیکی روکش می شوند و دارای پوشش محافظ یا کاربردی می شوند.

گالوانیزه سرد (Cold Galvanizing) یکی از راه‌ های محفاظت از فلزات در برابر خوردگی است، البته این فرایند کاربردهای بسیار زیادی در صنایع مختلفی دارد. این مدل روش گالوانیزه کردن تفاوت زیادی با دیگر روش‌های گالوانیزاسیون دارد و در آن از روی غنی شده با غلظت حداقل 92 درصد استفاده می‌ شود.

گالوانیزه گرم (Hot Galvanizing) به روش غوطه وری گرم به زبان ساده یک پوشش است که در آهن آلات یا فولاد های مختلف که از نظر ترکیب و طراحی مناسب برای گالوانیزه است توسط فرو بردن در وان مذاب روی با دمایی حدود ۴۶۰ درجه سانتی گراد تشکیل می‌گردد.

فرآیند ایجاد لایه محافظ در این دو روش روکش یا آبکاری متفاوت است. قطعاتی که با روش سرد گالوانیزه شده‌اند، مقاومت کمتری داشته اما گالوانیزاسیون به روش گرم، استحکام و مقاومت بالاتر و همچنین هزینه بیشتری نیز دارد.

در مورد رنگ بندی اتصالات موجود می توان به موارد زیر اشاره نمود که برخی رنگ ها پر مصرف بوده و برخی رنگ سفارشی و خاص هستند و نیاز به سفارش برای تولید دارند.

رنگ های میخ سفید و یا میخ نقره ای / طوسی بعد از نمونه های بی رنگ در دسته دوم مصرفی بودن قرار دارند.

سپس رنگ میخ کروم / کروم نیکل / سیلور براق یا مات می باشد.

و در نهایت انواع رنگ میخ طلایی / کروم طلایی / زرد یا نارنجی و بعد از آن رنگ میخ مشکی یا سیاه است.

رنگ های دیگر همچون رنگ های قرمز و آبی و سبز و بنفش و مسی و برنجی و دیگر رنگها که کمتر در بازار موجود و مصرف میشود.

برای تولید و ساخت انواع مدل رنگ ها برای سفارشات مشتریان از هر رنگی میتوان استفاده نمود که مجموعه ما سفارشات در تعداد بالا را وارد یا تولید و ارائه میدهد.

 

عکس و تصویر میخ، پخش میخ، فروش آنلاین میخ، تهیه و توزیع میخ، مرکز پخش میخ سازی
فروشگاه آنلاین انواع میخ فلزی و خاص

تنوع بالای محصولات

 

در تصویر بالا می توانید برخی رنگ ها و روکش ها را از جمله قرمز نمونه های چاشنی یا تفنگی، زرد و سفید نواری، طلایی سر گرد، مشکی فولادی مشاهده نمایید.

 

کاربرد انواع میخ ها | مصارف مختلف نایل

کاربرد اصلی این قطعات یا گیره ها، اتصال اشیاء و ابزار و سطوح مختلف به هم دیگر می باشد و از نوع اتصالات سریع و ساده محصوب میشود. نصب آسان و سریع بیشتر مدل ها و هزینه های مناسب و صرفه جویی در زمان برای انجام اتصالات باعث پر مصرف بودن آن ها شده است.

برخی از صنایع و مشاغل و اصنافی که با این مدل اتصال دهنده ها سر و کار دارند را در ادامه معرفی کرده ایم.

صنعت نجاری، کفاشی، بنایی، تابلو سازی، استیرینگ آرت، صنایع دستی، گلیم بافی، فرش بافی، نخ و تخته، موارد تزیینی، کفپوش سازی، سقف کاذب، نما کاری، جعبه، کناف، صنایع چوب، ام دی اف (mdf)، بتن سازی، سیمان، دیوار و سقف و زمین، درب و پنجره، کارتن سازی، چادر سازی، دیوار گچی و دیوار سیمانی، ناو دانی ها و آلاچیق، کامپوزیت، کلکسیون سازی، ماشین سازی، بست و ابزارآلات دستی و برقی، قایق سازی و کشتی سازی، میز و صندلی و مبلمان، کمد سازی و دراور و کابینت سازی، تخت خواب، لوازم برقی، کاشی سازی و موارد دیگر.

اتصال قطعات چوبی با فلزی، کانکس ها و خانه های پیش ساخته، ایزوگام ها و شیروانی ها، چهار چوب سازی، قاب بندی، صنایع مخابراتی و سیم کشی و کابل کشی مثل دوربین مدار بسته و خطوط تلفن، بام سازی، اسکوپ سنگ و اسکوپ کاشی، ساندویچ پنل یا پانل ها، ورق کوبی ها، کانال های کولر سازی، روکش مبلمان یا دوخت پارچه مبل و صندلی ها، نصب موارد مختلف در صنایع ساختمانی و زیر مجموعه آن.

همچنین دیگر صنایع مانند صنایع برقی، صنایع نفت و گاز، صنایع سیمان، صنایع پزشکی، نظامی، مخابراتی، پتروشیمی و اتصالات پیچ و مهره ای، صنایع غذایی و بسیاری از مشاغل و صنایع دیگر که فراوانی بالایی دارد.

برای انتخاب انواع مدل، جنس، اندازه، رنگ، مارک مناسب حتما نکات زیر را رعایت کنیم.

مدل و جنس بر اساس نیاز و محل نصب، نحوه نصب و کاربرد مشخص شود.

موقعیت و محیط نصب را بررسی تا مناسب باشد.

عوامل آب و هوایی محل نصب را در نظر گرفت خشک و آفتابی یا مرطوب و بارانی.

عدم وجود هیچ گونه پلیسه و تیغ اضافی در  قسمت لبه بالایی و لبه داخلی و ساقه ها.

عدم وجود خراش و برآمدگی در تنه و کلگی و نوک.

دارای پوشش مناسب و صیقل خورده در صورت موجود بودن لبه ها.

شکل ظاهری یک دست بدون منحنی های اضافی و پریدگی ها در اطرافش.

بازرسی ظاهری تعدادی از آن که خمیدگی و شکستگی و خرابی نداشته باشد.

ترجیحا دارای استانداردهای DIN, ISO, ASTM و موارد مربوطه باشد.

همچنین در کاربرد و مصرف به این نکته توجه کنید که: نمونه های آسیب دیده یا فرسوده و قبلا استفاده شده نباید دوباره استفاده شوند، زیرا این موضوع می تواند عملکرد پروژه یا سازه را محدود کند و اتصالات انجام شده شما را در معرض شل شدن و یا تخریب و بعضا حادثه ناگوار نماید.

با توجه به مدل های متفاوتی که این دسته از اتصالات دارند روشهای نصب نیز متفاوت می باشد بنابراین باید نصبت به مدل و محل نصبشان با رعایت اصول استاندارد نصب انجام گیرد برای کسب اطلاع بیشتر از این موضوع می توانید 8 تکنیک برای ضربه زدن چکش بر روی انواع میخ فلزی را نیز به زبان انگلیسی مطالعه نمایید. و اگر نیاز به ترجمه داشتید در بخش نظرات اعلام نمایید تا مقاله ای برای شما به زبان فارسی منتشر شود.

 

تماس تلفنی برای خرید میخ از فروشگاه

✅ 🛒

جهت اطلاع از موجودی و ثبت سفارش می توانید از پیوند زیر ( فروشگاه آنلاین میخ فروشی ) استفاده نمایید، و اگر محصول مد نظر خود را نیافتید با یکی از دفاتر فروش تماس بگیرید و از کارشناسان ما راهنمایی بگیرید.

 

» »  فروش اینترنتی میخ ها  « «

 

📌

همچنین جهت سفارشات و خرید میخ ها با شماره تلفن زیر بخش تخصصی فروش این قطعات تماس حاصل نمایید.

 

شعبه میدان قزوین کد G001

021-55494684

پیام بگذارید